Čistá hodnota Michaela J. Foxe

Kolik stojí Michael J Fox Worth?

Čistá hodnota Michaela J Foxe: 65 milionů $

Čistá hodnota a plat Michaela J. Foxe: Michael J. Fox je kanadsko-americký herec, komik, autor, filmový producent a aktivista, který má čistou hodnotu 65 milionů $. Má za sebou filmovou a televizní kariéru od 70. let a je pravděpodobně nejlépe známý svou hlavní rolí ve filmech „Zpět do budoucnosti“.

Počáteční život a kariérní začátky: Michael Andrew Fox se narodil v Edmontonu v Albertě 9. června 1961. Známý je pod uměleckým jménem Michael J. Fox. Jeho matka Phyllis (rozená Piper) byla herečka a mzdová úřednice a jeho otec William Fox byl policistou a členem kanadských sil. Je anglického a skotského původu. Kvůli kariéře jeho otce se rodina hodně pohybovala, než se nakonec usadila v Burnaby na předměstí Vancouveru, když jeho otec odešel do důchodu v roce 1971. Fox navštěvoval střední střední školu v Burnaby.

Poprvé vstoupil do světa zábavy, když mu bylo patnáct let. Zahrál si v kanadském televizním seriálu Leo and Me, který produkovala Canadian Broadcasting Corporation. Přehlídka byla původně vyrobena a natočena v roce 1976, ale vysílala se až v roce 1981. Měla celkem 12 epizod. Americký televizní debut zažil v televizním filmu „Dopisy od Franka“ (1979). To bylo v této době, když se pokusil zaregistrovat u Screen Actors Guild, zjistil, že již existuje herec registrovaný pod jménem Michael Fox. Nelíbil se mu zvuk „Michaela A. Foxe“ a také se mu nelíbila jména „Andrew“ nebo „Andy“, takže se místo toho rozhodl přijmout novou střední iniciálu. Usadil se na „J.“ jako pocta herci Michaelovi J. Pollardovi.

Herecká kariéra: První celovečerní filmová role Foxe byla ve filmu „Midnight Madness“ z roku 1980, následovaný filmem „Class of 1984“ z roku 1982. Poté, v roce 1982, byl v show NBC „Rodinné pouta“ uveden jako „mladý republikán“ Alex P. Keaton. Seriál se vysílal sedm sezón, od roku 1982 do roku 1989. Původním zaměřením přehlídky měli být rodiče rodiny, ale po všeobecném pozitivním přijetí Foxovy postavy z něj NBC po čtvrté epizodě udělala hlavní postavu. Jeho show byla na vrcholu své popularity mimořádně úspěšná, každý týden přitahovala jako diváky jednu třetinu americké domácnosti. Za svůj výkon ve filmu „Rodinné pouta“ získal Fox tři ceny Emmy (v letech 1986, 1987 a 1988) a cenu Zlatý glóbus (v roce 1989).

V lednu 1985 byl Fox obsazen jako Marty McFly ve filmu o cestování v čase „Zpět do budoucnosti“. Režisér Robert Zemeckis chtěl hned od začátku obsadit Foxe jako Martyho, ale Gary David Goldberg, tvůrce filmu „Family Ties“, odmítl umožnit Zemeckisovi přiblížit se k Foxovi, protože potřeboval Foxe, který by show předvedl v nepřítomnosti Meredith Baxter, kdo byl v té době na mateřské dovolené. Zemeckis místo toho obsadil Erica Stoltze jako Martyho a zahájil produkci filmu „Zpět do budoucnosti“, ale nakonec nahradil Stoltze Foxem poté, co se Baxter vrátil do seriálu „Family Ties“, což trochu uvolnilo Foxův plán. Aby mohl pracovat na filmu i televizním seriálu najednou, musel Fox snášet vyčerpávající plán. Zkoušel „Rodinné kravaty“ od 10:00 do 18:00. před odchodem do souboru „Zpátky do budoucnosti“ zkoušet a střílet až do 2:30. Tento plán trval dva měsíce! Jeho úsilí však stálo za to, protože „Návrat do budoucnosti“ měl obrovský komerční a kritický úspěch. To vydělalo celosvětově celkem 381,11 milionu dolarů a strávilo osm po sobě jdoucích víkendů jako film číslo jedna v pokladně USA v roce 1985. Fox by později pokračoval hrát také ve dvou úspěšných pokračováních, „Zpět do budoucnosti II“ „(1989) a„ Návrat do budoucnosti III “(1990).

Ilya S. Savenok / Getty Images

V průběhu a bezprostředně po práci na trilogii „Zpět do budoucnosti“ Fox hrál ve filmech „Teen Wolf“ (1985), „Light of Day“ (1987), „The Secret of My Success“ (1987), „Bright“ Světla, velké město (1988) a „Oběti války“ (1989). V roce 1991 Fox hrál ve filmech „Doc Hollywood“ a „The Hard Way“. Téhož roku soukromá diagnóza potvrdila, že má Parkinsonovu chorobu. Poté, co mu bylo řečeno, že mu pravděpodobně zbývá „deset dobrých pracovních let“, Fox spěšně podepsal smlouvu na tři filmy. Výsledkem byly filmy „Z lásky nebo za peníze“ (1993), „Život s Mikeym“ (1993) a „Chamtivý“ (1994). Poslední hlavní filmová role Foxe byla ve filmu Petera Jacksona z roku 1996 „The Frighteners“.

Kromě rolí na obrazovce propůjčil Fox svůj hlas několika filmům. Vyjádřil Chance the American Bulldog v Disneyho hraném filmu Homeward Bound: The Incredible Journey (1993) a v pokračování Homeward Bound II: Lost in San Francisco (1996). Vyjádřil také titulární postavu ve filmech „Stuart Little“ (1999) a jeho pokračování „Stuart Little 2“ (2002) a „Stuart Little 3: Call of the Wild“ (2005), stejně jako postavu Milo Thatche ve filmu Disney animovaný film Atlantis: Ztracené impérium (2001).

Později v jeho kariéře Fox hrál v pořadu ABC „Spin City“, který se začal vysílat v roce 1996. Po čtvrté sezóně z něj odešel. Mezi hlavní projekty, na kterých od té doby pracoval, patří i „The Michael J. Fox Show“, která byla vysílána na NBC od roku 2013 do roku 2014.

Ostatní práce: Od roku 2000 vydal Fox tři knihy: „Lucky Man: A Memoir“ (2002), „Always Look Up: The Adventures of Incurable Optimist“ (2009) a „A Funny Thing Happened on the Way to the Future: Twists a obraty a poučení “(2010).

Osobní život: Fox se oženil s herečkou Tracy Pollan v červenci 1988. Společně sdílejí čtyři děti. Je zakladatelem Nadace Michaela J. Foxe pro Parkinsonův výzkum, aby pomohl pokročit ve výzkumné práci se studiemi embryonálních kmenových buněk s cílem nalézt lék na Parkinsonovu chorobu. K dnešnímu dni nadace získala více než 300 milionů dolarů na výzkum Parkinsonovy choroby.

Rodina žije především na Manhattanu, ale udržuje si další dům v Quogue v New Yorku (dále jen Hamptons), který si koupila v říjnu 2007 za 6,3 milionu dolarů.

V roce 1997 Michael a Tracy postavili dům o rozloze 5 000 čtverečních stop na 72 akrech v Sharonu v Connecticutu. V roce 2016 uvedli dům na prodej za 4,25 milionu dolarů, přičemž v říjnu 2017 nakonec přijali 3,9 milionu dolarů.

Čistá hodnota Michaela J. Foxe

Michael J. Fox

Čistá hodnota: 65 milionů $
Datum narození: 9.6.1961 (59 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 4 v (1,63 m)
Profese: Herec, autor, televizní producent, filmový producent, hlasový herec
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Výdělky Michaela J. Foxe

Kliknutím rozbalíte
  • Chamtivý $ 5 000 000
  • The Secret of My Succe $ 2 000 000 $
  • Teen Wolf 750 000 $
  • Zpět do budoucnosti 500 000 $
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse