Spike Lee Čistá hodnota

Kolik stojí Spike Lee Worth?

Čistá hodnota Spike Lee: 50 milionů $

Čistá hodnota Spike Lee: Spike Lee je americký filmový režisér, spisovatel, producent, herec a vysokoškolský profesor, který má čistou hodnotu 50 milionů dolarů. Od roku 1983 produkoval více než 35 filmů prostřednictvím své produkční společnosti 40 Acres and a Mule. Režisérsky debutoval filmem „She's Gotta Have It“ v roce 1986. Od té doby napsal a režíroval takové filmy, jako jsou „Do the Right Thing“ z roku 1989, „Jungle Fever“ z roku 1991 a „Malcolm X.“ z roku 1992.

Časný život: Spike Lee se narodil Shelton Jackson Lee v Atlantě ve státě Georgia 20. března 1957. Jeho matka, Jacqueline, učila umění a černou literaturu. Jeho otec, William, byl jazzový hudebník a skladatel. Má tři mladší sourozence, Joie, Davida a Cinque. Jeho matka mu dala přezdívku Spike, když byl ještě malý chlapec. Když byl ještě dítě, jeho rodina se přestěhovala z Atlanty do Brooklynu. Navštěvoval brooklynskou střední školu Johna Deweyho. Přihlásil se na historicky černou školu Morehouse College v Atlantě, kde natočil svůj první studentský film „Last Hustle in Brooklyn“. Promoval s titulem B.A. v hromadné komunikaci. Titul magistra výtvarných umění (MFA) ve filmu a televizi získal na Tisch School of the Arts na newyorské univerzitě v roce 1978. Leeův nezávislý film „Joe's Bed-Stuy Barbershop: We Cut Heads“ byl prvním studentským filmem představený na festivalu New Directors / New Films Festival v Lincoln Center.

Kariéra: Spike Lee začal pracovat na svém prvním celovečerním filmu, Musí to mít, v roce 1985. Měl rozpočet 175 000 $ a celý film natočil za pouhé dva týdny. Když byl film uveden v roce 1986, vydělal v pokladně USA více než 7 milionů dolarů. Jeho film „Udělej správnou věc“ z roku 1989 mu přinesl nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář. Jeho další film, „Mo“ Better Blues, byl uveden v roce 1990 uprostřed sporu o jeho antisemitské podtóny. Postavy ve filmu byly označovány jako Shylocks, odkaz na benátskou židovskou postavu ve hře Williama Shakespeara Kupec benátský. Lee obvinění popřel a vysvětlil, že se snaží ilustrovat, jak černí umělci bojovali proti vykořisťování. V roce 1997 vydal dokumentární film „4 Little Girls“ o dívkách zabitých při bombovém útoku na baptistický kostel na 16. ulici v Birminghamu v Alabamě v roce 1963. Film byl nominován na Oscara za nejlepší hraný dokument.

Leeova produkční společnost 40 Acres & A Mule vyrobila od roku 1983 více než 35 filmů. Leeovy filmy se obvykle označují jako „Spike Lee Joints“. Závěrečné titulky vždy končí frázemi „Any Any Means Necessary“, „Ya Dig“ a „Sho Nuff“.

V květnu 2007 získal Spike Lee cenu za režii v San Francisco Film Society. Jeho filmy se často odehrávají v Brooklynu a Spike se často objevuje ve svých vlastních filmech. Leeovy filmy zkoumají rasové vztahy, kolorismus v černé komunitě, roli médií v současném životě, městskou kriminalitu a chudobu a další politické otázky. Má také několik opakujících se atributů, například motiv související s baseballem a postavu, která často dostává „plovoucí“ efekt, kde se zdá, že klouže místo chůze.

V roce 2015 získal Lee čestnou cenu Akademie za své příspěvky k filmu.

Leeův film BlacKkKlansman z roku 2018 vyhrál Grand Prix na filmovém festivalu v Cannes 2018 a otevřel se v srpnu následujícího roku. Byl nominován na Oscara za nejlepší film a nejlepší režii (Leeova vůbec první nominace v této kategorii). Lee vyhrál svou první soutěžní Cenu Akademie v kategorii Nejlepší adaptovaný scénář.

Kevork Djansezian / Getty Images

Jiné podniky: V roce 1991 učil Lee na Harvardu kurz filmové tvorby. V roce 1993 začal učit na postgraduálním filmovém programu Tisch School of the Arts na New York University. Je profesorem na NYU.

Prostřednictvím marketingové divize 40 Acres a Mule řídil Lee reklamy pro společnosti Converse, Jaguar, Taco Bell a Ben & Jerry's.

Osobní život: Spike Lee se setkal s právníkem Tonyou Lewisem v roce 1992. Vzali se o rok později v New Yorku. Mají dceru Satchel narozenou v roce 1994 a syna Jacksona narozeného v roce 1997.

Lee je velkým fanouškem New York Yankees, New York Knicks, New York Rangers a Arsenalu. Už téměř tři desetiletí je pravidelným příslušenstvím na dvorních sedadlech téměř v každém domácím zápase Knicks. V roce 2020 se odhadovalo, že za tu dobu utratil za letenky Knicks 10 milionů dolarů.

Nejdůležitější údaje o platu: Spike vydělal 3 miliony dolarů na režii filmu „Malcolm X“ z roku 1992. Dá se bezpečně předpokládat, že vydělal minimálně 3 miliony dolarů na platu a pravděpodobně mnohem více na backendu za filmy jako „25. hodina“, „Láska a basketbal“, „Léto Sama“ a „Inside Man“.

Nemovitost: Spikovo hlavní bydliště je městský dům o rozloze 9 000 čtverečních metrů, který se nachází v nejdražším PSČ Manhattanu v Upper East Side. Tento městský dům je ve skutečnosti tvořen dvěma samostatnými třípatrovými budovami, které obklopují soukromé nádvoří. Zámek má obytnou plochu 9000 čtverečních stop a byl označen za mezník v New Yorku, protože jej kdysi vlastnil člen rodiny Vanderbiltů. Spike koupil dům v roce 1998 za 4,75 milionu dolarů a dnes stojí za odhad 30–40 milionů $ ! Ber to s rezervou, ale Zillowovo desetileté rozmezí odhadů pro tento dům je 19–90 milionů $ .

Spikeova filmová produkční společnost Forty Acres and a Mule sídlí v třípodlažní budově v Brooklynu, která byla zakoupena v roce 1991 za 820 000 $. Srovnatelné budovy ve stejném bloku se v současné době prodávají za 2 až 4 miliony dolarů.

Když Spike nekope zpět v New Yorku, můžete ho najít na jeho dvouakrovém statku ve vinici Marthy. Spike, který se nachází hned vedle 18. jamky golfového klubu Farm Neck, koupil nemovitost v roce 1989 za 400 000 $. Poté postavil sídlo se čtyřmi ložnicemi, které má dnes odhadovanou hodnotu 3–4 miliony dolarů.

Spike Lee Čistá hodnota

Spike Lee

Čistá hodnota: 50 milionů $
Datum narození: 20. března 1957 (64 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 6 v (1,68 m)
Profese: Scenárista, herec, filmový režisér, filmový producent, televizní režisér, televizní producent, střihač, učitel
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Spike Lee Výdělky

  • Malcolm X 3 000 000 $
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse