Čistá hodnota Weekndu

Kolik stojí The Weeknd Worth?

Čistá hodnota Weekndu: 100 milionů $

Čistá hodnota Weekndu: The Weeknd je kanadský umělec nahrávky a hudební producent, který má čistou hodnotu 100 milionů $. Po průniku do hudebního průmyslu prostřednictvím YouTube si The Weeknd skutečně udělal jméno. Je jednou z nejuznávanějších tváří žánru Hip-Hop / Rap / R & B a jeho jedinečný hudební styl ho odlišuje. Tento úspěšný umělec prodal jen ve Spojených státech 70 milionů desek a získal řadu ocenění, včetně několika cen Grammy. Mimo hudbu se The Weeknd také zapojil do různých podnikatelských aktivit. To zahrnuje spolupráci s různými značkami a vytvoření jeho vlastní osobní značky s názvem „XO“.

Dnes je The Weeknd jedním z nejlépe placených bavičů na světě. Jen v roce 2017 si vydělal monstrum, které přineslo 90 milionů dolarů před zdaněním.

Časný život: Skutečné jméno Weeknda je Abel Makkonen Tesfaye a narodil se 16. února 1990. Vyrůstal v Torontu v Ontariu a byl vychován jeho matkou a babičkou poté, co se jeho rodiče rozvedli. Weeknd je etiopského dědictví a jeho rodiče emigrovali do Kanady koncem 80. let. Tesfayeův otec nebyl během svého dětství zapojen do jeho života a oba se viděli jen jednou nebo dvakrát. Náboženství mělo velký vliv na raná léta Tesfaye a často navštěvoval etiopskou pravoslavnou církev. Navzdory své náboženské angažovanosti Abel Tesfaye začal s užíváním drog ve věku 11 let. To, co začalo jako kouření marihuany, později přerostlo v závislost na tvrdších drogách a Tesfaye tvrdí, že se dopustil trestných činů k financování své závislosti. Přestože navštěvoval střední školu, nepromoval, protože před posledním rokem školu opustil.

Ranná kariéra: Tesfaye uvedl, že jeho umělecké jméno pochází ze skutečnosti, že opustil střední školu a dům své rodiny „jeden víkend a nikdy se nevrátil domů“. Tři roky poté, co opustil střední školu, narazil na producenta jménem Jeremy Rose. Rose už nějakou dobu hrála s myšlenkou vytvořit „temný R & B“ a viděla Tesfaye jako dokonalou loutku, která by vedla hnutí. Rose vytvořila řadu písní, na které Tesfaye zaklepal. V tomto okamžiku hudebník používal přezdívky jako „Kin Kane“ a „The Noise“. Rose dal Tesfaye povolení používat písničky pod podmínkou, že bude připsán jako producent. Tesfaye poté nahrál skladby na YouTube a on rychle získal značnou sledovanost - dokonce na ni upozornil Kačer .

První hlavní vydání Weekndu bylo nazvané mixtape House of Balloons . Album zahrnovalo skladby vyrobené za pomoci řady producentů, včetně Jeremy Rose, ačkoli nebyl připsán podle předchozí dohody. Album mělo obrovský úspěch a Drake znovu vyjádřil chválu umělci. Drake se také zúčastnil prvních koncertů The Weeknd a později ho oslovil s plánem spolupráce. Dva kanadští umělci pak cestovali společně, přičemž The Weeknd obvykle zahajovali zahajovací akt pro Drakea. Poté, co The Weeknd vydal další dva mixtapy, oslovilo ho několik velkých nahrávacích společností, které ho chtěly podepsat.

Průlom: Po turné po Spojených státech a Evropě v roce 2012 The Weeknd uzavřel partnerství s Republic Records ve společném podniku, který také viděl vytvoření jeho vlastního potisku, XO. XO je vlastní nahrávací společnost The Weeknd, která působí jako dceřiná společnost Republic Records. Tento vztah byl propuštěn Trilogie, což byla kompilace prvních tří mixů The Weeknd. Jeremy Rose byl nakonec připsán za písně, které produkoval. Album si vedlo dobře a v USA obsadilo 4. místo. Plakátovací tabule 200.

Jeho první studiové album přišlo o rok později s vydáním Kiss Land . Album představovalo Drake na několika skladbách a debutovalo u čísla dva v USA Plakátovací tabule top 200. V příštích několika letech The Weeknd spolupracoval s umělci jako Justin Timberlake a Ariana Grande a také intenzivně cestoval.

Krása za šílenstvím bylo druhým studiovým albem The Weeknd a vyšlo v roce 2015. V prvním týdnu vydání se alba prodalo 412 000 kusů a dosáhlo prvního místa v USA Plakátovací tabule 200. Nakonec se stalo platinovým a celosvětově se prodalo 1,5 milionu kopií. Krátce nato se The Weeknd stal prvním mužským umělcem, který současně držel první tři místa Plakátovací tabule Žhavý žebříček R&B se třemi singly, které nakonec získaly platinu.

V roce 2016 vydal The Weeknd své další album: Starboy . Album zahrnovalo skladby představující známou francouzskou elektronickou skupinu Daft Punk. Po spolupráci s řadou dalších umělců a dalším turné The Weeknd uvedli Má drahá melancholie v roce 2018. The Weeknd vytvořil v roce 2017 Guinnessovy světové rekordy za nejsledovanější album na Spotify za jeden rok.

V roce 2018 vydal také své první album největších hitů: The Weeknd v Japonsku . V roce 2020 The Weeknd oznámil název svého dalšího alba: Po hodinách .

Zisk : V období od června 2017 do června 2018 vydělal neuvěřitelných 90 milionů dolarů. V období od června 2018 do června 2019 vydělal The Weeknd z různých snah 40 milionů $.

Pascal Le Segretain / Getty Images

Hudební styl: The Weeknd je zpěvák, i když je „seskupen“ s dalšími rapovými a hip-hopovými umělci. Mezi jeho vlivy patří zpěváci jako Michael Jackson a Prince. Jeho texty se zabývají těžkými emocionálními problémy a jeho hudba kombinuje indie a elektronické styly s R&B.

Obchodní podnikání: The Weeknd spolupracoval s kondomovými společnostmi, výrobci elektronických cigaret a společností Marvel. Je také jednou z „tváří“ Apple Music a působil jako velvyslanec značky pro Puma. Weeknd se také intenzivně věnuje módě a prodává své vlastní značkové zboží „XO“. Spolupracoval také se značkami jako A Bathing Ape a designéry jako Alexander Wang. The Weeknd vlastní akcie esportové společnosti OverActive Media Group.

Osobní život: The Weeknd začali chodit se známou modelkou Bellou Hadid v roce 2015. S odvoláním na konflikty v plánování kvůli jejich hektickému životnímu stylu se rozešli v roce 2016. Také v roce 2017 chodil se kouzlem Seleny Gomezové a pár žil krátce spolu, než se rozešli . V roce 2018 se The Weeknd znovu vrátil k Bella Hadid, ale jejich pár se v roce 2019 podruhé oddělil.

Nemovitost : V prosinci 2019 The Weekend koupil přístřešek v Los Angeles s výhledem na Country Club v Beverly Hills za 21 milionů dolarů. Měsíční poplatek HOA budovy je 6 800 $. Před zapuštěním kořenů v LA si pronajímal triplexový penthouse v New Yorku, který stál 60 000 $ měsíčně.

Také vlastní nemovitost o rozloze tří akrů v Hidden Hills v Kalifornii, kterou v červnu 2017 získal za 18 milionů dolarů. V červnu 2020 zařadil tuto nemovitost na prodej za 25 milionů dolarů.

Kontroverze: V roce 2015 byl zatčen za útok na policistu v Las Vegas. Byl odsouzen na 50 hodin veřejně prospěšných prací.

Ocenění: Během své kariéry získal několik ocenění. Patří mezi ně tři ceny Grammy, osm Plakátovací tabule Ocenění, dva Junos a dvě americké hudební ceny. Byl také nominován na Oscara.

Čistá hodnota Weekndu

Víkend

Čistá hodnota: 100 milionů $
Datum narození: 16. února 1990 (31 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,73 m)
Profese: Skladatel, hudební producent, zpěvák, hudební umělec
Státní příslušnost: Kanada
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse