Příběh agenta Stonera o pražci „American Ultra“ získává vysoké známky

Shiftless stoner Mike (Jesse Eisenberg) zjistí, že je agentem CIA na spaní, a najednou se ocitne s přítelkyní Phoebe (Kristen Stewart) na útěku v akční komediiShiftless stoner Mike (Jesse Eisenberg) zjistí, že je agentem CIA na spaní, a najednou se ocitne s přítelkyní Phoebe (Kristen Stewart) na útěku v akční komedii „American Ultra“. (Alan Markfield/Lionsgate) Spoluhráči filmu „Adventureland“ Jesse Eisenberg a Kristen Stewart se znovu sešli v akční komedii „American Ultra“. (AlanMarkfield/Lionsgate)

Představte si ho jako Bonga. James Bong.

Jistě, není to, co byste nazvali dapper. A vzhledem ke své amnézii a bláznivému, brutálnímu bojovému stylu je Mike Howell (Jesse Eisenberg), agent pražce v srdci trojitého amerického Ultra, technicky blíže Jasonu Bournovi poháněnému THC. Ale to nemá přesně stejný prsten.

Bez ohledu na to je akční komedie American Ultra, stejná část gonzo a ganja, závan čerstvého, i když kouřového vzduchu.Mike, uvízlý v malém Limanu, W.Va., tráví své dny prací ve zchátralém večerce Cash-N-Carry. Během svého prostoje, což je zřejmě většina jeho směny, Mike zakouří a načrtne Apollo Ape, opičího astronauta v srdci grafických románů, které by napsal, kdyby měl jen motivaci. Většinou chce jen jít domů ke své přítelkyni na kauci Phoebe (Kristen Stewart) a jejich strašnému souložímu koberci.

pekelná kuchyně sezóna 7 kde jsou teď

Mike a Phoebe jsou obrazem indie komediální lásky, s jejich odpovídajícími tetováními na kotníku a způsobem, jakým ho matuje prostřednictvím ochromujících záchvatů paniky, které jim brání v odchodu z Limanu. Mike je tak bezmocný, že mu nelze ani věřit, že uvaří nějaká vejce, aniž by jim málem shořel dům.

Rovněž ho běžně sleduje šerif (Stuart Greer), který ho tolikrát přivedl na stanici, navrhne Mikeovi, aby tam nechal zubní kartáček.

Není divu, že když se Victoria Lasseter (Connie Britton) CIA zastaví u Cash-N-Carry a udeří ho spouštěcími slovy spy kódu, aby se ho pokusili aktivovat, Mike se jen chichotá. Jediná věc, která je silnější než ovládání mysli, kterou na něj agentura použila před lety, může být hrnec, který Mike dostane od svého okázalého kamaráda dealera Rose (John Leguizamo v jeho nejtříbnější zábavě), který se obléká trochu jako jemnější MC Kladivo.

Ukázalo se, že Lassetera v CIA přeskočil Adrian Yates (Topher Grace), zbabělý stolní žokej, který chce odstranit všechny stopy jejího úspěchu - včetně Mika, agenta, kterého vytvořila prostřednictvím svého tajného programu. Za tímto účelem vysílá vražedné stroje ze svého ještě tajnějšího programu pro super vojáky. Je tedy na Mikeovi, aby setřásl konopné pavučiny a pustil se do tupého traumatu z tupé síly.

Americký Ultra, který napsal Max Landis (Chronicle) a režíroval Nima Nourizadeh (Projekt X), oba nízkorozpočtové děti, není založen na grafickém románu, a to navzdory všem důkazům o opaku. Je to jeden z nejlepších filmů z oblasti komiksů, jaký kdy uvidíte a který nemá žádné vazby na komiksový svět. Místo toho je inspirován MK Ultra, podobným skutečným programem CIA, který dává filmu jedinou dávku reality.

Spoluhráči z Adventurelandu Eisenberg a Stewart v komedii dobře spolupracují, a to navzdory skutečnosti, že Stewart nebyl nikdy znám jako sud smíchu. Je dobrá, ale Eisenberg je perfektní jako akční hrdina zpomalený stonerovou logikou.

Přestože se zdá, že bolestivě bezradný Mike má větší pravděpodobnost nervového zhroucení než zlomení něčí kosti, jakmile se konečně aktivuje, Eisenberg bezproblémově přechází k vycvičenému zabijákovi. Herec je nyní jediným důvodem, proč se těším na příští jaro Batman v Superman: Dawn of Justice, kde bude hrát Lexe Luthora.

Stejně nepravděpodobná akční hvězda jako je Eisenberg, Britton je ještě více. Vidět herečku, která má zbraň velikosti své hvězdě v Nashvillu Haydena Panettiere, není okamžitým výstřelkem fistuffů Colina Firtha v Kingsman: The Secret Service, ale je to příjemný odjezd.

A podobně jako v případě FX’s Justified and Sons of Anarchy, Walton Goggins dodává hloubku a lidskost své roli jednoho z vrahů pronásledujících Mike, který pravděpodobně nebyl nikde poblíž scénáře.

Nechci nastavit laťku pro American Ultra tak vysoko, jako je Mike po většinu filmu. Existuje velmi reálná šance, že vám to přijde příliš vzácné nebo dokonce otravné.

Ale pokud jste ve správném rozpoložení, je to legračně zábavné.

Je to také téměř stejně překvapující spáč jako jeho hrdina.

Posouzení

kolik peněz vydělává kelly ripa

Film: Americký ultra

Doba běhu: 96 minut

Hodnocení: R; silné krvavé násilí, celý jazyk, užívání drog a nějaký sexuální obsah

Školní známka: B

Právě teď hraje: Na více místech