Steve Perry Čistá hodnota

Kolik stojí Steve Perry Worth?

Steve Perry Čistá hodnota: 60 milionů $

Steve Perry Čistá hodnota: Steve Perry je americký zpěvák, skladatel a hudebník, který má čistou hodnotu 60 milionů dolarů. Perry je nejlépe známý jako vedoucí zpěvák kapely Cesta . Mimo Cesta , Steve Perry má za sebou úspěšnou sólovou kariéru a pro svůj fenomenální hlas si získal uznání v hudebním světě.

Časný život: Stephen Ray Perry se narodil 22. ledna 1949 v Hanfordu v Kalifornii. Steve Perry, vychovávaný portugalskými rodiči, se od mladého věku začal věnovat hudbě kvůli kariéře svého otce jako zpěváka. Steveův otec také spoluvlastnil místní rozhlasovou stanici. Jeho rodiče se rozešli, když mu bylo 8 let, a přestěhoval se na farmu svých prarodičů. Ve věku 12 let zaslechl Sama Cookeho v rádiu zpívat „Amor“ a okamžitě se chtěl stát zpěvákem.

Jako teenager navštěvoval Steve Perry střední školu v Lemoore v Kalifornii. Během dnů na střední škole se Perry velmi zapletl s hudbou. Připojil se k pochodové kapele a řadě kapel mimo školu se spolužáky. Po absolvování střední školy navštěvoval Perry College of Sequoias a zpíval ve sboru jako tenorista.

Ranná kariéra: Steve Perry začal vážně uvažovat o své hudební kariéře během jeho raných 20. let, kdy se spojil s 16letým Scottem Mathewsem (budoucím hudebním producentem). Mathews hrál na bicí a na kytaru, zatímco Perry zpíval většinu písní. Věci vypadaly slibně pro kapelu, kterou nazvali Led. Ačkoli nahráli mnoho ze svých skladeb, nemohli najít správu a nikdo jejich nahrávky opravdu neslyšel.

Další neúspěšný pokus o průlom přišel, když se Steve Perry připojil k progresivní rockové kapele s názvem Kousky . Kapela opět nebyla schopna zajistit tu rozhodující nahrávací smlouvu. Perry se však nevzdal a přidal se ke skupině Alien Project v jeho polovině 20. let. Katastrofa nastala, když byl basista kapely zabit při autonehodě, a Perry to vzal na znamení, že by měl přestat s hudbou, a vrátil se do svého dětského domova v Lemoore.

Cesta: Ačkoli se Steve Perry rozhodl vzdát svého snu stát se zpěvákem, jeho matka ho přesvědčila, aby odpověděl volané kapele Cesta kdo ho kontaktoval dříve. Sanfranciská kapela se snažila prorazit a po poslechu nahrávky Alien Project je Perryho hlas zaujal. Nakonec nahradil zpěváka kapely a objevil se poprvé Nekonečno, jejich album z roku 1978.

Když se přidal Steve Perry Cesta , drasticky změnil jejich styl. Dříve, Cesta byla progresivní rocková kapela. Perry vstřikl kapelu popovým infuzí a mnoho fanoušků (a členů kapely) si zpočátku nebylo jistých tímto novým směrem. S výsledky se však nemohli hádat. Tento nový popový zvuk byl důvodem Cesta se poprvé hrálo v rádiu.

Perry by pokračoval poskytovat vokály pro mnohé Cesta alba, včetně Vývoj , Odjezd, Sen za Senem, Zachyceno, Útěk, Hranice, Vychován v rádiu, a Zkouška ohněm. Během tohoto období se „Open Arms“ stal obzvláště působivým hitem a dosáhl na druhé místo v hitparádách.

Ačkoli se primárně zabýval Cesta , Perry si také našel čas na spolupráci s umělci jako Sammy Hagar a Kenny Loggins. Také vydal Street Talk , jeho první sólové album v roce 1984. Z alba se prodalo přes 2 miliony kopií a obsahovaly hity jako „Oh Sherrie“. Po vydání svého sólového alba nebyl Steve Perry zapleten s Cesta Na několik let. Když se v roce 1986 vrátil, jeho matka onemocněla. Proces nahrávání pro Vychován v rádiu bylo obtížné, protože Perry musel neustále odcházet, aby navštívil svou matku. Po tomto vyčerpávajícím emocionálním a kreativním procesu Cesta rozpustil v roce 1987.

Michael Kovac / Getty Images

Kromě několika živých událostí sem a tam zmizel Perry z povrchu Země na příštích sedm let. Teprve v roce 1994 se konečně znovu objevil s dalším sólovým albem, Pro lásku k podivné medicíně . Podporoval album turné a byl docela úspěšný. Na to navázal dalším albem s Cesta v roce 1996 - Zkouška ohněm . Album bylo jasným hitem a během roku získalo platinu. Katastrofa však brzy zasáhla. Perry utrpěl při turistice vážné zranění a jeho kyčel musel být vyměněn. Perry se však zdráhal podstoupit operaci. Mezitím jeho spoluhráči dychtili využít úspěchu svého nedávno vydaného platinového alba. Nakonec na Perryho tlačili, aby podstoupil operaci, a Perry zareagoval odmítnutím a trvalým odchodem Cesta v roce 1998.

Přestože se Perry původně odmítl podrobit chirurgickému zákroku, rozhodl se podstoupit zákrok později v roce 1998 z vlastní vůle. Později uvedl, že se kapela nikdy necítil přijat. Během několika příštích let spolupracoval Perry s umělci jako Jeff Golub a David Pack. Ačkoli se během tohoto období zřídka objevil na jevišti, nakonec vydal svou třetí sólovou nahrávku, Stopy . Album z roku 2018 také vytvořilo hudební video z roku 2019 - Perry je první za 25 let. V roce 2019 vydal také třístopé prázdninové EP.

Hudební styl a vlivy: Perry byl chválen při více než jedné příležitosti za svůj hlas. Má neuvěřitelný rozsah a dokáže dodávat silné noty s vynikajícím tónem. Valící se kámen považuje Steve Perryho mezi 100 nejlepších zpěváků všech dob. Přestože má Steve Perry značné technické dovednosti, zpívá také s opravdovou vášní.

Perryho ovlivnil především Sam Cooke. Jak již bylo řečeno, inspirovali ho také The Beach Boys, Marvin Gaye, Diana Ross a Aretha Franklin. Kromě jeho hlasových vlivů je Perryho osobní vkus v hudbě sladěn se stylem Chucka Berryho a Elvise Presleyho.

Kromě toho je Steve Perry uznávaným skladatelem. Během jeho času s Cesta napsal většinu jejich písní. Napsal také téměř všechny své sólové skladby. Z tohoto důvodu byl v roce 2020 nominován na zařazení do skladatelské síně slávy.

Steve Perry Čistá hodnota

Steve Perry

Čistá hodnota: 60 milionů $
Datum narození: 22.01.1949 (72 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 7 v (1,71 m)
Profese: Hudební producent, písničkář
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse