Jmenovec Smith Center Fred W. Smith umírá

Fred Smith, generální ředitel Nadace Donalda W. Reynoldse, se chystá na fotografii ve Smith Center for Performing Arts ve čtvrtek 1. března 2012. (Jeff Scheid/Las VegasJournal)Fred Smith, generální ředitel Nadace Donalda W. Reynoldse, se chystá na fotografii ve Smith Center for Performing Arts ve čtvrtek 1. března 2012. (Jeff Scheid/Las VegasJournal) Socha Freda W. a Mary B. Smithové od umělce Williama Behrends v The Smith Center ve středu 1. března 2017 v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Fred Smith, generální ředitel Nadace Donalda W. Reynoldse, se chystá na fotografii ve Smith Center for Performing Arts ve čtvrtek 1. března 2012. (Jeff Scheid/Las VegasJournal) Socha Freda W. a Mary B. Smithové od umělce Williama Behrends v The Smith Center v pondělí 20. února 2017 v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto The Smith Center for the Performing Arts v pondělí 27. února 20012. (David Bekcer/Las VegasJournal)

Jmenovec Smithova centra Fred W. Smith, bývalý předseda bývalé mateřské společnosti The Journal of Donrey Media Group, zemřel v neděli večer v UCLA Medical Center v Santa Monice. Bylo mu 84.

Podle Steva Andersona, prezidenta Nadace Donalda W. Reynoldse, na kterou Smith dříve dohlížel, trpěl srdeční chorobou a ta dospěla do bodu, kdy nakonec podlehl.

co je čisté jmění cameron diaz

V pondělí bojoval, řekl Smithův syn Fred W. Wes Smith Jr., ale jeho srdce a plíce byly v průběhu let oslabené.Smith v posledních letech prodal svůj domov v Las Vegas a přestěhoval se do Pebble Beach v Kalifornii, kde měl 25 let prázdninový byt. Strávil tam více času poté, co se Wes Smith v roce 2010 přestěhoval, řekl jeho syn.

Smith se možná odstěhoval ze svého dlouholetého rodného města - přijel sem v roce 1961 -, ale zanechal trvalé dědictví prostřednictvím The Smith Center for the Performing Arts, které bylo otevřeno v roce 2012 v centru Symphony Parku, částečně díky 150 milionům dolarů darům nadace Reynolds .

Byl velmi hrdý na to, že byl spojen s The Smith Center a měl na něm své jméno, řekl Anderson.

Jeho otec miloval navštěvování her a koncertů v komplexu múzických umění, poznamenal jeho syn.

Neztrácel mnoho času povrchními detaily, řekl Wes Smith. Dostal se přímo k jádru věci.

Tento přístup otevřel cestu Srdci umění v Las Vegas, jak se Smith Center účtuje, v době, kdy kolem navrhovaného komplexu panoval skepticismus, vzpomínal Smithův syn. Zastánci centra ho přesvědčili, že kulturní komplex pomůže městu vzkvétat a zlepšit životní zkušenosti místních - a Smith na to vsadil.

Rozhodnutí bylo typické pro muže, který se příliš často neohlížel - a velmi často nemusel, řekl Wes Smith. Jeho úsudek o lidech byl přímočarý, jak ve filantropii, tak v podnikání.

Smith byl stěží známým, když předsedal Donrey Media Group, bývalé mateřské společnosti Journal, a na jejím vrcholu na konci 80. let vybudoval miliardový podnik s 52 deníky, pěti společnostmi kabelové televize, rozhlasovými a televizními stanicemi a venkovní reklama.

Smith přišel do Las Vegas z Fort Smith v Arkansasu, od generálního manažera až po viceprezidenta operací Donrey v západních USA, které zahrnovaly největší noviny řetězce TheJournal. V roce 1973 se stal viceprezidentem a provozním ředitelem společnosti; v roce 1987 byl jmenován prezidentem a v roce 1990 předsedou.

kolik peněz má elizabeth warrenová

Smithův zákulisní obchodní prozíravost udělala z jeho šéfa Donalda W. Reynoldse nejbohatšího muže Nevady, než Reynolds zemřel v roce 1993. Ten rok koupil společnost arkansaský podnikatel Jackson Stephens-přítel Smith’s-společnost, která se stala Stephens Media Group.

Smithovy vazby na Reynoldse pokračovaly i po prodeji, kdy - jako předseda správní rady Nadace Donalda W. Reynoldse - pomohl určit, jak utratit aktiva v hodnotě více než 1 miliardy USD.

V roce 2005 nadace poskytla 50 milionů dolarů na zahájení rozvoje centra Smith Center for the Performing Arts, pojmenovaného na počest Smitha a jeho první manželky Mary B. Smithové, která zemřela v roce 2010. (Bronzová socha páru stojí u západního vchodu do Reynoldsova sálu centra.)

Nadace Reynolds později darovala 100 milionů dolarů na pomoc při dokončení The Smith Center, což z něj činí největší filantropický příspěvek v historii Nevady.

Podle prezidenta společnosti Smith Center Myrona Martina Smith zpočátku opravdu nevěděl, jak fungují centra múzických umění. Jeho myšlenka komplexu múzických umění byla pivo, kde jste slyšeli Willieho Nelsona. (Elegantní Reynoldsova síň Smithova centra je sotva pivním kloubem, ale Smith viděl, jak tam Nelson vystupoval během slavnostního zahájení centra v březnu 2012.)

Zatímco The Smith Center bylo ve fázích plánování, Smith a Martin navštívili několik komplexů umění v jižní Kalifornii, aby Smithovi pomohli pochopit jejich důležitost a fungování.

Když Smith viděl školní autobusy plné dětí obklopující centrum Cerritos na předměstí Los Angeles County, dotklo se ho to, vzpomněl si Martin.

„Ovlivňuje životy dětí,“ vzpomněl si Wes Smith na otce, když říkal o návštěvě. 'To pro mě něco znamená.'

charlamagne tha god čisté jmění 2020

Stejně tak architektura budoucího Smithova centra.

V centru Los Angeles v hudebním centru viděl Smith slavného architekta Franka Gehryho stříbrně oděný, křivočarý koncertní sál Walta Disneyho a řekl Martinovi: „Jen mi slib, že to tak nebude vypadat.“ (Smithovo centrum tak nevypadá -ale za rohem to rozhodně dělá Cleveland Clinic navržená Gehryho klinikou Lou Ruvo Center for Brain Health.)

Starší Smith chtěl, aby komplex hereckých umění v Las Vegas byl postaven tak, aby vydržel, řekl Wes Smith s architektonickým stylem, který naslouchal zrodu Las Vegas a obstál ve zkoušce času.

Navzdory příspěvku Reynoldsovy nadace ve výši 150 milionů dolarů do The Smith Center, Smith opravdu, opravdu neměl zájem mikromanažovat jeho vývoj, řekl Martin.

Martin řekl, že Smith navrhoval, aniž by kázal nebo říkal, že toto je způsob, jakým byste to měli udělat. Dokázal být zastrašující a nebyl znám jako někdo, kdo se hodně usmívá - navenek. Byl to velký, mocný, chytrý a úspěšný muž - ale z jakéhokoli důvodu jsem s ním mohl škádlit.

co je čisté jmění porsha stewart

Ale ne natolik, aby bylo možné Smithovi říkat křestním jménem. Ačkoli Smith dal Martinovi svolení říkat mu Fred, Martin bude pan Smith vždy pan Smith.

Smith se narodil 1. ledna 1934 v Penu v Oklahomě - přes řeku Arkansas z Fort Smith v Arkansasu, kam se přestěhoval se svou rodinou, když mu byl rok, řekl Anderson.

Dlouho poté, co se Smith přestěhoval do Las Vegas, jeho vazby v Arkansasu byly silné; soukromě a prostřednictvím Reynoldsovy nadace věnoval miliony dolarů University of Arkansas a jejímu fotbalovému programu. Univerzitní fotbalové centrum Fred W. Smith, ředitelství fotbalových operací týmu, bylo otevřeno v roce 2013.

Kromě Freda W. Smitha mladšího zůstala po Smithovi jeho manželka Maria Smithová z Pebble Beach; dcera Deborah Smith Magness z Las Vegas; syn Jonathan P. Smith z Incline Village; a vnoučata Katie a Geoffrey Magness a Dylan a Ian Smithovi.

Pohřební obřady nebyly úplné, ale vyřídí je společnost Palm Mortuary, 7600 S. Eastern Ave.