Čistá hodnota Sama Smitha

Kolik stojí Sam Smith Worth?

Čistá hodnota Sama Smitha: 45 milionů $

Čistá hodnota Sama Smitha: Sam Smith je britský zpěvák a skladatel, který získal cenu Grammy, s čistým jměním 45 milionů dolarů. Smith je nejlépe známý pro hitové singly 'Latch', 'Lay Me Down', 'Stay with me', 'Like I Can' a How Do You Sleep? '.

Časný život: Samuel Frederick Smith se narodil 19. května 1992 v Londýně v Anglii. Jejich rodiče jsou Frederick Smith a Kate Cassidy. Jako malé dítě byli součástí Youth Music Theatre UK a objevili se v několika inscenacích. Několik let také studovali zpěv a psaní písní pod vedením hudebnice Joanny Edenové a navštěvovali katolickou školu Panny Marie v Bishop's Stortford.

Kariéra: Na začátku své kariéry Smith samostatně vydal singly Bad Day All Week a When It Alright (oba vyšly před rokem 2010). Smithova první skutečná expozice širokému publiku byla v říjnu 2012, kdy vyšla píseň „Latch“ od Disclosure. Smith byl uveden jako zpěvák v písni a vyvrcholil u č. 11 na britském žebříčku jednotlivců. Popularita singlu mu pomohla katapultovat ho k celosvětové slávě. Následující rok vydal singl „Lay Me Down“ (2013), který pochází z jeho debutového alba. Ten stejný rok, on vystupoval na singlu ‚La La La 'od Naughty Boy, který vyvrcholil u č.1 na britském žebříčku jednotlivců.

Smithovo debutové studiové album „In the Lonely Hour“ vyšlo prostřednictvím Capitol Records v květnu 2014. Bylo okamžitým hitem a dosáhlo č. 1 v britském žebříčku alb a č. 2 na vývěsní tabuli 200. Jeden z jeho velkých úspěchů se stalo druhým nejprodávanějším albem roku 2014, na druhém místě za Taylor Swift z roku 1989. V roce 2014 se Smith vydal na své debutové americké headliningové turné. Jedna z jejich prvních zastávek ve Spojených státech byla v lednu téhož roku v pořadu „Pozdní noc s Jimmym Fallonem“, kde předvedli „Latch“. Později, v březnu 2014, Smith se objevil na ‚Saturday Night Live 'a hrál jejich písně‚ Stay with Me' a ‚Lay Me Down '. V únoru 2015 pak Smith na 57. výročním udílení cen Grammy předvedl „Stay with Me“. Rovněž si odnesli několik cen Grammy, včetně ocenění Nejlepší nový umělec, Nahrávka roku, Píseň roku (pro „Stay with Me“ a Nejlepší popové vokální album (pro „In the Lonely Hour“). ve skutečnosti řekli: „Chtěl bych poděkovat muži, o kterém toto album je. Zlomením mého srdce jste mi získali čtyři ceny Grammy!“ Později téhož měsíce si Smith odnesl Brit Awards za britský průlomový zákon a globální úspěch.

Smith se spojil s skladatelem Jimmym Napesem a v září 2015 vydali „Writing's on the Wall“ jako ústřední melodii k 24. filmu Jamese Bonda Spectre (2015). Bylo to velmi populární, dosáhlo č. 1 ve Velké Británii - bylo to vlastně první téma Jamese Bonda, které toho dosáhlo. Filmem „Writing's on the Wall“ získal Smith v roce 2016 cenu Zlatý glóbus za nejlepší původní píseň a Oscara za nejlepší původní píseň.

(Foto: Jamie McCarthy / Getty Images)

V průběhu roku 2016 Smith nevydal žádný nový materiál, ale často vydával záběry, které je ukazují ve studiu, jak pracují na hudbě. V září 2017 vydal Smith nový singl „Too Good at Goodbyes“. Debutoval u čísla 5 na americkém Billboard Hot 100 a číslo 1 ve Velké Británii. V listopadu téhož roku následovalo druhé Smithovo studiové album The Thrill of It All (2017). Velmi očekávané album debutovalo na prvním místě v USA i Velké Británii a je prvním Smithovým albem v USA. Na podporu a propagaci alba se Smith v březnu 2018 vydal na turné The Thrill of It All Tour, které představovalo zastávky po celém světě v Evropě, Severní Americe, Asii, na Novém Zélandu a v Austrálii. Vydání Smitha v roce 2018 zahrnují singl „Pray“ (březen 2018), na kterém je americký rapper Logic, a track „Fire on Fire“, který byl uveden na soundtracku k minisérii „Watership Down“ (2018). Jako hlavní zpěvák byl také uveden na skladbě „Promises“ (srpen 2018) Calvina Harrise.

V lednu 2019 se Smith spojil se zpěvákem Normanim, aby vytvořil a vydal skladbu Dancing with a Stranger. Nejen, že zasáhla Top 10 v USA a Velké Británii, ale i v několika dalších zemích. Na to navázali skladbou „How You You Sleep?“ v červenci 2019. V únoru 2020 Smith původně odhalil nadcházející třetí studiové album, které mělo vyjít v květnu 2020. Datum jeho vydání bylo kvůli pandemii koronavirů dvakrát posunuto, ale „Love Goes“ nakonec vyšlo 30. října, 2020. Mezi další vydání Smitha v roce 2020 patří píseň „Jsem připravena“ (duben 2020), která je spoluprací s americkou zpěvačkou Demi Lovato, a také vlastní Smithova obálka písně „Fix You“ od Coldplay, která vyšla v červenci 2020. Smith zahrnuje Adele, Amy Winehouse, Whitney Houston, Mariah Carey, Chaka Khan, Brandy a Lady Gaga jako hlavní vlivy na jejich hudební styl. Rovněž uvedli, že jsou tlačeni a inspirovali Eda Sheerana, blízkého přítele a britského hudebníka.

Osobní život: V květnu 2014 Smith veřejně vyšel jako gay. Byl romanticky spjat s hercem Jonathanem Zeizelem a hercem Brandonem Flynnem. V říjnu 2017 Smith vyšel jako genderqueer a v září 2019 oznámil, že se identifikovali jako nonbinary a budou používat rodová zájmena, která oni / oni. Smith je příbuzný zpěvačky Lily Allenové a herce Alfieho Allena, kteří jsou Smithovými třetími bratranci.

Čistá hodnota Sama Smitha

Sam Smith

Čistá hodnota: 45 milionů $
Datum narození: 19. května 1992 (28 let)
Rod: mužský
Profese: Písničkář
Národnost: Spojené království
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse