Mike Krzyzewski Čistá hodnota

Kolik stojí Mike Krzyzewski?

Mike Krzyzewski Čistá hodnota: 45 milionů $

Plat Mikea Krzyzewského

9,7 milionu $

Mike Krzyzewski čisté jmění a plat: Mike Krzyzewski je americký vysokoškolský basketbalový trenér, který má čistou hodnotu 45 milionů dolarů a roční plat 9,7 milionu dolarů. Krzyzewski je známý jako dlouholetý hlavní trenér Duke Blue Devils. Mike, přezdívaný „trenér K“, drží rekord v počtu vítězství jakýchkoli trenérů v mužském basketbalu divize 1 NCAA, je účastníkem síně slávy College Basketball, síně slávy basketbalu Naismith Memorial a olympijského sálu USA. Sláva.

Kolik vydělá Coach K?

Základní plat trenéra K je 7 milionů $. Konkrétně jeho plat je 7 048 206 $. S bonusy může jeho roční plat dosáhnout necelých 10 milionů dolarů. Jediným vysokoškolským trenérem, který v roce 2019 vydělal více, byl John Calipari v Kentucky, který vydělal 7,95 milionu dolarů. V kontextu vydělává prezident vévody 1,4 milionu dolarů ročně.

Časný život: Mike Krzyzewski se narodil 13. února 1947 v Chicagu ve státě Illinois. Jeho rodiče William a Emily Krzyzewski byli katoličtí, polští Američané a vychovali Mika jako katolíka. V roce 1969 Krzyzewski vystudoval univerzitu na Vojenské akademii Spojených států ve West Pointu v New Yorku. V posledním ročníku působil jako kapitán armádního basketbalového týmu a hrál pod renomovaným trenérem Bobem Knightem.

Krzyzewski sloužil v armádě Spojených států v letech 1969 až 1974 a po propuštění dosáhl hodnosti kapitána. Mike zahájil svou trenérskou kariéru jako asistent v týmu Boba Knighta v týmu Indiana Hoosiers v sezóně 74-75. Příští rok West Point najal Krzyzewského jako hlavního trenéra armádních kadetů, kde zůstal pět sezón.

Kariéra: V roce 1980 byl Mike Krzyzewski jmenován hlavním trenérem na Duke University. Modrý ďábel se brzy stal pravidelným konkurentem turnaje NCAA a zajistil si 35 lůžek v příštích 39 letech a 24krát po sobě od roku 1996 do roku 2019. Pruh modrých ďáblů v řadě účastí na turnajích je druhým nejdelším v historii za Kansas Jayhawks.

Dne 15. listopadu 2011 si Krzyzewski zajistil 903. vítězství v divizi 1, čímž překonal rekord, který dříve držel jeho bývalý trenér Bob Knight. V roce 2019 Mike vyhrál svůj 1123. zápas a nyní je historicky nejúspěšnějším trenérem na jakékoli úrovni v historii univerzitního basketbalu, mužů i žen. Krzyzewského vysokoškolské týmy vyhrály 15 mistrovství ACC, byly ve 12 finálových čtyřech a vyhrály pět národních šampionátů NCAA.

Mike Krzyzewski získal pět zlatých olympijských medailí, dvakrát jako asistent trenéra a třikrát jako hlavní trenér. Už pětkrát vedl týmy k medailím Světového poháru FIBA. Mike získal nespočet cen a uznání, včetně uvedení do síně slávy The Naismith Memorial Basketball Hall a Síně slávy USA.

Smlouvy a platy: V průběhu let se několik týmů NBA obrátilo na Krzyzewského, aby trénoval. První byla nabídka od historického Boston Celtics v roce 1990, kterou odmítl. V roce 2004 Mike odmítl žádost Los Angeles Lakers o pětiletou pozici vedoucího koučování v hodnotě 40 milionů $ a sdílené vlastnictví týmu. Nedávno odmítl kontrakty od Minnesoty Timberwolves a New Jersey Nets, přičemž posledně jmenované hlásily mezi 12 a 15 miliony dolarů. Krzyzewski vydělává na Duke University ročně 7 až 9 milionů dolarů.

(Foto: Kevin C. Cox / Getty Images)

Vztahy: V den své promoce v roce 1969 se Krzyzewski oženil se svou ženou Carol „Mickie“ Marsh v katolické kapli ve West Pointu. Ti dva mají tři dcery, Jamie, Lindy a Debbie, a mají devět vnoučat. Od roku 2020 hrál Mikeův vnuk Michael Savarino basketbal za Duke Blue Devils.

Charita: V roce 2006 založili Krzyzewski a jeho rodina nezisková organizace Emily Krzyzewski v Durhamu. Centrum bylo pojmenováno na počest Mikeovy matky a snažilo se motivovat studenty od mateřské školy přes střední školu, aby snívali o velkém snu a využili svého potenciálu vůdců komunity. Centrum Emily K poskytuje studentům mimoškolní programování, které jim má pomoci uspět ve škole a získat přístup na vysokou školu, a má v úmyslu prolomit kruh chudoby v rodinách.

Krzyzewski a jeho manželka Mickie aktivně sbírají a podporují Dukeovu dětskou nemocnici, síť dětských zázraků a Nadaci V. pro výzkum rakoviny. Jsou významnými dárci univerzitě Duke University při pomoci s řadou programů a stipendií.

Nemovitost: Mike Krzyzewski žije v sídle v Durhamu v Severní Karolíně. Velkolepé sídlo o rozloze 7 638 metrů čtverečních, které se rozkládá na ploše 11,5 akrů, není daleko od kampusu Duke University. Koupil dům v roce 1997 za 950 000 $. Dnes má dům pravděpodobně hodnotu 2–3 miliony dolarů.

Mike Krzyzewski Čistá hodnota

Mike Krzyzewski

Čistá hodnota: 45 milionů $
Plat: 9,7 milionu $
Datum narození: 13. února 1947 (74 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 10 v (1,78 m)
Profese: Basketbalový trenér, trenér
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2021
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse