Michael Schumacher Čistá hodnota

Kolik stojí Michael Schumacher?

Čistá hodnota Michaela Schumachera: 600 milionů $

Plat Michaela Schumachera

50 milionů $

Michael Schumacher čisté jmění a plat : Michael Schumacher je bývalý německý automobilový závodník Formule 1, který má čistou hodnotu 600 milionů dolarů. Závodit začal ve velmi raném věku a dnes je považován za nejúspěšnějšího jezdce Formule 1 všech dob. Jeho kariéra trvala od roku 1991 do roku 2006 u Jordan Benetton a Ferrari. Michalův mladší bratr Ralf Schumacher měl také velmi úspěšnou závodní kariéru.

Časný život a vzestup : Michael Schumacher se narodil 3. ledna 1969 v Hürthu, který byl v té době součástí západního Německa. Michael, syn Rolfa a Elisabeth Schumacherových, se narodil s rychlostí v krvi. Když byl Michaelovi pouhé čtyři roky, jeho otec vložil do svého pedálového motokáry malý motocyklový motor. S podporou rodičů se stal nejmladším členem motokárového klubu na trati Karting v Kerpen-Horrem. V šesti letech Schumacher vyhrál svůj první klubový šampionát. Během dětství a dospívání pokračoval v závodech a vyhrál mnoho šampionátů v německých a evropských motokárových závodech. Ačkoli předpisy v Německu vyžadují, aby řidič měl alespoň 14 let, aby získal licenci k provozování motokáry, Schumacher získal licenci v Lucembursku ve věku 12 let. Od doby, kdy získal německou licenci v roce 1983, získal mnoho Německé a evropské šampionáty motokár. V roce 1989 podepsal smlouvu s týmem WTS Formule tři Williho Webera.

Formula One Racing: Michael debutoval ve Formuli 1 v roce 1991 na belgickém grand pixu. V roce 1994 zasáhl, když vyhrál šest ze sedmi závodů. V roce 1996 nastoupil do závodního týmu Scuderia Ferrari S.P.A. Tým se roky snažil vyhrát šampionát až do příchodu Schumachera. Michael začal vyhrávat závody bojujícího týmu prakticky přes noc. Tento úspěch se projevil zejména v roce 1999, kdy Michael získal prestižní titul konstruktérů. Ačkoli jeho kariéra byla na konci 90. let v plamenech, příští desetiletí přinese další řetězec vysoce úspěšných a lukrativních vítězství. Počínaje zhruba rokem 2000 Schumacher vyhrál více šampionátů než kterýkoli jiný jezdec v historii závodění. Sedmkrát vyhrál mistrovství světa Formule 1 (1994, 1994, 2000, 2001, 2002, 2003 a 2004). Vyhrál mistrovství světa v roce 2000 (jeho třetí), italský Grand Pix a japonský Grand Pix. Jeho úspěch by se kolem roku 2005 zmenšil a v roce 2006 oznámil svůj odchod do důchodu. V roce 2010 oznámil návrat s Mercedes GP. Nejrychlejší kvalifikační čas vyprodukoval na Grand Prix Monaka 2012 a na Grand Prix Evropy 2012 skončil třetí. Díky tomu se stal jediným nejstarším jezdcem, který kdy dosáhl na stupně vítězů od druhého místa Jacka Brabhama v roce 1970 na Velké ceně Britů.

V průběhu let se Michael ocitl zapletený do různých kontroverzí. Některé z nich zahrnují citace a pokuty za řízení a údajné fauly a podvádění ze skandálních obvinění.

Tragicky byla Michaelova kariéra přerušena po lyžařské nehodě v prosinci 2013, která mu způsobila traumatické poranění mozku. Když spadl a narazil si hlavu o kámen, byl na lyžování se svým čtrnáctiletým synem Mickem ve francouzských Alpách. Přestože měl lyžařskou helmu, utrpěl těžká poranění hlavy. Podle lékařů by zemřel, kdyby neměl helmu. Schumacher byl umístěn do lékařsky vyvolaného kómatu po dobu šesti měsíců a od té doby nebyl na veřejnosti viděn. V červnu 2014 nabyl vědomí a byl převezen na další rehabilitaci ve Švýcarsku. Michaela se konečně podařilo přivést domů k dalšímu zotavení v září 2014. V listopadu 2014 bylo oznámeno, že Michael byl paralyzován a na invalidním vozíku. Nebyl schopen mluvit a utrpěl ztrátu paměti. V září 2019 byl Michael převezen do Paříže, aby podstoupil pokročilou léčbu kmenovými buňkami v naději, že by mu to mohlo pomoci se zotavit.

