Tony Bennett Čistá hodnota

Kolik stojí Tony Bennett Worth?

Čistá hodnota Tonyho Bennetta: 200 milionů $

Tony Bennett Čistá hodnota: Tony Bennett je americký zpěvák, performer a mezinárodní ikona, která má čistou hodnotu 200 milionů dolarů. Bennett získal 20 cen Grammy, včetně ceny Grammy za celoživotní dílo. Zachoval si slavnou kariéru a celosvětově prodal více než 50 milionů desek.

Časný život: Anthony Dominick Benedetto se narodil 3. srpna 1926 v Queensu v New Yorku. Jeho rodiče byli Anna a John Benedetto, švadlena a obchod s potravinami. Tony vyrostl v chudobě během Velké hospodářské krize spolu se svými dvěma staršími sourozenci, Mary a John Jr. Jejich otec zemřel, když bylo Bennettovi deset let.

Tony začal poslouchat umělce jako Judy Garland, Bing Crosby, Louis Armstrong a Jack Teagarden a ve věku 13 let pracoval jako zpívající číšník v italských restauracích po celém Queensu. Stejně jako zpěvák, Bennett byl talentovaný karikaturista a navštěvoval newyorskou školu průmyslového umění ke studiu malby a hudby. V 16 letech však odešel, aby uživil svou rodinu. Pracoval na několika málo placených pozicích a zpíval na amatérských nocích po městě.

V listopadu 1944 vstoupil Tony do armády Spojených států a v březnu 1945 byl na frontě jako pěchotní střelec. Když spojenci zatlačili Němce zpět, viděl Bennett hořké boje v mrazivých zimních podmínkách a při mnoha příležitostech těsně unikl smrti. Tony byl nakonec součástí osvobození nacistického koncentračního tábora poblíž Landsbergu.

Po propuštění se Bennett v roce 1946 vrátil do USA a studoval na americkém divadelním křídle, kde se naučil belcantové pěvecké disciplíně a vytvořil styl, který napodoboval frázování nástrojů jako saxofon a klavír. V roce 1949 Pearl Bailey objevila Tonyho a pozvala ho, aby se jí otevřel na koncertě v Greenwichské vesnici. Na výstavě byl Bob Hope, který nakonec přivedl Bennetta na cestu. O rok později, v roce 1950, byl Tony podepsán pod hlavní značkou Columbia Records.

Kariéra: Bennett zahájil svou kariéru zpěvem orchestrálních, popových a jazzových melodií. Jeho prvním velkým hitem bylo „Kvůli tobě“. Píseň dosáhla čísla jeden na popových hitparádách v roce 1951, kde zůstala po dobu deseti týdnů. Později téhož roku zaznamenal ztvárnění country písně „Cold, Cold, Heart“, které ho představilo širšímu a více národnímu publiku.

Se začátkem rokenrolové éry v roce 1955 bylo pro stávající popové zpěváky obtížnější komerčně dobře fungovat. Tony však zůstal úspěšný a během druhé poloviny roku 1950 umístil osm písní do žebříčku Billboard Top 40. Bennett vydal své první plné -dlouhé album „Cloud 7“, které obdrželo pozitivní recenze, a v roce 1957 vydal populární a kriticky chválené album „The Beat of My Heart“.

Tony si udržel pověst svého nočního klubu a v červnu 1962 uspořádal masivně propagovaný koncert v Carnegie Hall, který představil hvězdnou sestavu hudebníků. Koncert zahrnoval 44 písní a měl obrovský úspěch, což upevnilo Bennettovu reputaci show hvězdy.

Ten rok vydal Tony album a singl stejného jména „Nechal jsem své srdce v San Francisku.“ Singl i album dosáhly zlatého statusu a vynesly mu ceny Grammy za nahrávku roku a nejlepší mužský sólový vokální výkon. „Nechal jsem své srdce v San Francisku“ se stal Bennettovou podpisovou písní a v roce 2001 se umístil na 23. místě v seznamu RIAA nejvýznamnějších historicky významných písní 20. století. V roce 1964 dorazili do USA Beatles a British Invasion, kteří odebrali pozornost veřejnosti od jazzu, a po zbytek desetiletí vydal Tony několik alb a singlů s menšími hity.

V 70. letech se u Bennetta vyvinula drogová závislost a do roku 1979 neměl žádnou nahrávací smlouvu, žádného manažera a těžko vystupoval. Po téměř smrtelném předávkování zavolal Tony svého syna Dannyho o pomoc. Jeho syn byl sám hudebník s myslí na podnikání, který se rozhodl stát se otcovým manažerem. Zarezervoval několik turné pro svého otce a do roku 1986 Bennett podepsal smlouvu s Columbia Records a vydal své první album The Art of Excellence, které se dostalo do hitparád od roku 1972.

Tony se začal objevovat v Pozdní noci s Davidem Lettermanem, Pozdní noci s Conanem O'Brienem, Simpsonovi, Muppets Tonight a mnoha programech MTV. Bennett se spojil s mladším publikem a znovu se narodil. V průběhu 90. let a na začátku roku 2000 Tony pokračoval v koncertování a nahrávání a vydával alba, která mu vynesla platinový status a získala ceny Grammy za album roku a nejlepší tradiční popový vokální výkon.

Tony Bennett Čistá hodnota

(Foto: Frazer Harrison / Getty Images)

V roce 2011, ve věku 85 let, vydal Bennett soubor Duets II, soubor jazzových standardů zpívaných se zpěváky jako Aretha Franklin, Willie Nelson, Amy Winehouse a Lady Gaga. Album debutovalo u čísla jeden na vývěsní tabuli 200, čímž se Tony stal nejstarším žijícím umělcem, který se na toto místo dostal. V následujících letech získal Bennett dalších jedenáct cen Grammy a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

V únoru 2021 Tonyho rodina prozradila, že v roce 2016 mu byla diagnostikována Alzheimerova choroba, ačkoli až do pandemie COVID-19 pilně vystupoval a nahrával.

Malování: Bennett je také uznávaným malířem a má díla vystupující v mnoha galeriích po celém světě. Některé z jeho kousků se prodaly až za 80 000 $. Tony teď tráví dny procházkami po Manhattanu a malováním toho, co vidí.

Vztahy: V roce 1952 se Bennett oženil s Patricií Beechovou, kterou potkal na vystoupení v nočním klubu v Clevelandu. Měli spolu dva syny, Dannyho a Dae. Manželství trvalo až do roku 1965.

V roce 1971 se Tony oženil s herečkou Sandrou Grantovou a měli spolu dvě dcery, Joannu a Antonia. Manželství se rozpadlo během drogové závislosti Bennetta a pár se rozvedl v roce 1979.

V 80. letech začal Tony vztah s mladou Susan Crow. Pár zůstal romanticky zapletený a v roce 2007 se oženil.

Nemovitost : Tony žil mnoho let v neuvěřitelném sídle v okrese Marin v Kalifornii. Zámek o rozloze 8 600 metrů čtverečních se 7 ložnicemi má dokonalý výhled na San Francisco z téměř každé místnosti (přiměřeně). Zde je video prohlídka zámku, který se nachází ve městě Belvedere, které je samo o sobě ve městě zvaném Tiburon:

Tony uvedl dům na prodej v roce 2010 za 27,5 milionu dolarů. Trvalo to pět let a hrst cenových škrtů, ale v září 2015 dům nakonec prodal za 15,5 milionu dolarů.

Tony nadále vlastní byt v New Yorku s výhledem na Central Park.

Tony Bennett Čistá hodnota

Tony Bennett

Čistá hodnota: 200 milionů $
Datum narození: 3. 8. 1926 (94 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 7 v (1,71 m)
Profese: Zpěvák, umělec, hudebník, herec, malíř, spisovatel, výtvarník, hudební umělec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2021
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse