Cukr Ray Leonard Čistá hodnota

Kolik stojí Sugar Ray Leonard Worth?

Čistý majetek společnosti Sugar Ray Leonard: 120 milionů dolarů

Čistá hodnota společnosti Sugar Ray Leonard: Sugar Ray Leonard je americký bývalý profesionální boxer a motivační řečník, který má čistou hodnotu 120 milionů dolarů. Stejně jako původní Robinson „Sugar Ray“ je Leonard považován za jednoho z nejlepších boxerů všech dob. Během své 20leté kariéry vyhrál světové tituly v pěti různých váhových divizích. Vyhrál také přímé mistrovství ve třech různých váhových divizích a nesporný titul welterové váhy.

Poté, co se popularita těžších bojovníků, jako byl Muhammid Ali, vytratila, Leonard a tři další bojovníci známí jako „Fabulous Four“ udržovali box zajímavý a fanoušky nadchli pro nižší váhové kategorie. Dalšími čtyřmi boxery byli Roberto Duran, Thomas Hearns a Marvin Hagler. Leonardovi se podařilo porazit všechny tyto tři současníky a skvěle porazil i Wilfreda Beniteze.

Leonard je také známý svým finančním úspěchem a stal se prvním boxerem, který vydělal v peněženkách více než 100 milionů dolarů. Sugar Ray také získal řadu ocenění, včetně Boxer roku. Obecně řečeno, Leonard je zařazen do první desítky nebo do top 15, pokud jde o nejlepší boxery libry za libry všech dob.

Časný život: Ray Charles Leonard se narodil 17. května 1956 ve Wilmingtonu v Severní Karolíně. Když byl Ray vychováván po boku 6 sourozenců, přestěhoval se se svou rodinou do Washingtonu, když mu byly jen tři roky. Jeho matka mu dala jméno Ray podle slavného zpěváka Raye Charlese. Když se Rayovi stalo deset let, rodina se nakonec usadila v Palmer Parku v Marylandu.

Během studia na střední škole si Ray získal pověst plachého dítěte. Místo hraní s jinými dětmi Leonard raději zůstal doma, četl komiksy a hrál si se svým psem. Byl také dokonalým studentem a jeho matka později komentovala, jak nikdy nemusela přijít do školy, aby slyšela o potenciálních problémech, které Ray měl.

Kariéra: Ray začal boxovat poprvé v roce 1969, ve stopách svého staršího bratra Rogera. Po skalnatém začátku Leonard bojoval ve východních olympijských soudech - lhal o svém věku stejným způsobem, jako to udělal Sugar Ray Robinson před několika desítkami let. Ačkoli se dostal až do semifinále, Ray si vysloužil pozornost asistenta trenéra olympijského týmu, který mu říkal „sladký jako cukr“. Lidé dali dvě a dvě dohromady a z Leonarda se stal „Sugar Ray“.

Na konci své amatérské kariéry Leonard vyhrál národní šampionát v lehkých zlatých rukavicích a mistrovství v lehké welterové váze. On také dělal americký olympijský tým. V roce 1976 získal zlatou medaili jako lehký welterweight zástupce Spojených států.

Mnohem později Leonard vydal autobiografii, ve které prozradil, že byl jako dítě sexuálně zneužíván. Ve své autobiografii z roku 2011 odhalil, že byl zneužit dvěma různými muži. Jeden byl olympijským trenérem, zatímco druhý byl dobrodincem. Od té doby se prohlásil za „dítě plakátu“ pro obtěžování dětí a aktivně vybízí další oběti, aby se přihlásily a oznámily jejich zneužívání.

Sugar Ray Leonard se po olympiádě rozhodl stát se profesionálním boxerem, aby podpořil své první dítě. Poté začal trénovat s Angelem Dundeem, který kdysi trénoval Muhammada Aliho. V roce 1977 debutoval Sugar Ray proti Luisovi „The Bull“ Vega. Další pozoruhodný boj přišel v roce 1978, kdy Leonard bojoval s Floydem Mayweatherem (otcem Floyda Jr.). V roce 1979 vyhrál NABF Welterweight šampionát.

Později v roce 1979 získal Leonard svůj první světový titul poté, co porazil Wilfreda Beniteze pro WBC Welterweight Championship. Sugar Ray vyhrál peněženku ve výši 1 milion dolarů. V roce 1980 Leonard vyřadil Davea 'Boy' Greena, aby obhájil svůj titul. Za svůj boj proti Roberto Duranovi si později vydělal přes 9 milionů dolarů, i když tu bitvu docela přesvědčivě prohrál. Později téhož roku však Sugar Ray dostal odvetu, za kterou vydělal 7 milionů dolarů. Sugar Ray předčil Durana a posmíval se mu až do bodu, kdy panamský boxer jednoduše opustil rozpaky.

Sugar Ray pokračoval v obhajobě svého titulu a vydělal 11 milionů $ proti Thomasovi Hearnsovi v zápase, který vyhrál. V roce 1982 Leonard utrpěl oddělenou sítnici a okamžitě odešel do důchodu. V roce 1983 však oznámil návrat, a to navzdory obavám z jeho nedávno opraveného oka. Po několika ztrátách Leonard oznámil, že znovu odchází do důchodu. V roce 1986 však Sugar Ray zažil další návrat, když bojoval s Marvinem Haglerem a vydělal minimálně 11 milionů dolarů. Ten spor vyhrál kontroverzním rozděleným rozhodnutím.

Další návrat přišel v roce 1988, kdy Leonard inkasoval zaručenou výplatu ve výši nejméně 10 milionů dolarů za boj s Donny Lalonde. V boji zvítězil a obhájil titul proti Thomasovi Hearnsovi a vydělal si garantovanou částku 14 milionů $. V roce 1991 Leonard bojoval v tom, o čem si byl jistý, že fanoušci budou jeho posledním zápasem, když podlehli Terry Norrisovi. Sugar Ray neuvěřitelně vyšel z důchodu znovu o pět let později, ve věku 40 let, aby bojoval s Hectorem Camacho. Bohužel byl vyřazen poprvé ve své kariéře a Leonard se nakonec rozhodl říkat, že to skončí.

(Foto: Mark Davis / Getty Images pro nadaci Sugar Ray Leonard Foundation)

Vztahy: V roce 1980 se Sugar Ray Leonard oženil se svou dětskou láskou Juanitou Wilkinsonovou. Byli ve vztahu před mnoha lety a do té doby už měli šestiletého syna. V roce 1984 Wilkinson a Leonard přivítali na světě další dítě. V roce 1990 se pár rozvedl.

V důsledku soudního řízení byly odhaleny různé podrobnosti o jejich vztahu. Juanita tvrdila, že Ray užíval alkohol a kokain. Rovněž uvedla, že ji Ray pod vlivem alkoholu fyzicky týral. Leonard připustil, že tato tvrzení jsou pravdivá, a později se přiznal, že začal užívat kokain, protože mu chybělo vzrušení ze soutěže na nejvyšší úrovni. Zdůraznil však, že jeho problémy se zneužíváním návykových látek nebyly příčinou rozpadu vztahu.

Jeden rok před jeho rozvodem se Sugar Ray setkal se ženou jménem Bernadette Robi. V roce 1993 se Robi a Leonard vzali. Jejich svatební obřad byl docela komplikovaný a Leonard nechal celý svůj venkovní majetek v Pacific Palisades přeměnit na květinovou zahradu s desítkami tisíc květin přivezených z Holandska.

Držte krok s The Kardashians: Cukr Ray Leonard je kmotrem Khloe Kardashian. Z tohoto důvodu se mnohokrát objevil v televizní reality show „Keeping Up With The Kardashians“.

Nemovitost: V červnu 1993 Sugar Ray Leonard utratil 7 milionů dolarů za dům v oblasti Pacific Palisades v Los Angeles. To je stejné jako kolem 14 milionů dolarů dnes po očištění o inflaci. V červenci 2019 uvedl dům na prodej s ohromující cenou 52 milionů dolarů. Objekt se rozkládá na dvou akrech a hlavní dům má rozlohu téměř 17 000 čtverečních stop. Kromě toho hotel disponuje dvoupodlažním penzionem, tenisovým kurtem, jamkovištěm a bazénem.

Cukr Ray Leonard Čistá hodnota

Cukr Ray Leonard

Čistá hodnota: 120 milionů $
Datum narození: 17. května 1956 (64 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 10 v (1,78 m)
Profese: Profesionální boxer, herec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse