Stoupající k příležitosti

32493913249391 3249386 3249389

Máme pekárny v Las Vegas. Chlapče, máme pekárny.

Máme pekárny dortů, pekárny chleba, bagety, cupcake pekárny, koláčové pekárny a minimálně jednu pekárnu bez cukru. Máme mexické pekárny, francouzské pekárny, italské pekárny a několik asijských pekáren. A to ani s přihlédnutím k našim supermarketům a skladům, které běžně nosí koláče a pečivo a chleby, vdolky a sušenky a téměř cokoli jiného, ​​co opouští náš život. Nebo ne, v případě flatbreads.

Stejně jako všechno ostatní v Las Vegas se sortiment pekáren zvýšil - nebo řekněme vzrostl? - v průběhu let. Ale také došlo ke spoustě změn ve způsobu, jakým místní spotřebitelé konzumují svá pečiva.Vezměte si Freed’s Bakery, která letos slaví 50. výročí. Společnost Freed’s, kterou založili Milton a Esther Fried a nyní ji provozuje jejich dcera Joni a vnuk Max Jacobson-Fried, začínala jako snack bar na Panorama Market, který byl na Charleston Boulevard a Hinson Street. Milton Fried nebyl pekař, řekla jeho dcera, ale podnikatel. Jako restauratér v New Jersey prodal koláče a další pečivo ze své restaurace a po přestěhování své rodiny do Las Vegas v roce 1959 viděl potřebu.

Na konci šedesátých let se firma přestěhovala na trh Boulevard Market v Maryland Parkway a Twain Avenue a v roce 1981 na bulváry Tropicana a Eastern. To poslední místo zůstává otevřené a druhé se otevřelo níže na východě v září 2007.

Donny a Marie spolu spali

Padesát let je víc než dost dlouho na to, abychom na cestě zažili několik měnících se trendů, a Freed’s ano. Loni na podzim přesunula pečení chleba na jeden den v týdnu, přičemž se mnohem více soustředila na podnikání s dorty (a velmi málo velkoobchodů, s výjimkou třicetileté tradice dodávek dezertů pro Michaela, dříve na Barbary Coast) a nyní v South Pointu a svatební dorty v několika restauracích). V pátek se peče žitný chléb, vaječný chléb a challah-což je sladší a bohatší než běžný vaječný chléb a pečené v šestivláknovém copu místo bochníku. Max Fried řekl, že prodávají asi 40 až 60 bochníků žitného chleba a stejné množství vaječného chleba a challah dohromady. To se srovnává se 175 bochníky žita, 300 bochníky francouzštiny a máslovým bílkovým, pšeničným, sicilským a vaječným chlebem, které prodali denně na konci 60. let.

„V zásadě to pro nás byl opravdu případ nabídky a poptávky,“ řekla o změně Joni Friedová. „Jak se toto město rozrůstalo, lidé už nejsou ochotní cestovat pro bochník chleba jako dřív. Před deseti lety jsme dostali lidi, kteří by přišli z Boulder City, kteří by koupili 10 bochníků žitného chleba a dali je do mrazáku. '

Tito věrní zákazníci stále existují, pospíšil si Max Fried, i když mají kratší nabídku.

A právě věrní zákazníci udržovali Great Buns Bakery v provozu po dobu 16 měsíců, kdy byl její hlavní závod na East Tropicana Avenue, západně od Pecos Road, uzavřen kvůli požáru. Spolumajitelka Lynn Madonia okamžitě reaguje na dotaz na datum: 20. března 2007.

Asi před rokem otevřeli obchod na West Sahara Avenue, takže tam přesunuli provoz, ale v mnohem menším měřítku. Přišli o všechny své velkoobchodní účty.

Přestože dokázali udržet na výplatní listině třetinu zaměstnanců, „byli jsme na velmi malém procentu“ podnikání, řekla Madonia. „Bylo to jako vrátit se o 25 let zpět. Všechno jsme dělali ručně. '

jak starý je dr. phil

Podnikání zahájil v roce 1982 její tchán, zesnulá Augie Madonia, a nyní jej provozuje Lynn Madonia a její manžel Tony a syn Tony Jr. Rodina se přestěhovala z Buffala v New Yorku a měla dlouhá historie pečení, sahající až do Itálie.

Na začátku byla jejich pekárna v Las Vegas výhradně maloobchodní provoz „s nadějí, že bude také velkoobchodní,“ řekla Lynn Madonia a dodala: „Drápali jsme, abychom získali jakýkoli účet, který bychom mohli.“ Měli jednu dodávku. A měli trochu strach, aby je oheň nevrátil do těch dnů.

'Měli jsme strach, že nebudou žádní zákazníci, kteří by si nás pamatovali,' řekla.

Tučná šance. Jak stavba postupovala, lidé klepali na dveře, aby se zeptali na datum otevření. Nyní mají 54 zaměstnanců, 11 externích dodavatelů provozujících doručovací trasy a několik stovek komerčních účtů, včetně 20letého vztahu s Chicago Joe's (stolní chléb a sub buchty) a novějšího s Burger Barem v Mandalay Bay (krb- pečené hamburgerové rolky a posuvníky). Asi šest týdnů poté, co se v červnu hlavní závod znovu otevřel, zavřeli obchod West Sahara Avenue.

jaké je čisté jmění senátora johna mccaina?

Madonia uvedla, že v dnešní době ve skutečnosti prodávají více chleba než kdykoli předtím. Viděla větší zájem o chleby řemeslného typu.

„Vždy jsme se snažili být o něco více na jedinečném konci,“ řekl Tony Jr. „Táta a děda dělali v pekárně v Buffalu víc z buchet typu McDonald's. Zde jsme se pokusili udělat upscale položky, které by mohly prodávat širšímu spektru. Řemeslné věci jsou stále jedinečné a existují určité špičkové restaurace, které jsou pro ně dobré. ' Krbové hamburgerové buchty se prodávají až do Texasu, dodal.

Rodina je šťastná, že vidí obchodní vzestup.

'Naštěstí je to proto, že lidé jsou trochu více diskriminační,' řekl Tony Jr. 'Existuje tolik možností supermarketů, ale stále se snažíme být nejčerstvější ve městě.' Uvidíme lidi v maloobchodě čtyřikrát, pětkrát týdně. Synové, dcery - stejně jako já. '

jak nancy pelosi zbohatla

Joni Friedová řekla, že se Freed začala přesouvat ke svatebním dortům asi před 20 lety a že i tam zaznamenala trend.

'Asi za poslední čtyři roky došlo k velkému povstání do téměř neuvěřitelných speciálních dortů,' řekla, 've tvaru aut a peněženek a souprav bicích ...'

„… Pandy, želvy, pásovci,“ vložil se Jacobson-Fried. 'Cokoli lidé sní, my ano.'

Obchod s narozeninovými dorty převyšuje počet svatebních dortů, které každý měsíc dělají. Z jejich 40 zaměstnanců je osm dekoratérů dortů.

'V pátek mě to ohromuje,' řekla Joni Fried. „Je to neuvěřitelné. Je to nejzábavnější, protože čím více lidí vidí, tím je kreativnější. Udělali jsme dort, kde jsem musel poslat svého manžela na dvorek této dámy, aby vyfotil totem. Znovu jsme vytvořili totem. Pro jejího manžela to mělo nějaký význam. '

Její web - www.freedsbakery.com - také přitahuje zákazníky a podporuje nápady, řekla.

'Na náš web nyní získáme lidi, kteří nás znají globálně,' řekla s tvrzením, které podpořil Jacobson-Fried, který cestoval v Ekvádoru, když se zastavil v pekárně a během rozhovoru zmínil svůj rodinný podnik. Jak se ukázalo, „jdou na náš web, aby přišli s nápady,“ řekl. 'Byl to docela neuvěřitelný okamžik.'

A BAKER’S DOZEN Zde je několik pekáren místních pekáren: • Albina's Italian-American Bakery, 3035 E. Tropicana Ave. • Bagel Cafe, 301 N. Buffalo Drive • Chocolate Swan, Mandalay Place, 3930 Las Vegas Blvd. Pekárna South • Freed’s, 4780 S. Eastern Ave. a 9555 S. Eastern Ave. • Bakery Great Buns, 3270 E. Tropicana • Great Harvest Bread Co., 661 Marks St. a 2520 W. Horizon Ridge Parkway v Hendersonu; 10180 W. Tropicana Ave., 4800 E. Bonanza Road • Harrie's Bagelmania, 855 E. Twain Ave. • La Mexicana Bakery, 3851 Pennwood Ave. • Layers Bakery, 2708 N. Green Valley Parkway, Henderson • Leopold's Bakery, 10260 W. Charleston Blvd. • Diabetické požitky bez cukru paní Williamsové, 3466 S. Decatur Blvd. • Normandie Country Bakery, 3701 Sirius Ave. • Nothing Bundt Cakes, 8512 W. Sahara Ave. a 9711 S. Eastern Ave.