Soutěž v jižní Nevadě s příležitostmi pro ptáky

(Zdvořilost)(Zdvořilost)

Jižní Nevada se nachází podél hlavní ptačí dráhy a je hostitelem více než 350 druhů ptáků během podzimních a jarních stěhovacích období. Mnoho z nich prostě prochází, ale nemnoho z nich dělá z pouště svůj domov.

Přirozeně se shromažďují tam, kde je voda, jídlo a úkryt. Různorodá stanoviště v regionu vytvářejí celoroční příležitosti pro pozorování ptáků a jiné divoké zvěře, od nízkých poloh podél řeky Colorado a jejích přítokových potoků a jezer až po vysoké zalesněné hory lemující pouštní údolí.

Jižní Nevadané nemusí chodit daleko, aby si užili pozorování ptáků. Mohou začít doma pozorováním ptáků, kteří navštěvují vlastní dvory.bubba houba lásky čisté jmění

Vylepšete svůj dvorek pro ptáky poskytnutím vodních zdrojů, jako jsou ptačí koupele nebo fontány, přidáním rostlin produkujících semena nebo nektar a vyhozením krmítek pro osivo, krmných lusků a kolibříků. Ptáci se vám odmění tím, že sežerou mnoho zahradních škůdců a zajistí živou akci k pozorování.

Před investováním do krmítek a osiva zkontrolujte, zda má vaše obytná oblast nebo obec omezení, protože někteří považují určité ptáky za škůdce.

Rozšiřte své potěšení z našich okřídlených sousedů návštěvou městských parků. Parky využívající původní rostliny přitahují jiné ptáky než parky, které mají rybníky nebo jezera, mokřady, porosty stínovaných stromů nebo skvrny trávníku. Některé parky kombinují původní nastavení pouště s tradičnějším nastavením parku.

Sunset Park, Lorenzi Park, Springs Preserve, Nature Discovery Park v oblasti Aliante, nově otevřený regionální park Craig Ranch a další poskytují atraktivní venkovní zážitky, včetně ptačího, po celý rok.

Parky a rezervace na okrajích městských oblastí, jako je Henderson Bird Preserve, Wetlands Park a Floyd Lamb Park v Tule Springs, poskytují různorodá stanoviště pro ptáky a další divokou zvěř.

V Henderson Bird Preserve je malý stín, takže navštivte brzy ráno. Několik velkých rybníků napájených vyčištěnou odpadní vodou přitahuje mnoho vodních a pobřežních ptáků. Nativní terénní úpravy povzbuzují rezidentní druhy a nad hlavou hlídkují různé dravce.

anastasia padesát odstínů šedé červené místnosti

Stále se rozvíjející Wetlands Park mění odtokové a přirozené odvodňovací kanály v Las Vegas Valley na prostředí atraktivní pro mnoho ptáků a zvířat.

Tule Springs, bývalý ranč, se může pochlubit ovocnými sady, háji stinných stromů, travnatými otevřenými plochami, několika rybníky s tuly a přilehlými pouštními oblastmi, to vše jsou pozvánky na ptáky všeho druhu.

Rozšiřte možnosti výletů za ptáky ve všech ročních obdobích návštěvou veřejných pozemků se snadným přístupem do metropolitní oblasti, jako je například národní památková rezervace Red Rock Canyon, státní park Spring Mountain Ranch, národní les Humboldt-Toiyabe, stanice Corn Creek na pouštní národní divočině Národní rekreační oblast Range a Lake Mead. Jeďte trochu dál, abyste dosáhli slibných oblastí ptáků a volně žijících živočichů podél řeky Colorado nebo útočiště pro volně žijící zvířata v údolí Moapa, na Ash Meadows a kolem jezer Pahranagat poblíž Alamo.

Mnoho místních, státních a federálních agentur, stejně jako soukromé skupiny, jako jsou pobočky National Audubon Society, pracují na ochraně volně žijících ptáků a zvířat prostřednictvím ochrany a obnovy stanovišť. Aby sledovali populace ptáků, spoléhají na pozorování v terénu a speciální počty.

V jižní Nevadě společnost Red Rock Audubon Society se svou západní pobočkou v Pahrump Valley sponzoruje mnoho exkurzí, projektů na zlepšení přirozeného prostředí, vzdělávacích a informačních programů a účastní se každoročního národního počtu vánočních ptáků.

Více o aktivitách skupiny se dozvíte na www.redrockaudubon.org. Skupina se dále schází v 18:30. Pondělí na společenský večer, po němž následuje program v 19 hodin. ve Státním muzeu v Nevadě u Springs Preserve, 309 S. Valley View Blvd. Schůzky jsou bezplatné a přístupné veřejnosti.

Ti noví v birdingu se možná budou chtít přihlásit na třídu základů birdingu, která je 23. listopadu v muzeu nabízena zdarma od 9 do 11 hodin. Získejte podrobnosti a rezervujte si místo na tel. Čísle 702-524-5645.

Sloupec Trip of the Week od Margo Bartlett Pesek se objevuje v neděli.