(PATRIK STOLLARZ / AFP přes Getty Images)

Filantropie : Během své kariéry Michael daroval desítky milionů, možná stovky milionů dolarů globálním charitativním organizacím. Přesná celková částka není známa, protože velká část jeho dávání byla provedena anonymně. Je známo, že za posledních pět let řízení věnoval UNESCO celkem 50 milionů dolarů. V průběhu let věnoval UNESCO celkem 1,5 milionu eur. Schumacher navíc zaplatil za stavbu školy pro děti s nedostatečným postižením v senegalském Dakaru. Podporuje také nemocnici pro dětské oběti války v Sarajevu. Také věnoval 5-10 milionů $ Clintonově nadaci. V roce 2003 byl jmenován velvyslancem pro nejklidnější republiku San Marino. V roce 2004 věnoval 10 milionů dolarů na pomoc obětem zemětřesení v Indickém oceánu. Ztratil tělesnou stráž (a dva syny tělesné stráže) při zemětřesení a vlně tsunami. Schumacher financovala Palác pro chudé v peruánské Limě, charitu pro pomoc dětem bez domova získat vzdělání, jídlo, oblečení a přístřeší.

Osobní život: Michael se oženil s Corinnou Betschovou v srpnu 1995. Společně mají dvě děti, dceru Gina-Marie (nar. 1997) a Mick (nar. 1999). Michael byl vždy neústupný v tom, aby udržel svůj osobní život mimo pozornost. V roce 2019 byl Mick Schumacher oznámen jako jezdec Ferrari Driver Academy. Před svou nehodou si Michael užíval jízdu na koni a fotbal za svůj místní tým FC Echichens.

Potvrzení a výdělky : Michael Schumacher je také jedním z nejlépe placených sportovců všech dob s kariérními výdělky, které snadno překonají 1 miliardu dolarů. Na této úrovni výdělků je pátým nejlépe vydělávajícím sportovcem všech dob Jack Nicklaus (1,2 miliardy USD), Arnold Palmer (1,7 miliardy USD), Tiger Woods (1,7 miliardy USD) a Michael Jordan (2 miliardy USD). Dokonce i v letech, kdy závodil, si Schumacher vydělal 50 milionů dolarů pouze na doložkách. Na vrcholu své kariéry mu společnost Shell platila 10 milionů dolarů ročně, aby nosil klobouk s logem společnosti téměř na všech veřejných vystoupeních. Na svém vrcholu vydělával 80–100 milionů $ ročně, což stačilo na to, aby se stal nejlépe placeným sportovcem na světě. Od roku 1990, kdy začali sledovat sportovce, se každoročně objevoval na Forbesově seznamu nejlépe placených sportovců.

Nemovitost : Michael a jeho manželka vlastní záviděníhodné portfolio nemovitostí, které se rozprostírá po celém světě. V době jeho nehody bylo hlavním bydlištěm Michaela a jeho manželky Corinny sídlo ve Švýcarsku na břehu Ženevského jezera. Oni také vlastní koňský ranč v Texasu, protože on a jeho manželka byli oba velmi vášniví pro koně. V roce 2018 koupila Michaelova manželka nemovitost za 40 milionů dolarů na Mallorce ve Španělsku, která se rozkládá na 160 000 čtverečních stop.

Michael Schumacher Čistá hodnota

Michael sSchumacher

Čistá hodnota: 600 milionů $
Plat: 50 milionů $
Datum narození: 3. ledna 1969 (52 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,74 m)
Profese: Řidič závodního auta, hlasový herec
Státní příslušnost: Německo
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse