Ve věku 92 let zemřel Tommy DeVito ze Four Seasons

Bývalý člen Four Seasons Tommy Devito pózuje ve svém domě v Las Vegas, pátek 29. května 2009.Bývalý člen Four Seasons Tommy Devito pózuje ve svém domě v Las Vegas, pátek 29. května 2009. Producent Four Seasons Bob Crewe, druhý zleva, je doprovázen původními členy pěvecké skupiny Four Seasons, zleva Frankie Valli, Tommy DeVito a Bob Gaudio při příjezdu na premiéru muzikálu Jersey Boys v Hotelové kasino Palazzo v sobotu 3. května 2008 v Las Vegas. (Soubor Las VegasJournal) Frankie Valli, vlevo, a Tommy DeVito a jsou uvedeny na závěrečném představení Jersey Boys v Paris Theatre v Las Vegas 18. září 2016. (John Katsilometes/Las VegasJournal) @JohnnyKats Frankie Valli, vlevo, a Tommy DeVito a jsou uvedeny na závěrečném představení Jersey Boys v Paris Theatre v Las Vegas 18. září 2016. (John Katsilometes/Las VegasJournal) @JohnnyKats Legenda Four Seasons Tommy DeVito, zcela vpravo, je uveden v roce 2010 s členy obsazení Jersey Boys Travis Cloer, Peter Sadie, Deven May, Rick Faugno a Jeff Leibow. (Travis Cloer)

Tommy DeVito, zakládající člen rock'n'rollové skupiny Four Seasons a inspirace pro muzikál Jersey Boys, zemřel na COVID-19 v Hendersonu. Bylo mu 92.

DeVito prošlo ve 21:30. Pondělí, podle představitele jeho dlouholetého přítele a spoluhráče z kapely Four Seasons Frankieho Valliho. DeVito byl několik týdnů hospitalizován a až do své smrti byl na ventilátoru. Zemřel v dominikánské nemocnici St. Rose v kampusu Siena v Hendersonu.

Ve společném prohlášení Valli a spoluzakladatel Four Seasons Bob Gaudio uvedli: „S velkým smutkem oznamujeme, že Tommy DeVito, zakládající člen The Four Seasons, prošel. V této nejtěžší době posíláme svou lásku jeho rodině. Bude chybět všem, kteří ho milovali.DeVito byl naposledy viděn na veřejnosti během večeře 19. srpna v Italian American Club.

Dvouhra č. 1

DeVito zpíval baryton a hrál na sólovou kytaru ve Four Seasons. .

DeVito, který se narodil v Belleville v New Jersey, v roce 2009 řekl deníku The Journal, že vyrostl v chudobě a na sociálních dávkách.

Když jsem byl dítě, byl jsem zavřený. Byl jsem v šesti nebo sedmi vězeních. Jednou jsem šel do vězení. Ale moje dospívající léta byla synem b ... -. Byl jsem pekelník. … Pro všechny jsem byl hrozbou.

V 50. letech začal DeVito hrát v barech a sousedních prostorách. Čtyři milenci, jedna ze skupin, ve kterých hrál, se nakonec stanou Four Seasons.

S jádrem DeVito, Frankie Valli, Bob Gaudio a Nick Massi by Four Seasons pokračovala v rock'n'rollové slávě. Řada hitů skupiny začala Sherry, která zasáhla č. 1 v roce 1962 a pokračovala stále milovanými písničkami, jako jsou Big Girls Don't Cry a Walk Like a Man-oba také hitem č. 1-Pojďme vydržet, Dawn (Go Away), Rag Doll and Working My Way Back to You.

Levá skupina v roce 1970

DeVito opustil skupinu v roce 1970. V roce 1990 byl on, Valli, Massi a Gaudio uveden do Rock & Rollové síně slávy. Čas mezi nimi byl někdy obtížný.

V rozhovoru pro The Journal z roku 2009 si DeVito vzpomněl, jak v roce 1971 čistil domy, když jedna zámožná žena, která se dozvěděla, že kdysi byl ve Four Seasons, začala plakat.

Stála tam a dívala se na mě. Plakala, jako by to byla moje sestra nebo moje matka. Nemohla uvěřit, že uklízím její dům, řekl DeVito.

Požádala ho, aby přestal. DeVito řekl, že pokračoval v úklidu a žena dál plakala.

Jste sraženi na kolena, řekl DeVito. Je to jako jít do pekla šestkrát nebo sedmkrát. … Ten pocit je drsný. Říkáte: „Co jsem to sakra udělal? Tady jsem celebrita a skončil jsem jako chlap, který uklízí domy, rozdává (karty) a dělá cokoli, aby vydělal 5 $. ‘Je to hrozný pocit.

Ale něco vám řeknu. Vždy se můžete učit, bez ohledu na to, kolik je vám let. A učil jsem se docela rychle.

Zúčastnil se poslední show „Jersey Boys“

O několik let později DeVito řekl, že scénář Jersey Boys je pravdivý asi z 50 procent. On a Valli se zúčastnili závěrečného představení Jersey Boys na Stripu v pařížském divadle v září 2016.

Příběh Four Seasons byl zobrazen v Jersey Boys, muzikálu oceněném Tony, který debutoval na Broadwayi v listopadu 2005 a byl přeměněn na celovečerní film z roku 2014, který režíroval Clint Eastwood. Muzikál a film obsadili DeVita jako rušivý vliv, jehož hazardní hry skupinu zadlužily a vedly k jeho nedobrovolnému přestěhování do Las Vegas.

Jersey Boys byl také základem Stripu. Produkce přehlídky byla zahájena v Palazzo v roce 2008 a přestěhovala se do Paris Las Vegas v roce 2012. Tam byla uzavřena v září 2016.

Osmiletý běh hudební biografie z něj učinil nejdéle fungující broadwayský muzikál na Stripu, v němž obstál mezi konkurenty, mezi něž patřily Hairspray, Monty Python’s Spamalot Mamma Mia! a Fantom opery.