Čistá hodnota Tiny Turnerové

Kolik stojí Tina Turner?

Čistá hodnota Tiny Turnerové: 250 milionů dolarů

Čistá hodnota Tiny Turnerové: Tina Turner je americká zpěvačka a skladatelka, která má čistou hodnotu 250 milionů dolarů. Jedna z nejprodávanějších nahrávacích umělců všech dob, která po celém světě prodala více než 200 milionů desek, je známá svými silnými vokály a dlouhou životností.

Počáteční život a kariérní začátky: Turner se narodila Anna Mae Bullock v Brownsville v Tennessee 26. listopadu 1939. Byla nejmladší z rodiny a má dvě starší sestry. Vyrůstala v Nutbush v Tennessee a během druhé světové války se krátce přestěhovala do Knoxville v Tennessee. Rodina se po válce vrátila do Nutbush a Tina navštěvovala základní školu Flagg Grove. Když vyrostla, zachytila ​​se v kostelním sboru v baptistickém kostele Spring Hill v Nutbush.

Když bylo Tině jedenáct let, její matka opustila rodinu a její otec se po svatbě znovu přestěhoval do Detroitu. Výsledkem bylo, že Tina a její sestry byly poslány žít k babičce do Brownsville v Tennessee. Po smrti své babičky se přestěhovala k matce do St. Louis v Missouri, kde v roce 1958 absolvovala střední školu Sumner High School. V dospívání pracovala jako pomocnice v domácnosti a také jako asistentka sestry v Barnes- Židovská nemocnice.

Bylo to, když Tina a její sestra začaly navštěvovat noční kluby v St. Louis, když poprvé viděla Ike Turnera hrát s jeho kapelou Kings of Rhythm. Nakonec na Ike udělala dojem svými pěveckými schopnostmi natolik, že se stala vystupující zpěvačkou kapely. V roce 1960 napsal Ike píseň ‚A Fool in Love 'pro zpěváka Art Lassitera. Tina měla zpívat doprovodné vokály, ale poté, co se Lassiter nedostavil, nechal ji Ike místo toho zpívat hlavní část, protože už zaplatil čas ve studiu. Původně měl v úmyslu použít skladbu s jejím vokálem jen jako demo, ale přesvědčil ho místní DJ Dave Dixon, aby poslal nahrávku prezidentovi R&B labelu Sue Records Juggy Murrayovi. Murray byl ohromen a koupil skladbu, platit Ike zálohu $ 25,000 za práva k písni. Výsledkem bylo, že Ike dal Tině pseudonym „Tina Turner“ a ochrannou známku pojmenoval.

Hudební kariéra: Tinina hudební kariéra byla oficiálně zahájena vydáním alba „A Fool in Love“ v červenci 1960, připsaného duu Ike & Tina Turner. Byl to okamžitý hit, který dosáhl vrcholu č. 2 v žebříčku Hot R & B Sides a č. 27 v Billboard Hot 100. Společně Ike a Tina vydali v roce 1961 další singl „It Gonna Work Out Fine“, který byl nominován na Cena Grammy za nejlepší rock and rollový výkon. Mezi další pozoruhodná vydání z let 1960 až 1962 patří I Idolize You, Poor Fool a Tra La La. Ike dal dohromady soubor Ike & Tina Turner Revue, který spojil Kings of Rhythm a dívčí skupinu nazvanou Ikettes s ním jako kapelníkem, a cestovali po celé zemi.

Prvním sólovým umělcem Tiny byla píseň „Too many Ties That Bind / We Need an Understanding“ (1964), kterou vydala Ikeova značka Sonja Records. Jakmile vypršel čas v Sue Records, duo podepsalo smlouvu s více než deseti labely, včetně Kent, Cenco, Tangerine, Pompeii, A&M a Minit. Oni podepsali s Warner Bros dceřinou společností Loma Records v roce 1964.

John Lamparski / Getty Images

Jejich velký průlom nastal, když je producent Phil Spector pozval, aby se objevili v koncertním filmu „The Big T.N.T. Show '(1966). Spector na ně tak zapůsobil, že jim nabídl dohodu o spolupráci. Na Spectorově labelu Philles tak vyšla píseň „River Deep - Mountain High“ (1966). Stále si užívali světového úspěchu a vydali několik hitů, včetně jejich coveru z roku 1971 Proud Mary, který získal cenu Grammy za nejlepší duo nebo skupinu v kategorii R&B. Vydali také několik alb nominovaných na Grammy, například „Tina Turns the Country On!“ (1974) a „Evangelium podle Ike a Tiny“ (1974). Poté, co se jejich manželství a pracovní vztahy rozpadly koncem sedmdesátých let a Tina nakonec podala žádost o rozvod v roce 1978, se vydala na sólovou dráhu.

První sólové album Tiny se prodávalo špatně, stejně jako to, které následovalo. Ale v roce 1984 se dočkala velkého návratu a vydala píseň „What Love Got To Do Do It?“ Zůstává jejím jediným hitem číslo jedna v jakémkoli grafu Billboard. Dále vydala další dva úspěšné pokračující singly „Better Be Good to Me“ a „Private Dancer“ a nakonec získala tři různá ocenění na 27thVýroční ceny Grammy.

Další projekty: Od roku 2009, Tina odešel z dávat živá vystoupení. Nicméně zůstala na očích veřejnosti s projekty jako ‚Tina ', muzikál založený na jejím životním příběhu, který byl otevřen v Londýně v dubnu 2018 s Adrienne Warrenovou. Vydala také tři knihy.

Mimo hudbu si Tina také užila úspěch jako herečka. Její první herecká role byla ve fantasy dramatickém filmu Tommy (1975). Zahrála si také po boku Mela Gibsona v postapokalyptickém filmu „Mad Max Beyond Thunderdome“ (1985), což byl komerční hit, který ve Spojených státech vydělal více než 36 milionů dolarů. Její výkon ve filmu byl kritiky dobře přijat.

Osobní život: Tina byla ve vztahu s Raymondem Hillem, saxofonistou z Kings of Rhythm, a otěhotněla během posledního ročníku střední školy. Syn Tiny a Hilla Craigovi se narodil v roce 1958, ale pár se už rozešel s Tinou a poté se oženil s hudebním partnerem Ikem Turnerem v roce 1962, po narození jejich syna Ronnieho v roce 1960. Společně vychovali Ronnieho, Craiga a Ikeovy dva syny z předchozí vztah. S odvoláním na neslučitelné rozdíly Tina podala žádost o rozvod s Ike, dokončena 29. března 1978.

Tina se setkala s německým hudebním ředitelem Erwinem Bachem v roce 1986 a dvojice se vzala v červenci 2013 po 27 letech. Také v roce 2013 požádala Tina o švýcarské občanství. Po absolvování všech povinných testů se v dubnu 2013 stala občankou Švýcarska a v říjnu 2013 se vzdala amerického občanství.

Čistá hodnota Tiny Turnerové

Tina Turner

Čistá hodnota: 250 milionů $
Datum narození: 26.11.1939 (81 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 4 v (1626 m)
Profese: Zpěvák, herec, autor, hudební producent, tanečník, choreograf
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse