„Transformers: Poslední rytíř“ má velmi malý smysl

Mark Wahlberg jako Cade Yeager ve filmu Transformers: Poslední rytíř z Paramount Pictures. Paramount ObrázkyMark Wahlberg jako Cade Yeager ve filmu Transformers: Poslední rytíř z Paramount Pictures. Paramount Obrázky Zleva doprava: Optimus Prime a Bumblebee ve filmu „Transformers: Poslední rytíř“ od Paramount Pictures. Zleva doprava: Laura Haddock jako Viviane Wembly a Mark Wahlberg jako Cade Yeager ve filmu „Transformers: Poslední rytíř“ z Paramount Pictures.

Před dvaceti lety Troma, tvůrci seriálu The Toxic Avenger, zahájil scenáristickou soutěž, kde každý týden fanoušci předloží další dvě stránky scénáře, přičemž příběh vezmou jakýmkoli směrem.

Hotový výrobek jsem nikdy neviděl. Pochybuji, že to kdy bylo vyrobeno. Ale určitě by to dávalo alespoň stejný smysl jako Transformers: Poslední rytíř, který rozšiřuje franšízovou mytologii o krále Artuše, nacistické Německo, Stonehenge, Harriet Tubman a Stephen Hawking.

Ve filmu Poslední rytíř byli Transformers prohlášeni za nezákonné. Kéž by Hollywood podpořil stejné prohlášení.Cade Yeager (Mark Wahlberg), neúspěšný texaský vynálezce, který se stal spořičem planety, se stal jeho celoživotním úkolem chránit a chránit zbývající Autoboty. Jednu minutu zachraňuje čtrnáctiletou Izabellu (Isabela Moner) a jejího otravného robota Sqweeka z mimozemské kontaminační zóny, která zbyla z Chicaga. Další jsou na vrakovišti v Badlands v Jižní Dakotě, kde skrývá Bumblebee, Hound (vyjádřený John Goodman), Drift (Ken Watanabe) a další. Poslední rytíř tam udělá vše pro to, aby se Izabella stala životně důležitým doplňkem příběhu, a pak je během evropské dovolené Cade Yeagerové náhle asi hodinu opuštěna.

Cadeho svolal Sir Edmund Burton (Anthony Hopkins) a jeho komorník/špinavý sociopat Cogman (Jim Carter, Carson z Downton Abbey). Stala se ta podivná věc, na kterou jsme čekali 1600 let? Cogman říká Burtonovi. Myslím, že se to konečně děje. Ach, tím je vše naprosto jasné.

Burton také získává Viviane Wembley (Laura Haddock), profesorku anglické literatury a půl tuctu dalších věcí na Oxfordu. Jedná se o film režiséra Michaela Baye, Viviane dostane člověka ve stylu Megan Fox a vtěsná se do striptérských šatů. (To jsou Cadeova slova, ne moje.)

Přesto je to lepší než Transformers z roku 2014: Age of Extinction, ve kterém Bay nechal 17letou dceru Cade (Nicola Peltz) pochodovat v směšně krátkých šortkách a kotnících, když chodil s 20letým, který měl u sebe laminovanou kartu s vysvětlením že je v pořádku, že spí s nezletilou podle texaského zákona 22.011, alias zákona Romeo a Julie. Protože to není vůbec děsivé. Jednou bych se rád setkal se ženou, která Bay tak hluboce zranila.

Každopádně scénář Poslední rytíř má na svém kontě duo Iron Man z Art Marcum a Matt Holloway a také Ken Nolan (Black Hawk Down). Ale zdá se, jako by Hopkins jen vymýšlel dialogy a spiklenecké body na místě, zatímco nadává na cizí lidi a někoho převrací.

To jsou hodinky, které zabily Hitlera. Nezahrávejte si s tím, jeho Burton v jednu chvíli pronese. Pak je tu tento vítěz, kterého dodává Cadeovi: Chceš vědět, že, duuuuude, proč sem pořád chodí? Pane Anthony Hopkinsi, dámy a pánové.

jaké je čisté jmění georgeského průlivu

Optimus Prime (Peter Cullen) je stále mimo prohledávání vesmíru po jeho tvůrcích, takže se z nějakého důvodu americká vláda, včetně vracejícího se plukovníka Williama Lennoxe (Josh Duhamel), staví na stranu Megatrona (Frank Welker) a Decepticons. Ó můj bože. Podívejte se na to. Je to obří mimozemská loď, říká Lennox a dívá se přímo na obří mimozemskou loď. Díky za to, Josh Duhamel.

Po návratu na Zemi se Optimus Prime bezdůvodně objevuje pozdě v závěrečné bitvě a prohlašuje, že jsem Optimus Prime. Útok autobotů! Za prvé, ano, chápeme to. Už jsme vás potkali několikrát. Za druhé, už útočili, než jste se rozhodli přidat. Optimus Prime je opravdu nejhorší.

Zdá se, že Wahlberg občas vystupuje pod nátlakem. Pokud se přihlásíte ke třetímu transformátoru, dejte nám prosím předem nějaký signál nebo kódové slovo, abychom věděli, že vás přijdeme zachránit.

jak starý je soudce jean pierro

Poslední rytíř je téměř vše, co byste od filmu Transformers očekávali. Věci sviští kolem, propukají v plameny, v neuspořádaném rozostření náhodných obrazů, zvuků a dobrých staromódních blábolů.

Tony Hale (Veep), který ztvárnil špatně definovaného vědce, vyjadřuje své - a jistě i divácké - zklamání z nesmyslných plánů závěrečné bitvy prohlášením: To je nejhloupější nápad, jaký byste mohli mít.

Smutné je, že je to jen 15. nebo 20. nejhloupější nápad v Transformers: Poslední rytíř.

Posouzení

Film: Transformers: Poslední rytíř

Doba běhu: 149 minut

Hodnocení: PG-13; násilí a intenzivní sekvence sci-fi akce, jazyka a některých narážek

Školní známka: D

Právě teď hraje: Na více místech