Singer Jewel vystupuje na první charitativní akci INSPIRE v divadle Palazzo

Zpěvačka a skladatelka Jewel předvádí svou píseň'Hands at a charity concert event presented by Sands Cares at the Palazzo on Friday, May 19, 2017. Patrick Connolly Las Vegas Review-Jo ...Písničkářka Jewel hraje svou píseň „Hands“ na charitativní koncertní akci, kterou v pátek 19. května 2017 představila Sands Cares v Palazzo. Patrick Connolly Las VegasJournal @PConnPie Písničkář Jewel na červeném koberci před charitativní koncertní akcí, kterou představila Sands Cares v Palazzo v pátek 19. května 2017. Patrick Connolly Las VegasJournal @PConnPie Písničkář Jewel na červeném koberci před charitativní koncertní akcí, kterou představila Sands Cares v Palazzo v pátek 19. května 2017. Patrick Connolly Las VegasJournal @PConnPie Písničkář Jewel vystupuje na charitativní koncertní akci, kterou představila Sands Cares v Palazzo v pátek 19. května 2017. Patrick Connolly Las VegasJournal @PConnPie Písničkář Jewel vystupuje na charitativní koncertní akci, kterou představila Sands Cares v Palazzo v pátek 19. května 2017. Patrick Connolly Las VegasJournal @PConnPie Písničkář Jewel vystupuje na charitativní koncertní akci, kterou představila Sands Cares v Palazzo v pátek 19. května 2017. Patrick Connolly Las VegasJournal @PConnPie

Jewel byl vychován v Homeru na Aljašce, asi 5 000 městech. Žila v domě, který skvěle postrádal takové moderní vybavení, jako je vnitřní instalatérství - k tomu sloužila kůlna vzadu.

V pátek večer se lidová superstar potloukala v mnohamiliardovém letovisku na Pás.

Jak byla tato scéna v porovnání s prostředím, ve kterém byla vychována?Nemohla bych tady žít ze země, řekla a usmívala se během rozhovoru na červeném koberci na první charitativní akci INSPIRE na budova Divadlo. Zemřel bych v poušti. Pokud mě dostanete na Aljašku, budu vědět, co mám dělat.

Jewel byl ústřední hvězdou představení v divadle s plnou kapacitou, jehož součástí bylo také číslo z produkční show Baz-Star Crossed Love.

Koncert, recepce a tichá aukce byly ku prospěchu Marty Hennessy Inspiring Children Foundation (ICF). Organizace se zaměřuje na poskytování pomoci a příležitostí pro ohroženou mládež v celé zemi. Nadace byla pojmenována po prvním členovi akceleračního programu Las Vegas Sands’s Sands Cares, který poskytuje finanční prostředky na rozvoj neziskových organizací.

Klenot otevřel tím, že publiku sdělil svou historii překonání násilného otce a její bezdomovectví. Zahrála také pět písní, včetně Somewhere Over the Rainbow a Michael Jackson’s Man in the Mirror.

Pouhé dva roky před vydáním debutového alba Pieces of You z roku 1995 žila Jewel (vlastním jménem Jewel Kilcher) ve svém autě a vystupovala na ulicích a kavárnách v San Diegu, dokud si nezajistila nahrávací smlouvu s Atlantic Records. Vlastnila toto pozadí a převzala vedení své vlastní motivační knihy Never Broken: Songs are Only Half The Story. Hledala charitu, která by dětem poskytla nástroje k úspěchu.

Když jsem napsal „Never Broken“, podělil jsem se o to, jak jsem přešel z režimu přežití do režimu prospívání a jak přecházíte z bezdomovství do štěstí, aniž byste se zhroutili, když se vám naskytne příležitost, narazil jsem na tento základ a zjistil, že věří v totéž, co jsem udělal já - tj. nemůžete lidem jen tak dávat věci - musíte jim dát příležitost, aby si to vydělali.

Jewelův vlastní charitativní program a osnovy pro mládež Never Broken ve skutečnosti vedou účastníci nadace Inspirující děti. Stipendijní program nadace poslal mnoho bývalých účastníků do škol Ivy League.

Dáváme jim plnou odpovědnost, řekla. Když to uděláte, posílí se jejich sebeúcta a také psychická pohoda.

Daleko od svého charitativního úsilí vydala Jewel v roce 2015 Picking Up the Pieces, druhý stanový post na svém debutovém albu. Během své téměř 25leté nahrávací kariéry ji vedlo mnoho legendárních umělců.

Měl jsem štěstí, víš, mentoroval mě Bob Dylan a Neil Young a Merle Haggard, řekla. Přál bych si, abych mohl být s Ellou Fitzgeraldovou, než zemřela. Sarah Vaughanová, další z mých hrdinek, kterou jsem nikdy neměl šanci znát. Jsem si jistý, že existují někteří současní umělci, a já jsem velkým fanouškem současných umělců.

Bez upřesnění jmen Jewel uvedl, že hudební průmysl je trhem, který narušuje trh.

Ráda pracuji v tomto prostředí, což znamená, že ráda vidím příležitosti, kde se většina lidí snaží udržet fungující starý systém, řekla. Rád vidím, jak můžete prolomit systém a splnit své potřeby jako umělec. Doufám, že to udělá více umělců.

Jewel také řekla, že oceňuje, že nová technologie umožnila více cest k distribuci hudby, ale poznamenala, že také vytvořila větší hluk, který je třeba proříznout.

Jak řekla, doba k úspěchu byla určitě 90. léta.

TheJournal je ve vlastnictví rodiny předsedy a generálního ředitele Las Vegas Sands Corp. Sheldona Adelsona.