Asijské bistro Ta Ta

31716013171601

Zdá se, že zaměstnanci restaurací neustále mladší, ale toto byl zatím nejextrémnější příklad.

Bezprostředně poté, co jsme vstoupili do Ta Ta Asian Bistro, nás vřele přivítala mladá žena v atraktivních (a skromných) společenských šatech. Nejprve se zeptala, jestli si objednáváme jídlo, nepochybně proto, že jsme si vzali jídelní lístek a prohlíželi jsme si ho. Řekla, že bychom chtěli sedět, a zeptala se, jestli dáváme přednost stánku nebo stolu. A poté, co nás posadila a předala pravidelné nabídky a seznam sushi, řekla, že se brzy vrátí, aby obdržela naše objednávky nápojů (ačkoli, jak se ukázalo, náš server se okamžitě zhmotnil a postaral se jen o to).

Nechci ji zde urážet špatným odhadem jejího věku v obou směrech, ale tipoval bych, že jí bylo asi 8 nebo 9 let. A tady byla, nejen roztomilá, ale poskytovala úroveň služeb, které by její silikonové sestry na Stripu zahanbily.Takže ano, byli jsme okouzleni ještě předtím, než jsme seděli v Ta Ta, i když to by se rychle rozpustilo, kdyby se věci rozpadly. Ale jak se ukázalo, profesionální chování naší mladé hostitelky (a pečlivé školení, pravděpodobně ze strany rodiče) bylo zřejmé ve všech ostatních aspektech naší zkušenosti.

Stejně jako rostoucí procento asijských restaurací ve městě-a rozhodně těch, které se označují panasijskou nálepkou, následovanou „bistrem“-Ta Ta nabízí sushi, teppanyaki a další styly japonských jídel, stejně jako výběr čínských ti, kteří by se cítili pohodlněji s pomerančovým kuřetem než chobotnice nigiri sushi. Taková místa pro nás bývají přínosem, protože nám umožňují kombinovat styly. Takže bychom měli sushi a teriyaki.

Za prvé, sushi: Ze seriózního seznamu nigiri jsme vybrali tamago ze sladkých vajec (1,75 $), což je krotká volba, která může být zároveň barometrem dovedností kuchyňského personálu. Tady se pěkně osvobodili, vejce bylo dostatečně sladké a dostatečně vlhké, vyvážené na platformě sushi rýže s křídlem nori.

Rolls jsou v posledních letech docela zajímavé, protože sushi spoty dosáhly na širší publikum se stále se rozšiřující škálou inovativních přísad a kombinací (obecně neautentických, ale koho to vlastně zajímá?), Často doprovázené chytlavými názvy, které mohou směřovat k R -hodnocené. Není zde nic příliš nadneseného (a mysleli jsme na naši malou hostitelku a na zjevně rodinnou povahu místa, jak jsme to považovali), ale našli jsme nějakou kreativitu-například ráj (12 $), který kombinoval kokosové krevety s avokádem , vločky kokosu, kousek smetanového sýra a pikantní mňam omáčku, přelité tenkými plátky lososa.

Monkey Special Roll (14 $) byl založen na částech banánové tempury zakončené kořeněným krabem a tuňákem, klíčky hrachu a pikantní omáčkou yum a úhoř.

V poněkud podobné hraniční ohybové žíle byl jeden z našich předkrmů, jalapeno obláčky (7,50 $), ve kterém byly papriky plněné kořeněným tuňákem a malým množstvím smetanového sýra, potlučené a smažené. Byli temperamentní a návykoví-vzlet na barovém jídle, ale vyneseni do mnohem větších výšin.

A potstickers (5 $), které jsme zkoušeli hlavně proto, abychom zjistili, jak provedou světskou položku nabídky. Docela dobře, jak se ukázalo, s dobře vyváženou směsí vepřového masa a zeleniny zasunutou do kůže podobné jako obvykle a smaženou velmi, velmi mírně, což byla dobrá věc.

Byli jsme také příjemně překvapeni večeří z teriyaki z hovězího žebra (12,95 $). Velké plátky hovězího masa byly neuvěřitelně křehké a jemně uvařené a teriyaki omáčka měla nějaký charakter, místo aby připomínala příliš slazené sójové omáčky, do kterých se tolik lidí přeneslo. Polévka miso podávaná s ní byla kouřová a horká, salát v pořádku, ale měli jsme jednu hádku: nabízí se bílá nebo hnědá rýže, a když jsme zapomněli specifikovat druhou, dostali jsme první. Ale to je jen hádka.

Ve skutečnosti jsme náhodou narazili na Ta Ta Asian Bistro náhodou a určitě jsme byli rádi, že jsme to udělali. Je to druh velmi dobré, zajímavé, individuálně vlastněné restaurace, které má Henderson žalostně málo.

Recenze Ta Ta Asian Bistro 1450 W. Horizon Ridge Parkway, Henderson; 565-8900 Celkově A- Jídlo A- Atmosféra A- Služba A- Plusy: Dobré, zajímavé jídlo; skvělá služba. Mínusy: Přehlédnutá volba rýže.