Čistá hodnota Neila Diamonda

Kolik stojí Neil Diamond Worth?

Čistá hodnota Neil Diamond: 200 milionů $

Čistá hodnota Neila Diamonda: Neil Diamond je americký zpěvák, který má čistou hodnotu 200 milionů dolarů. Neuvěřitelné čisté jmění Neila Diamonde odráží jeho zaslouženou reputaci jednoho z nejúspěšnějších hudebníků všech dob.

S více než 100 miliony desek prodaných po celém světě v průběhu své dlouhé a plodné kariéry patří Neil Diamond mezi nejprodávanější umělce v historii. Diamond je také držitelem několika ocenění, která oslavují jeho příspěvky do světa hudby.

Časný život: Neil Leslie Diamond se narodil 24. ledna 1941 v Brooklynu v New Yorku. byl vychován v židovské domácnosti rodiči obchodníka, ačkoli jeho otec později vstoupil do armády. Diamond se poprvé zapojil do hudby během svých středoškolských let poté, co se připojil ke sboru po boku mladé Barbary Streisandové. Po přestupu na jinou střední školu se Diamond připojil k šermířskému týmu.

V 16 letech dostal Neil Diamond jako dárek k narozeninám kytaru. Brzy psal vlastní písničky a chodil na hodiny kytary. Psaní písní brzy vyvolalo vášeň pro poezii a Diamond často psal kousky pro své střední školy.

Po střední škole Diamond navštěvoval New York University na stipendiu oplocení. Spolu s budoucím olympijským šermířem Herbem Cohenem byl Diamond v roce 1960 součástí týmu mistrovství NCAA.

Ačkoli Diamond navštěvoval New York University s pre-med majorem, postupně ho stále více fascinovala hudba a neustále méně jeho školní práce. Nakonec Neil Diamond opustil školu, když mu byly jen měsíce před maturitou.

Kariéra: Během svých vysokoškolských let Neil Diamond studoval třídy a navštěvoval Tin Pan Alley - oblast v New Yorku, kde „založili obchod“ různí hudební vydavatelé a skladatelé. Jeho úsilí, aby si ho všimli, nakonec přineslo své ovoce, protože mu Sunbeam Music Publishing nabídl smlouvu na psaní písní za 50 $ za týden. To bylo v tomto bodě, kdy Neil Diamond opustil školu a nikdy se neohlédl.

Jakmile však jeho smlouva skončila, Sunbeam Diamond znovu nenajal. Na začátku 60. let byl nucen věnovat se sólové kariéře, psát písně a vydávat neúspěšné singly. Ačkoli tyto singly byly komerčními propadáky, pozitivní recenze přitahovaly pozornost společnosti Columbia Records, která ho podepsala - jen aby ho po pokračujících neúspěchech upustila.

Další období strávil Diamond z dnešních peněz za méně než 3 dolary denně. Většinu času trávil psaním písní - z nichž mnohé se staly budoucími hity.

V roce 1965 zažíval Neil Diamond větší úspěch poté, co psal písně pro umělce jako The Monkees. Elvis Presley také začal pokrývat Diamondovy písně. V roce 1966 podepsal Diamond smlouvu s Bang Records a nakonec dosáhl hlavního proudu úspěchů s hity jako „Solitary Man“, „Cherry, Cherry“ a „Kentucky Woman“.

S nespokojením s Bang Records se Diamond přestěhoval do Uni Records a vydal své debutové album, Sametové rukavice a plivat . Ke konci 60. let našel Diamond svůj podpis a příjemný zvuk s hity jako „Sweet Caroline“ a „Holly Holy“. Poté strávil většinu dalšího období na turné, často jako show jednoho muže.

V roce 1973 se Diamond vrátil do Kolumbie kvůli kontraktu, který mu poskytl zálohu 1 milion dolarů na album. V dnešních penězích by se kontrakt zhruba rovnal 5,75 milionu USD. V roce 1974 vydal album Serenáda . V roce 1975 Diamond přijal platbu 650 000 $ z lasvegaského hotelu Aladdin, aby vystoupil při otevření svého nového divadla v hodnotě 10 milionů $. V dnešních penězích je platba Diamond zhruba ekvivalentem 3 milionů $.

Po završení 70. let albem Září ráno Neil Diamond strávil část roku 1979 chirurgickým zákrokem k odstranění nádoru v páteři. Nádor vysál veškerou sílu z Diamondových nohou a způsobil, že se na pódiu prudce zhroutil.

V 80. letech se ve filmu objevil Diamond Jazzový zpěvák . Film byl kolosálním neúspěchem, protože Diamond neměl žádné herecké zkušenosti. Během 80. let vystupoval Diamond také v Superbowlu. V 90. letech pokračoval ve své hudební kariéře a vydal šest studiových alb. Ačkoli se Diamondova kariéra začala po novém tisíciletí zpomalovat, vytrvale vydal alba a objevil se v televizních pořadech Americký idol . V roce 2011 byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame.

Getty

Parkinsonova nemoc a odchod do důchodu z turné: V roce 2018 Neil Diamond veřejně oznámil, že mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba. PD je druhou nejčastější neurodegenerativní poruchou ve Spojených státech po Alzheimerově chorobě a může vést k třesu, ztuhlosti, zácpě a obtížím při plnění motorických úkolů, jako je chůze a mluvení. U mnoha lidí s Parkinsonovou chorobou se nakonec vyvine demence.

Ačkoli Neil Diamond oznámil, že odchází z turné po své diagnóze, v roce 2020 uvedl, že užívá léky a absolvuje speciální cvičení na pomoc s příznaky nemoci. Ačkoli již nemůže cestovat stejným způsobem jako dříve, uvedl, že má ze své situace pozitivní pocit.

Vztahy: První manželství Neila Diamonda bylo s Jayne Posnerovou, ženou, kterou potkal během středoškolských let. Vzali se v roce 1963, rozešli se v roce 1967 a svůj rozvod dokončili v roce 1969. Během tohoto vztahu měla dvojice spolu dvě děti.

Ihned po svém rozvodu v roce 1969 se Neil Diamond oženil s produkční asistentkou jménem Marcia Murphey. Během 25letého manželství měli spolu dvě děti, než byl jejich rozvod dokončen v roce 1995.

V roce 1996 začal Diamond vztah s australskou ženou jménem Rae Farley poté, co se setkali v Brisbane. Rozešli se o pět let později.

V roce 2011 Neil Diamond oznámil své zasnoubení s Katie McNeilovou, o téměř 30 let mladší ženou. Pár se oženil v roce 2012. Katie McNeil působí jako manažerka Diamond a také produkovala dokument o svém manželovi. Neil Diamond uvedl, že McNeil je zdrojem inspirace pro jeho hudbu.

Nemovitost: V roce 2017 koupil Neil Diamond rozsáhlou nemovitost, kterou mediální zdroje popsaly jako „velkolepou“. Sídlo v hodnotě 7,25 milionu dolarů se nachází v ultra-exkluzivní čtvrti Blue Whale Estates, která se skládá z pouhých pěti domů. Diamond's home je přirozeně největší z kvintetu se záběry čtverečních 4 692.

Mimo jiné se dům s 5 ložnicemi může pochlubit také velkou místností s klenutými stropy. Je tu spousta zábavy i venku, s lázněmi, terasou a nekonečným bazénem. Neil Diamond dokázal odhodláním, vtipem nebo pouhým štěstím panství zajistit méně než cenovka ve výši 8,15 milionu dolarů, kterou prodejci zaplatili za koupi nemovitosti v roce 2010.

Čistá hodnota Neila Diamonda

Neil Diamond

Čistá hodnota: 200 milionů $
Datum narození: 24.01.1941 (80 let)
Rod: mužský
Výška: 1,829 m
Profese: Písničkář, herec, skladatel
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse