Čistá hodnota Sereny Williamsové

Kolik stojí Serena Williamsová?

Čistá hodnota Sereny Williamsové: 210 milionů $

Čisté jmění, plat a kariérní výdělky Sereny Williamsové: Serena Williams je profesionální tenistka světa, která má čistou hodnotu 210 milionů dolarů. Mnoho lidí ji považuje za jednu z nejlepších tenistek všech dob. Je to míle nejlépe vydělávající hráčka.

V typickém nedávném roce Serena vydělala 30 - 40 milionů dolarů z výdělků a potvrzení ze strany soudu. Například mezi červnem 2019 a červnem 2020 Serena vydělala 35 milionů $, z čehož zhruba 20 milionů $ pochází z doporučení.

Časný život Serena Jameka Williams se narodila 26. září 1981 v Saginaw v Michiganu, ale dětství strávila v Comptonu v Kalifornii. Ona a její sestra, Venus Williams, byly ve velmi raném věku nasměrovány k tenisu. Obě dívky byly vyučovány v domácnosti, aby maximalizovaly množství času dostupného pro cvičení. Její otec Richard Williams a matka Oracene Price sloužili jako její oficiální trenéři. Další učitelé jí pomohli naučit se mladou hru, včetně Richarda Williamse, který by pokračoval v založení The Venus a Serena Williams Tennis / Tutorial Academy. Když bylo Sereně devět, ona a její rodina se přestěhovali do West Palm Beach na Floridě, aby mohla navštěvovat tenisovou akademii Ricka Macciho. V roce 1995 jejich otec vytáhl dcery z Macciho akademie a znovu je převzal jako jejich oficiální trenér.

Kariéra : Serena Williamsová se osmkrát umístila na prvním místě na světě a vydělala více prize money než kterákoli jiná tenistka v historii. Od roku 2020 Williams vydělal více než 90 milionů dolarů v odměnách za kariéru. Se sestrou Venus Williamsovou vyhrála 23 grandslamových titulů ve dvouhře a čtrnáct titulů ve čtyřhře. Získala také zlaté medaile na olympijských hrách v Sydney, Pekingu a Londýně.

Williamsová hrála na svém prvním profesionálním turnaji v roce 1995 ve věku 14 let. Na Ameritech Cupu v roce 1997 udělala Williamsová s číslem 304 značný rozruch tím, že rozrušila hráče v pořadí č. 7 a č. 4 a nakonec byla poražena v semifinále . Výhry poháněly její kariéru a ona skončila v roce 1997 v hodnosti 99.

Následující rok zaznamenal řadu významných vítězství, včetně několika titulů ve čtyřhře na grandslamových akcích, jako je Wimbledon a US Open. Její první titul ve dvouhře se jí však i nadále vyhýbal. V roce 1999 začala Williams ukazovat svou ranou dominanci, když porazila řadu špičkových hráčů a vyhrála svůj první grandslamový turnaj ve dvouhře, US Open.

Serena Williamsová pokračovala v prosazování své dominance v prvních několika letech dvacátých let 20. století a v roce 2002 se konečně dostala na první místo. V tomto roce získala také tři grandslamové tituly: French Open, Wimbledon a US Open a nepřekonala žádný jiný. než její sestra Venuše ve finále každého turnaje. V roce 2003 získala svůj čtvrtý grandslamový titul, Australian Open. To z ní udělalo držitelku titulu na všech čtyřech velkých grandslamových turnajích současně, které označovala jako „Serena Slam“. Znovu by dosáhla tohoto výkonu během grandslamové sezóny 2014-15.

V příštích několika letech se potýkala se zdravotními i osobními problémy, včetně operace kolene a smrti její nevlastní sestry Yetunde. Zatímco pokračovala ve vyhrávání turnajů, její pořadí vypadlo z top 10 a přiklonilo se mnoho v tenisové komunitě k domněnce, že ona i její sestra Venus již nejsou mocnými silami, kterými kdysi byly. Do roku 2008 se však Williamsová vrátila zpět do nejvyššího žebříčku a vyhrála řadu grandslamových turnajů.

V roce 2011 došlo k návratu zdravotních problémů. Ten rok našli lékaři krevní sraženinu v jedné z jejích plic. Podstoupila procedury, aby to napravila, což vedlo mnoho lidí k otázce, zda by se někdy ke sportu vrátila. Následující rok ji však znovu získala hlavní tituly, stejně jako její vůbec první ženskou zlatou medaili na olympijských hrách 2012. Pokračovala v získávání vítězství na US Open v roce 2012, ve francouzských, australských a US Open v roce 2013, stejně jako ve Wimbledonu v témže roce, Wimbledonu v letech 2014 a 2015, a na Australian Open a Wimbledonu v roce 2016. 2018 se pro Serenu ukázaly jako obtížné roky se ztrátami ve dvou po sobě jdoucích US Open a Wimbledons.

I když bojovala se zraněním a čerpala volno, aby se stala rodičem, je Serena Williamsová i nadále dominantní silou v ženském tenise. Je držitelkou řady rekordů, včetně jejích 23 grandslamových titulů ve dvouhře.

Potvrzení : Williams je jedním z nejpopulárnějších atletů na světě. Vydělává 15–20 milionů $ ročně mimo společnosti podporující tenis, jako jsou Nike a Kraft Foods. V roce 2004 uzavřel Williams smlouvu na 40 milionů dolarů na výrobu módní linie se společností Nike.

Scott Barbour / Getty Images

Aktivismus: Williamsová používá své sociální média jako médium na podporu různých příčin, zejména na podporu Black Lives Matter a LGBT komunity. Rovněž se velmi zajímá o rovnost žen a mužů na kurtu i mimo něj a vyjadřuje svůj boj jako žena v tenisovém světě. Získala řadu ocenění za svůj aktivismus a byla dokonce poctěna cenou prezidenta NAACP.

Filantropie: Je známo, že Serena a Venuše navštěvují nemocnice a hrají tenisové zápasy, aby získaly peníze pro charitativní organizace Ronalda McDonalda. V letech 2004 a 2005 měli celý speciální program ESPN věnovaný jejich charitativnímu turné. Serena založila Nadaci Sereny Williamsové, která poskytuje stipendia univerzitám pro znevýhodněné studenty. Nadace také pomohla financovat výstavbu střední školy Serene Williams v Matooni v Keni. Kromě toho se nadace připojila k Helping Hands Jamaica a vybudovala na Jamajce ve farnosti Trelawny základní školu Salt Marsh pro děti.

Serena úzce spolupracovala s Big Brothers Big Sisters of Greater L.A a od roku 2011 je mezinárodní velvyslankyní dobré vůle pro UNICEF. Serena a Venus spolupracují na fondu Williams Sisters Fund a spolupracují na charitativních projektech. Spojili se a založili Centrum cenových zdrojů Yetunde v Comptonu na počest své zesnulé sestry. Centrum poskytuje pomoc a služby rodinám postiženým komunitním násilím. V roce 2017 se Williams stal velvyslancem projektu Purple Purse nadace Allstate Foundation. Podporuje také Nadaci Eltona Johna AIDS, dětskou nemocnici NHS Great Ormond Street v Londýně, Nadaci HollyRod, Nadaci Evy Longoriaové a několik dalších.

Jiné podniky: Mimo hřiště se Williams pustil do nějaké televizní a hlasové práce. Vyslovila epizodu Simpsonovi z roku 2001 a v roce 2005 poskytla hlasovou nahrávku pro Higglytown Heroes společnosti Playhouse Disney. Hostovala v epizodách The Bernie Mac Show, ER a Law & Order. V roce 2007 se Serena objevila v hudebním videu I Want You od Common, vedle Alicie Keys a Kanye West. Sestry Williamsové společně napsaly v roce 2005 knihu Venus & Serena: Serving from the Hip: Ten Rules for Living, Loving, and Winning.

Serena je zakladatelkou samoobslužné oděvní řady S od Sereny. Vlastní menšinové podíly v UFC a Miami Dolphins.

Osobní život: Williams se oženil s Alexisem Ohanianem, spoluzakladatelem Redditu, v listopadu 2017 v New Orleans. Mezi jejich svatební hosty patřila například velká jména jako Beyonce a Kim Kardashian West. V dubnu 2017 Williams náhodou odhalila své těhotenství na fotografii Snapchat, kterou si chtěla uchovat pro své vlastní záznamy. Porodila dceru v roce 2017 pomocí řezu C kvůli plicní embolii během porodu. Kvůli druhé plicní embolii byla šest týdnů po narození upoutána na lůžko a musela svůj výcvik odložit. V srpnu 2018 oznámila, že trpěla poporodní depresí.

Čistá hodnota Sereny Williamsové

Serena Williamsová

Čistá hodnota: 210 milionů $
Datum narození: 26. září 1981 (39 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 8 v (1,75 m)
Profese: Tenista, sportovec, módní návrhář, herec, hlasový herec, podnikatel, spisovatel
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse