Stephen Curry Čistá hodnota

Kolik stojí Stephen Curry Worth?

Čistá hodnota Stephena Curryho: 130 milionů $

Plat Stephena Curryho

70 milionů $

Čistá hodnota Stephena Curryho: Stephen Curry je americký profesionální basketbalový hráč, který má čistou hodnotu 130 milionů dolarů. Stephen Curry, považovaný za nejlepšího střelce v historii NBA, se stal v moderní hře basketbalu fenoménem. Jeho schopnost rutinně pořizovat extrémně 3-bodné střely s velkým dosahem byla připsána revoluci ve sportu. Kromě svého titulu nejlepšího střelce v historii NBA je Stephen Curry považován za jednoho z nejlepších hráčů všech dob, období.

Draftoval se 7. celkovým výběrem v prvním kole draftu NBA 2009 od Golden State Warriors. Tým vyhrál mistrovství NBA v letech 2015, 2017 a 2018.

Příjmy z platů a potvrzení : V prvních několika sezónách v NBA neměl Steph žádné významné smlouvy o schválení, jen mezi NBA a doložkami vydělal kolem 3 milionů dolarů ročně. Dnes je Steph jednou z nejlépe placených celebrit na světě. V typickém roce vydělá 40 milionů $ na platu NBA a dalších 30–40 milionů $ z doložek, celkem tedy 70–80 milionů $.

V období od června 2016 do června 2017 Steph vydělala na platu a doložkách zhruba 50 milionů dolarů. V období od června 2017 do června 2018 vydělal Steph 76,9 milionu $. Mezi červnem 2018 a 2019 vydělal Steph Curry ze všech svých snah 80 milionů $.

Ve své první dekádě v NBA vydělal kolem 130 milionů $ na platu a dalších 150 milionů na doplatcích.

Spolupracoval se značkami jako Under Armour, Nike a TCL na řadě telefonů „Palm“. Pokud jde o zařízení Palm, Curry je předním investorem, který je úzce zapojen do testování a vývoje.

Smlouvy : 1. července 2017 vyšlo najevo, že Steph Curry podepsal novou smlouvu s Warriors a že to byla v té době nejlukrativnější smlouva v historii NBA. 5letá dohoda s 201,2 miliony dolarů mu vyplácí v průměru 40 milionů dolarů ročně. Díky této rekordní dohodě se Stephen Curry stal prvním hráčem, který vydělal více než 40 milionů $ za sezónu. Jeho největší rekord v kontraktu byl překonán o několik týdnů později, když Russell Westbrook podepsal 5letou smlouvu na 206,8 milionů dolarů. Rekord společnosti Russell byl završen v prosinci 2020, kdy Giannis Antetokounmpo podepsal pětiletou dohodu ve výši 228,2 milionu dolarů.

Ezra Shaw / Getty Images

Časný život: Celé jméno Stephena Curryho je Wardell Stephen Curry II. Narodil se 14. března 1988 v Akronu ve státě Ohio. Jeho otcem je Dell Curry, úspěšný hráč NBA, který byl vždy vedoucím střelcem Charlotte Hornets. Byl také nejlepším střelcem tří ukazatelů pro sršně, ačkoli jeho syn později tento úspěch posunul na zcela novou úroveň. Zatímco jeho otec hrál za Hornets, Curry žil v Charlotte v Severní Karolíně. Poté, co Dell začal hrát za Raptors, se Stephen Curry s rodinou přestěhoval do Toronta.

Zatímco v Torontu, Stephen Curry navštěvoval Queensway Christian College a připojil se k basketbalovému týmu. Během této doby vedl tým k neporažené sezóně. On také se připojil k Toronto 5-0, tým, který hrál zápasy s jinými kluby po celém Ontariu. Stephen Curry později vyhrál provinční šampionát s Torontem 5: 0. Poté, co Dell odešel z profesionálního basketbalu, se Curry přestěhoval zpět do Charlotte se zbytkem rodiny a dokončil střední školu, kde vedl svůj nový tým ke třem konferenčním titulům.

Vysokoškolský basketbal: Ačkoli Stephen Curry chtěl jít ve stopách svého otce a hrát za Virginia Tech, školní basketbalové oddělení si nebylo jisté, zda může Curry uspět se svou malou postavou. V reakci na to Curry navštěvoval Davidson College a hrál za Wildcats. Svou vysokoškolskou kariéru zahájil silně a brzy se stal jedním z nejlepších střelců NCAA. Také vytvořil nové rekordy v hodnocení tří ukazatelů. Ve svém druhém ročníku vyhrál svůj první turnaj NCAA s divokými kočkami.

Curry pak strávil svůj juniorský rok vývojem jako strážný, protože věděl, že to bude jeho pravděpodobná pozice v NBA. Ve hrách opět vysoko skóroval a zvýšil počet asistencí. Skončil jako přední střelec v NCAA.

Kariéra NBA: V roce 2009 se Stephen Curry připojil k Golden State Warriors. Silná druhá polovina sezóny z něj udělala uchazeče o Rookie of the Year. Na konci sezóny Curry zaznamenal 166 bodů ze tří ukazatelů - nejvíce ze všech nováčků v historii NBA. V příští sezóně se Curry prosadil jako specialista na trestné hody a během víkendu hvězd vyhrál dovednostní výzvu. Během dalšího období se potýkal s problémy souvisejícími s pravým kotníkem.

Po podpisu lukrativní nové smlouvy s Warriors v roce 2012, Curry dokončil sezónu s 272 dokončenými třemi ukazateli - nový rekord. Ačkoli kritici uvedli, že Warriors nebyli moudří podepsat novou smlouvu s tehdy zraněným Currym, dokázal, že byl cenným členem týmu. V příští sezóně zasáhla Curry neuvěřitelných 314 tří ukazatelů.

Počínaje rokem 2014 zavedl nový hlavní trenér Steve Kerr novou taktiku, která zahrnovala rychlejší pohyb míče a poskytla Currymu větší svobodu střelby. To byl začátek revolučního nového typu basketbalu, který pod obručí zdůrazňoval spíše tři ukazatele než fyzickou hru. Tato taktika se později rozšířila do dalších týmů. Během této doby se Steve Kerr zaměřil na vybudování svého týmu do síly, která získala titul, a vyhrál šampionát v sezóně 2014-2015.

Přestože si Stephen Curry v příštích několika sezónách vedl dobře, nesrovnalosti způsobené zraněními mu bránily v naplno využít jeho potenciál. Věci se začaly formovat v roce 2016, kdy se Warriors dostali do finále se záznamem 12-0 - první v historii NBA. Ten rok získali mistrovský titul a v příštím roce čin zopakovali s dalším mistrovským titulem. Během několika příštích let si Stephen Curry vedl dobře, ačkoli zranění levé ruky v roce 2020 vyžadovalo operaci a tři měsíce odpočinku.

Osobní život: Stephen Curry byl ženatý Ayesha Alexander od roku 2011. Mají spolu tři děti. Stephen Curry je křesťan a jeho víra je otevřená. Mimo basketbal je Curry vášnivým amatérským golfovým hráčem. Pravidelně hraje na golfových turnajích celebrit a hrál po boku Baracka Obamy. Kromě toho je fanouškem anglického fotbalového klubu Premier League Chelsea F.C.

Stephův mladší bratr Seth Curry je také profesionálním basketbalovým hráčem.

Steph Curry Real Estate : V září 2019 Steph a Ayesha Curry utratili 31 milionů $ za zcela nový domov v Athertonu v Kalifornii. Třípodlažní zámek sídlí na ploše 1,2 akrů a má samostatnou garáž a samostatný penzion. Stále vlastní další dům ve Walnut v Kalifornii kterou koupil za 3,2 milionu dolarů zpět v roce 2015.

Dříve vlastnil dům v Alamu v Kalifornii, který koupil v roce 2016 za 5,775 milionu $ a v lednu 2019 prodal za 6,3 milionu $.

Stephen Curry Čistá hodnota

Stephen Curry

Čistá hodnota: 130 milionů $
Plat: 70 milionů $
Datum narození: 14. března 1988 (33 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 3 v (1,91 m)
Profese: Basketbalový hráč
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Výdělky Stephena Curryho

Kliknutím rozbalíte
  • Golden State Warriors (2012-13) 3 958 742 $
  • Golden State Warriors (2011-12) 3 117 120 $
  • Golden State Warriors (2010-11) 2 913 840 $
  • Golden State Warriors (2009-10) 2 710 560 $
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse