Usher Net Worth

Kolik stojí Usher Worth?

Čistá hodnota Usher: 180 milionů $

Čisté jmění Usher: Usher je americký zpěvák, skladatel, producent a herec, který má čistou hodnotu 180 milionů dolarů. K dnešnímu dni Usher celosvětově prodal více než 75 milionů desek, což je dost na to, aby se stal jedním z nejprodávanějších umělců všech dob. Je také spoluzakladatelem společnosti Scooter Braun společnosti RBMG Records, nahrávací společnosti Justina Biebera.

Časný život: Usher Raymond IV se narodil 14. října 1978. Narodil se v Texasu, ale vyrůstal v Chattanoogě v Tennessee. Usherova matka Jonetta a jeho otec Usher Raymond II rozpoznali jeho vokální talent ve velmi raném věku. Když mu bylo devět, tlačili ho, aby se připojil k místnímu církevnímu sboru v Chattanoogě. Aby pomohl rozvíjet jeho hudební kariéru, rodina přestěhovala rodinu do Atlanty, kde Usher začal profesionálně nahrávat a vystupovat vokálně. Navštěvoval střední školu v North Springs.

Kariéra: Po vystoupení na Star Search, když bylo Usherovi 13, uspořádal zástupce LaFace Records konkurz se spoluzakladatelem nahrávací společnosti. Podepsali Ushera na místě poté, co se zúčastnil konkurzu s Pánem Boyz II 'End of the Road'. Usherova matka opustila práci, aby mohla řídit jeho kariéru. Když připravoval své debutové album, procházel pubertou a měl potíže s přizpůsobením svého zpěvu. Štítek pozastavil jeho záznam a poslal Ushera do New Yorku v roce 1994, aby žil s Puff Daddy jako zpívající / trénující „tábor“. 30. srpna 1994 vyšlo debutové album Ushera s vlastním názvem. Bylo mu pouhých 16 let. To vyvrcholilo u No. 25 na vývěsní tabuli diagramy.

Usherovo druhé album, My Way, vyšlo v září 1997. Hlavní singl „You Make Me Wanna…“ dosáhl čísla 1 ve Velké Británii. Stal se jeho prvním zlatým a platinovým singlem v USA „Nice & Slow“. Číslo 1 v lednu 1998. Album bylo certifikováno šestkrát platinou. „8701“, Usherovo třetí album, vyšlo v srpnu 2001 s předními singly „U Remind Me“ a „U GotIt Back“ na prvním místě Billboard Hot 100. Usher byl oceněn Grammy za nejlepší mužský R&B vokální výkon za „U Remind Me 'a příští rok získal stejné ocenění za film „U Don't Call to Call“.

„Confession“, Usherovo čtvrté album, vyšlo v březnu 2004. Při svém debutu se prodalo 1,1 milionu kusů, což z něj činí nejvyšší počty v prvním týdnu, jaké kdy mužský umělec R&B zaznamenal. První singl „Jo!“ dominoval v č. 1 po dobu šesti týdnů. Vyznání si vysloužil spoustu ocenění a uznání, včetně tří cen Grammy.

Usher pokračoval ve vydávání dalších pěti alb, z nichž každé mělo mírný až vysoký úspěch, ale žádné z nich nezalomilo jeho první čtyři: Here I Stand (2008), Raymond v. Raymond (2010), Looking 4 Myself), 2016's Hard II Love, a A od roku 2019. V roce 2019 oznámil, že pracuje na hře Confessions II pro vydání 2020.

Několik jeho alb debutovalo na prvním místě v americkém žebříčku Billboard 200. Pět z jeho alb bylo certifikováno platinou od RIAA (My Way, 8701, Confessions, Here I Stand), přičemž společnost Confessions prodala přes 10 milionů kopií a získala diamantovou certifikaci v USA. Mezi jeho deset hitů číslo jedna patří U Remind Me (8701), OMG (Raymond v. Raymond) a Yeah! (Vyznání), který dosáhl čísla jedna v devíti zemích a stal se nejvýkonnějším singlem roku 2004 v USA. Svou energií a kreativními živými vystoupeními i nadále ohromuje diváky. Mnozí ho považují za legendárního v R&B a udělal mnoho nejlepších seznamů nejlepších zpěváků R&B všech dob. Sloužil jako inspirace a vliv pro celou novou generaci umělců R & B. Usher si také v průběhu let užíval partnerství a podpory se známými jmény, jako jsou Samsung, Mastercard a Pepsi, což z něj udělalo jméno domácnosti.

Usher přispěl k mnoha dalším písním a albům kromě svých vlastních, protože byl uveden v písních jako How Much ( Mariah Carey , Rainbow) Same Girl (R. Kelly, Double Up), First Dance ( Justin Bieber , Můj svět). Mezi jeho ocenění patří čtyři ceny American Music Awards, pět cen Grammy a devatenáct cen Billboard Awards.

Usher Net Worth

(Foto: Pascal Le Segretain / Getty Images)

Jiné podniky: Jako herec se Usher objevil v mnoha pozoruhodných titulech včetně Moesha, The Faculty, She's All That a In the Mix. Mezi vedlejší projekty Ushera patří US Records, které založil, spoluvlastnictví profesionálního basketbalového týmu Cleveland Cavaliers a spoluvlastnictví Tidal.

RBMG Records : V roce 2008 Usher a hudební manažer Scooter Braun spoluzaložili nahrávací společnost s názvem Raymond Braun Media Group, známou také jako RBMG Records. Společnost vytvořili ve spolupráci s Island Def Jam speciálně pro debut dospívajícího zpěváka Justina Biebera. Braun objevil Biebera na YouTube a přivedl ho ke zkoušce k Usherovi v Atlantě. Usher pak měl Justinův konkurz na Island Def Jam honcho LA Reida. Dohoda byla rychle podepsána.

Filantropie: Usher založil neziskovou charitu, jejímž cílem je „poskytnout mladým lidem nový pohled na život prostřednictvím vzdělávání a zkušeností z reálného světa“ s názvem New Look. Usher získal kapitoly v mnoha hlavních zemích po celém USA. Usher dostal cenu Freedom Award za svou práci s New Look od Národního muzea občanských práv v Memphisu. Toto ocenění je vyhrazeno pro lidi, kteří neúnavně pracovali pro spravedlnost, rovnost, občanská a lidská práva.

Po hurikánu Katrina zahájil projekt Restart, aby pomohl více než 700 rodinám s hledáním nebo přestavbou bydlení. Kvůli jeho monumentálnímu úsilí dostal Usher v roce 2008 klíč od města New Orleans a starosta města vyhlásil na jeho počest den, Usher Day.

V roce 2015 se spojil s dalšími umělci, aby věnoval stipendia pro studenty navštěvující historicky černé vysoké školy přes 500 000 $. Spolupracoval s UNCF na vytvoření stipendijního programu Usher Raymonda, kde dal studentovi stipendium na Tuskegee University ve výši 100 000 $.

Osobní život: Usher chodil s členem TLC Chilli Thomas z let 2001-2003. V roce 2007 se oženil se stylistkou Tamekou Fosterovou. Po jejich manželství se stal nevlastním otcem jejích tří synů z předchozího vztahu. Pár má spolu také dva syny.

Usher a Foster se rozvedli v roce 2009 a následoval velmi medializovaný spor o péči o dítě. To nebylo vyřešeno až do roku 2012, kdy soudce vydal Usherovi primární péči o jejich dva syny.

Usher se oženil s dlouholetou přítelkyní a manažerkou Grace Miguel v září 2015. V prosinci 2018 Usher podala žádost o rozvod.

Nemovitost: V roce 1998 zaplatil Usher za sídlo o rozloze 10 000 metrů čtverečních v Alpharettě ve státě Georgia 1,2 milionu dolarů. Tento dům prodal v roce 2018 za 1,5 milionu dolarů. Najednou doufal, že za tuto nemovitost získá 2,5 milionu dolarů. Ve skutečnosti poprvé přišel do tohoto domu v roce 1991, ještě jako teenager. V té době ji vlastnil titán hudebního průmyslu LA Reid. Dům koupil o sedm let později, když mu bylo pouhých 20 let. V té době byla prodávajícím Reidova exmanželka Perri 'Pebbles' Reid - tvůrce dívčí skupiny TLC.

V roce 2007 Usher zaplatil 3,04 milionu $ za palácové sídlo o rozloze 13 000 čtverečních stop v Roswellu ve státě Georgia. V roce 2013 prodal tento dům za 2,2 milionu dolarů.

V roce 2015 Usher koupil dům v Hollywood Hills nad Sunset Strip za 3,37 milionu $. Na jednom místě uvedl dům za 4,2 milionu dolarů, ale nakonec se usadil na 3,3 milionu dolarů, když v listopadu 2018 našel kupce.

Usher Net Worth

Usher

Čistá hodnota: 180 milionů $
Datum narození: 14.10.1978 (42 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 7 v (1,727 m)
Profese: Herec, hudební manažer, hudební producent, tanečník, filmový producent, písničkář, podnikatel, filantrop
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse