Notorious B.I.G. Čistá hodnota

Kolik stojí Notorious B.I.G. Hodnota?

Notorious B.I.G. Čistá hodnota: 10 milionů dolarů

The Notorious B.I.G. čisté jmění: The Notorious B.I.G. byl ikonický americký rapper, který měl v době své smrti (po očištění o inflaci) čisté jmění rovné 10 milionům dolarů. Zemřel 9. března 1997 ve věku 24 let při střelbě z auta, která je v době psaní tohoto článku stále nevyřešená.

Časný život: The Notorious B.I.G. se narodil Christopher George Latore Wallace 21. května 1972 v Brooklynu v New Yorku. Byl jediným dítětem jamajských rodičů Voletty Wallaceové a Selwyn George Latore. Jeho otec opustil rodinu, když mu byly jen dva roky. Wallace vyrostl v Clinton Hill v Brooklynu poblíž hranic Bedford-Stuyvesant. Akademicky prospíval na střední škole a získal řadu ocenění za angličtinu.

S drogami začal, když mu bylo pouhých 12 let. Jako teenager začal rapovat, bavil lidi na rozích ulic a vystupoval v místních skupinách. Navštěvoval Westinghouse Career and Technical High School, stejnou školu, kam chodili budoucí rappeři Jay-Z, Busta Rhymes a DMX. Ve věku 17 let opustil školu a dostal se hlouběji do světa obchodování s drogami, což vedlo k několika zatčením. V roce 1991 strávil devět měsíců ve vězení na základě obvinění z prodeje cracků.

Kariéra rapu: Poté, co se dostal z vězení, nahrál pod přezdívkou „Biggie Smalls“ demo s názvem „Microphone Murderer“. Páska se nakonec dostala k editoru The Source, který uvedl Biggie ve sloupci Unsigned Hype časopisu. Demonstrační páska si také našla cestu k zástupci / producentovi A&R v Uptown Records Sean 'Puffy' Combs . Combs podepsal Biggie s dohodou a zařídil, aby se objevil na písni Heavy D & the Boyz.

Combs byl vyhozen z Uptownu v roce 1993. Brzy založil vlastní label Bad Boy Records. Wallace následoval Combs do nové společnosti ve stejný den, kdy byla značka založena. Biggieho kariéra získala velkou podporu, když se objevil na singlu Mary J. Blige s názvem „Real Love“ (remix). Pokračoval v úspěchu jako uváděný umělec na stopách jiných lidí. V červenci 1994 spolu s LL Cool J a Bustou Rhymesem vystupoval v remixu filmu „Flava in Ya Ear“ od Craiga Macka.

Biggieho debutové sólové studiové album Ready to Die vyšlo 13. září 1994. Dosáhlo č. 13 v Billboard Chart. Dva singly mimo album šly do č. 1: Big Poppa a One More Chance. Ten prodal 1.1. milion kopií v roce 1995. Toto album by mělo být certifikováno 6X platinou. Busta Rhymes uvedl, že v jednom okamžiku byl svědkem toho, jak Wallace rozdával zdarma kopie Ready to Die ze svého domova, jako projev vlastní propagace a marketingu na místní úrovni. Přibližně v době svého prvního alba se Biggie spřátelil s rapperem západního pobřeží Tupacem Shakurem a také s basketbalistou Shaquille O'Neal. O'Neal a Biggie spolupracovali a výsledkem byla píseň „You Can't Stop the Reign“.

Notorious B.I.G. začal nahrávat své druhé album v září 1995 po dobu 18 měsíců. Svůj čas rozdělil mezi NYC, Trinidad a Los Angeles. Současně pracoval s Michaelem Jacksonem na Jacksonově devátém studiovém albu HIStory. V březnu 1996 byl Biggie zatčen v nočním klubu na Manhattanu za pronásledování a vyhrožování zabitím dvou fanoušků, kteří se pokoušeli získat jeho autogram. Byl odsouzen na 100 hodin veřejně prospěšných prací. Později téhož roku byl Biggie zatčen za držení drog a zbraní.

Biggieho popularita explodovala profil hip hopu na východním pobřeží v době, kdy hip hop na západním pobřeží dominoval tradiční hudební scéně. Soupeření mezi oběma pobřežími se brzy stalo ošklivým. Notorious B.I.G a Tupac, kteří vypadli z přátelství a vydávali na sebe stopy, byli centrem sváru mezi hip hopem na východním a západním pobřeží. Tupac byl zavražděn v září 1996, když byl šestkrát zastřelen při nájezdech v Las Vegas 7. září 1996. O šest dní později zemřel. Zvěsti o účasti Biggieho na vraždě se rychle rozšířily, ale jeho rodina zprávu popřela.

Smrt: Wallace odcestoval do Kalifornie, aby v únoru 1997 propagoval své druhé album a natočil videoklip k Hypnotize, prvnímu singlu nového alba. Najal si bezpečnostní detaily, protože se obával o svou bezpečnost.

Biggie se stal terčem střelecké jízdy šest měsíců poté, co Tupac zemřel stejným způsobem, 9. března 1997 mimo muzeum v Los Angeles. Ten večer předal cenu Toni Braxtonové na Soul Train Music Awards. Odcházel z afterparty ve 12:45, když vedle Biggieho náklaďáku přišla černá Chevy Impala. Neznámý muž vystřelil na své auto a čtyři kulky zasáhly Wallace. Jeho doprovod ho dopravil na Cedars-Sinai, ale Biggie byl prohlášen za mrtvého v 1:15, ve věku 24 let. Jeho pohřeb se konal 18. března na Manhattanu za účasti 350 truchlících, včetně umělců Queen Latifah, Busta Rhymes, Salt-N-Pepa a mnoha dalších. Při vraždě rappera nikdy nedošlo k žádnému zatčení a vraždy zůstávají záhadou. Konspirační teorie a názory na to, co se skutečně stalo s oběma muži, stále víří.

Wallaceovo druhé sólové studiové album vyšlo 25. března 1997, 16 dní po jeho smrti. Album se vyšplhalo na první místo v amerických hitparádách a v roce 2000 se stalo jedním z mála hip hopových alb, která získala certifikát Diamond. Toto album by nakonec bylo certifikováno 11x platinou.

The Notorious B.I.G. byl známý volným a snadným tokem rapu, temnými texty, které byly zjevně čerpány z jeho vlastního života, a schopností vyprávět příběhy ve svých rapových písních. Od jeho smrti vyšlo několik alb a kompilací.

Během desetiletí následujících po jeho smrti by Biggieho majetek vydělal desítky milionů dolarů. Dnes se Biggieho majetek rozrostl na odhadovanou hodnotu 160 milionů dolarů díky posmrtným vydáním alb, opětovným vydáním, licenčním dohodám a dalším. Statek je řízen a spravován jeho matkou Voletta Wallace . Biggieho vdova Faith Evans také pomáhá spravovat majetek spolu s jeho bývalým manažerem Waynem Barrowem, manažerem merchandisingu a několika právníky.

Osobní život: Wallace měl své první dítě, T'yannu, 8. srpna 1993 se svou dlouholetou přítelkyní, svou středoškolskou láskou jménem Jan, ale oba se už tehdy rozešli. Biggie se provdala za zpěvačku R&B Faith Evansovou 4. srpna 1994. Ti dva se setkali na focení Bad Boy a údajně se vzali jen několik dní poté, co se setkali. Evans porodila Biggieho syna Christophera C. J. Wallace mladšího 29. října 1996. Evans byla zapojena do soupeření mezi východním a západním pobřežím poté, co existovala obvinění, že měla poměr s Tupacem Shakurem. Wallace a Evans byli v době své smrti rozvedeni, ale právně se nerozvedli.

Notorious B.I.G. Čistá hodnota

The Notorious B.I.G.

Čistá hodnota: 10 milionů $
Datum narození: 21. května 1972 - 9. března 1997 (24 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 3 v (1,91 m)
Profese: Skladatel, zpěvák, hudební producent, rapper, umělec, skladatel, hudebník, hudební umělec
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse