Paul McCartney Čistá hodnota

Kolik stojí Paul McCartney?

Čistá hodnota Paul McCartney: 1,2 miliardy $

Čisté jmění Paul McCartney: Paul McCartney je velmi úspěšný britský hudebník s čistým jměním 1,2 miliardy dolarů. McCartney, který je nejznámější svou dobou v Beatles, je jedním z nejúspěšnějších hudebníků a skladatelů v historii populární hudby. Díky svému čistému jmění je jedním z nejbohatších hudebníků na světě.

V letech turné Paul snadno vydělá 50-70 milionů dolarů osobně. Mimo turné vydělává desítky milionů ročně na licenčních poplatcích a licenčních poplatcích získaných jak z vlastní hudby, tak z neuvěřitelně cenného portfolia vydávání autorských práv od jiných umělců prostřednictvím své vydavatelské společnosti MPL Communications. MPL vlastní autorská práva na písně od umělců včetně Buddyho Hollyho, Carla Perkinsa a mnoha dalších.

Časný život: Sir James Paul McCartney se narodil 18. června 1942 a vyrůstal v anglickém Liverpoolu. McCartneyho matka Mary zemřela na mozkovou embolii, když bylo McCartneymu 14 let. Jeho otec (James nebo „Jim“) byl trumpetistou a pianistou. Rodina měla vzpřímený klavír a Paul byl vyzýván, aby často cvičil. McCartney složil ranou melodii, která se později na klavíru změnila na „Když mi je šedesát čtyři“. Když měl 14 let, napsal McCartney svou první píseň „I Lost My Little Girl“ na akustickou kytaru Zenith.

Brouci: V patnácti letech se setkal s Johnem Lennonem a Quarrymen a brzy se ke kapele připojil jako rytmický kytarista. Skupina byla přejmenována na The Beatles v roce 1960. V sestavě byli McCartney, Lennon, George Harrison a v roce 1962 přidali Ringo Starr. Začátkem roku 1964 Beatles rozpoutali „Beatlemania“ po celém světě, ovládli americký popový trh ve Velké Británii a překonali několik prodejních rekordů. McCartney a Lennon spoluautorem svých raných hitů, včetně písní „Love Me Do“ a několika dalších. Beatles jsou nejprodávanějším hudebním počinem všech dob s certifikovaným prodejem přes 183 milionů kusů v USA a odhadovaným prodejem 600 milionů kusů po celém světě. Drží rekordy pro většinu alb číslo jedna na britském albu Chart, většinu hitů číslo jedna na žebříčku Billboard Hot 100 a většinu singlů prodávaných ve Velké Británii. V roce 1988 byli Beatles uvedeni do rokenrolové síně slávy v roce 1988 a všichni čtyři hlavní členové byli uvedeni jednotlivě v letech 1994 až 2015. V letech 1964 až 1970 se Beatles objevili v pěti hlavních filmech.

V letech 1960 až 1970 vystoupil McCartney na dvanácti studiových albech a napsal nebo spoluautorem nejpopulárnějších písní v historii populární hudby, například „Yesterday“, „Can't Buy Me Love“ a „I Want to Hold Your Hand“. ' V roce 1965 jmenovala královna Alžběta II. McCartneyho a ostatní Beatles za členy Řádu britského impéria. Kapela provedla svůj poslední komerční koncert na konci svého amerického turné v roce 1966. Posledním zaznamenaným albem kapely bylo album Abbey Road z roku 1969. Beatles poté vypadli kvůli obchodním neshodám. McCartney oznámil svůj odchod ze skupiny 10. dubna 1970. 31. prosince 1970 byla podána žaloba pro formální rozpuštění skupiny.

Solo Career and Wings: Po rozpadu Beatles v roce 1970 zahájil McCartney sólovou kariéru vydáním alba „McCartney“, které se v USA stalo albem číslo jedna. Byl také jedním ze zakládajících členů skupiny Wings od roku 1971 do roku 1981. Jeho žena Linda McCartney hrála na klávesnici v široce úspěšné kapele. Od roku 1989 pravidelně koncertuje jako sólový umělec. Zjistil více sólového úspěchu než kterýkoli z ostatních bývalých Beatles. McCartney je i nadále jedním z nejpopulárnějších světových počinů. Jeho koncerty se téměř okamžitě vyprodávají a čerpají miliony dolarů.

Od rozpadu Beatles vydal dvaadvacet studiových popových alb a pět klasických alb.

(Foto: Kevin Winter / Getty Images)

Hudební styl: McCartney byl primárně ovlivněn americkým rhythm and blues a Motown. Cituje malého Richarda, že byl jeho idolem na základní škole. Byl to většinou hudebník samouk a za ta léta zvládl mnoho nástrojů, včetně basových, akustických a elektrických kytar, klavíru a bicích. Je také známý svým rozsahem a opaskovou silou ve vokálech a během své kariéry vyvinul a využil širokou škálu stylů zpěvu.

Osobní život: V roce 1969 se McCartney oženil s fotografkou a aktivistkou za práva zvířat Lindou Eastmanovou (později Lindou McCartneyovou). Pár měl čtyři děti a zůstal ženatý až do své smrti v roce 1998. Oženil se s Heather Millsovou v roce 2002 a oba měli dceru, ale v roce 2008 se rozvedli. 9. října 2011 se Paul McCartney oženil s Nancy Shevell.

McCartney je známý svým politickým a sociálním aktivismem, včetně práce za práva zvířat a proti nášlapným minám a geneticky modifikovaným potravinám. Vegetariánem je od roku 1975.

McCartney a ostatní Beatles představil marihuanu Bob Dylan v roce 1964 a od té doby se McCartney stal obvyklým a rekreačním uživatelem. V průběhu let zveřejnil svůj postoj k marihuaně. V důsledku dvou menších odsouzení za drogy a pokut za držení a pěstování rostlin marihuany mu vláda USA opakovaně odepřela vízum až do roku 1973. Během 70. a 80. let byl za držení marihuany několikrát zatčen. V roce 1997 oznámil svou podporu dekriminalizaci této drogy. Během natáčení filmu „Sgt. Pepper's Lonely Heart's Club Band ', ale zastavil se krátce po zabalení nahrávky.

Vztah s Johnem Lennonem: Je všeobecně známo, že McCartney měl napjatý vztah s Lennonem v době, kdy byli oba spoluhráči a intenzivně spolupracovali na textech a hudbě. Krátce se znovu sešli v polovině 70. let, poté se znovu rozešli. McCartney uvedl, že jeho poslední telefonát s Lennonem byl přátelský a odešel v dobrém vztahu. 8. prosince 1980 byl Lennon zavražděn. McCartney byl médii kritizován za to, že měl to, co bylo interpretováno jako „povrchní“ reakce novinářům, kteří požádali o jeho reakci na zprávy, zatímco opouštěli nahrávací studio na Oxford Street. Řekl, že se večer vrátil domů, aby sledoval zprávy v televizi a většinu večera plakal za ztrátu svého přítele a bývalého spolupracovníka.

Nemovitost : Paul vlastní po celém světě nemovitosti v hodnotě minimálně 100 milionů dolarů. Zde je rozpis jeho portfolia nemovitostí:

  • V roce 1984 utratil Paul 1,88 milionu dolarů na pořízení městského domu v New Yorku s výhledem na Muzeum moderního umění
  • V roce 1998 utratil Paul 495 000 $ za získání domu v East Hamptonu na Long Islandu
  • V roce 2001 koupil Paul sídlo Beverly Hills Courtney Love za 4 miliony dolarů
  • V roce 2015 utratili Paul a jeho manželka Nancy 15,5 milionu $ za přístřešek na Manhattanu. Tato nemovitost vyžaduje pouze vykázané měsíční náklady na údržbu 13 000 USD.
  • Vlastní farmu o rozloze 190 akrů mimo Tuscon v Arizoně.
  • Vlastní půl tuctu nemovitostí (o kterých víme) v jeho rodném Spojeném království, včetně nemovitosti o rozloze 1 500 akrů ve východním Sussexu, londýnského bytu a venkovské usedlosti ve Skotsku.

Celkem to všechno a Paul vlastní minimálně 100 milionů dolarů, možná 150 milionů dolarů nemovitostí po celém světě.

Paul McCartney Čistá hodnota

Paul McCartney

Čistá hodnota: 1,2 miliardy $
Datum narození: 18. června 1942 (78 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 10 v (1,803 m)
Profese: Zpěvák, písničkář, hudebník, umělec, bubeník, kytarista, hráč na klávesy, pianista, sociální aktivista, básník
Státní příslušnost: Anglie
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse