Státní park Utah’s Sand Hollow je oblíbeným místem kempování, rybaření a hraní

Státní park Utah Sand Hollow láká táborníky, vodáky, rybáře, terénní nadšence, turisty a jezdce na koních. (Kancelář cestovního ruchu ST. GEORGE & ZION AREA)Státní park Utah Sand Hollow láká táborníky, vodáky, rybáře, terénní nadšence, turisty a jezdce na koních. (Kancelář cestovního ruchu ST. GEORGE & ZION AREA) Státní park Sand Hollow v jihozápadním Utahu, který byl otevřen v roce 2003, vyčlenil 20 000 akrů na rekreační využití. (Kancelář cestovního ruchu ST. GEORGE & ZION AREA)

Státní park Sand Hollow poblíž Hurricanu, jednoho z nejnovějších a nejoblíbenějších rekreačních míst v Utahu, nabízí celoroční zábavu a dobrodružství v malebném prostředí.

Přitahuje táborníky, vodáky, rybáře, nadšence do terénu, turisty a jezdce na koních, včetně mnoha návštěvníků z jižní Nevady.

Sand Hollow je východně od Interstate 15, asi 135 mil od Las Vegas. Sledujte I-15 na sever do jihozápadního Utahu. Zůstaňte na dálnici přes St. George, pak sjeďte 16 na státní silnici 9 směrem na Hurricane. Asi 5 mil za výjezdem odbočte na jih na Sand Hollow Road. Jeďte 3 míle a u vchodu do parku zahněte doleva.Rozlehlý státní park, otevřený od roku 2003, je jedním ze 43 v systému parku Utah. Deset z těchto hlavních rekreačních oblastí se nachází v jihozápadním Utahu. Státní park Sand Hollow vyčleňuje 20 000 akrů na rekreační využití, včetně 15 000 akrů Sand Mountain, oblasti charakterizované zvlněnými dunami červeného písku. Přehrada zachycuje vodu z nádrže v nedalekém státním parku Quail Creek a vytváří nádrž Sand Hollow.

Návštěvníci státního parku Sand Hollow zaplatí denní poplatek ve výši 10 USD nebo 5 USD ve věku 62 let a starších. Zimní hodiny platné do 31. března jsou od 7:00 do 21:00, kdy je brána parku zavřená.

Sand Hollow má dvě vyvinutá kempy vhodná pro stany a obytné vozy. Westside Campground má plné připojení RV za 28 $ za noc. Kempování v kempu Sand Pit Campground na jižním břehu nádrže stojí 18 $ nebo 25 $ s částečným připojením vody a energie. Oba vyvinuté tábořiště obsahují toalety, sprchy, stoly, grily, ohniště a přístup k vodě. Rozptýlené primitivní tábořiště se stoly a toaletami se nacházejí na jižní a východní straně nádrže. Táborníci v primitivních oblastech platí 15 USD a mohou využít sprchy v ostatních kempech za poplatek 2 USD.

Rezervace kempu se doporučuje, zejména na víkendy a svátky, a to i v zimě. Kempy bez výhrad jsou k dispozici podle zásady „kdo dřív přijde“. Zarezervujte si stránky online nebo na telefonním čísle 800-322-3770 ve všední dny od 8 do 17 hodin. Bude účtován rezervační poplatek ve výši 8 USD.

Mnoho nadšenců terénních vozidel využívá oblast Sand Pit, protože se nachází v blízkosti inscenační oblasti OHV a tunelu na Sand Mountain. Jízda vozidla OHV je povolena pouze na jižní a východní straně nádrže. Pronájem OHV je k dispozici na místě u koncesionáře parku.

Velká nádrž přitahuje všechny druhy plavidel. Mezi oblíbené vodní sporty patří vodní lyžování, wakeboarding, windsurfing, paddleboarding a plavání.

Státní park Sand Hollow je oblíbený u rybářů. Stalo se hotspotem pro basy a bluegill s velkými ústy.

Mnoho častých návštěvníků parku využívá skladovacích prostor pro lodě a obytné vozy na místě.

Kvůli mušlům quagga a dalším cizím škůdcům musí mimoprostorová plavidla před spuštěním dekontaminovat. Dekontaminace je k dispozici denně od listopadu do dubna. Jakmile jsou lodě zpracovány, mohou být během stejné cesty použity na jiných vodách oblasti. Lodě uložené na místě je třeba zpracovat jednou nebo podle zákonů a předpisů.

Sloupec Trip of the Week od Margo Bartlett Pesek se objevuje v neděli.