Čistá hodnota Michaela Bloomberga

Kolik stojí Michael Bloomberg?

Čistá hodnota Michaela Bloomberga: 60 miliard dolarů

Čisté jmění Michaela Bloomberga: Michael Bloomberg je americký politik a podnikatel, který má čistou hodnotu 60 miliard dolarů. Michael Bloomberg získal své jmění prostřednictvím své mediální společnosti Bloomberg LP v oblasti finančních zpráv a informačních služeb. Vlastní 88% soukromě vlastněné společnosti. Michael je také pozoruhodný bytím bývalý starosta New Yorku. Je jedním z nejbohatších lidí v Americe a na světě. V době psaní tohoto článku je 12. nejbohatším člověkem na planetě, 8. nejbohatším Američanem. V listopadu 2019 Michael Bloomberg oficiálně vstoupil do prezidentského závodu 2020.

Časný život : Michael Bloomberg se narodil 14. února 1942 v Bostonu ve státě Massachusetts. Vyrůstal v rodině střední třídy a byl ve skautech, nakonec dosáhl Eagle Scout. Vystudoval elektrotechniku ​​na univerzitě Johns Hopkins University v roce 1964. Poté získal titul MBA na Harvard Business School.

Poté, co Harvard Michael okamžitě odešel do práce na Wall Street, nastoupil do práce u Solomon Brothers s počátečním platem 9 000 $ ročně. V roce 1973 se stal partnerem ve společnosti Solomon Brothers, kde měl na starosti obchodování s akciemi. Byl propuštěn v roce 1981 poté, co Šalamouna získala konkurenční banka. V době, kdy byl propuštěn, vlastnil Solomonův kapitál v hodnotě 10 milionů dolarů. To je stejné jako kolem 30 milionů dolarů po očištění o inflaci.

Bloomberg zahájil činnost nazvanou Innovative Market Systems, která neměla práci, ale spoustu peněz. Uvědomil si, že finanční služby zaplatí vysokou cenu za rychlý přístup ke kvalitním obchodním informacím. Za rok si Merrill Lynch objednal terminály „Market Master“ společnosti Innovative v hodnotě 30 milionů dolarů. Tyto stroje byly předchůdci jeho nyní všudypřítomných terminálů Bloomberg.

Během 10 let od uvedení na trh nainstaloval nově pojmenovaný Bloomberg LP desítky tisíc terminálů. V době psaní tohoto článku je po celém světě více než 300 000 terminálů Bloomberg. Jeden terminál bez hromadné slevy stojí více než 20 000 $ ročně.

Na počátku 90. let měla společnost hodnotu 2 miliard dolarů. Bloomberg dnes generuje tržby více než 10 miliard dolarů ročně. Společnost zaměstnává více než 20 000 lidí po celém světě.

Starosta New Yorku : Michael odstoupil z funkce generálního ředitele v roce 2001, aby se stal starostou New Yorku. Vyhrál volby, které se konaly pouhé tři týdny po teroristických útocích z 11. září. Celoživotní demokrat ve skutečnosti kandidoval jako republikán. Oficiálně se úřadu ujal jako 108. starosta New Yorku v lednu 2002.

V roce 2008, poté, co vykonával dvě funkční období, tlačil na městskou radu, aby změnila pravidla tak, aby mohl kandidovat na třetí funkční období. Udělali to a on vyhrál.

Během svého působení ve funkci utratil Michael Bloomberg ze svých vlastních peněz 268 milionů dolarů na znovuzvolení. Za své tři funkční období také utratil 890 000 $ za poskytnutí snídaně a oběda každý den zdarma pro celý svůj personál.

Jako starosta měl nárok na mzdu 2,7 milionu $ za tři funkční období, ale místo toho se rozhodl vydělat jen 1 $ ročně. Zaplatil také za své vlastní cestování a zabezpečení, které během jeho funkčního období dosáhly celkových nákladů více než 6 milionů dolarů.

Po skončení třetího funkčního období se Michael vrátil na pozici generálního ředitele Bloomberg LP.

Čistá hodnota Michaela Bloomberga

(Foto: Dimitrios Kambouris / Getty Images)

Bohatství : V roce 2008, kdy CelebrityNetWorth poprvé začal sledovat čisté jmění Michaela Bloomberga, jsme odhadli jeho jmění na 12 miliard dolarů. O rok později jsme odhad zvýšili na 16 miliard dolarů. V roce 2012 měl hodnotu 22 miliard dolarů. V té době byl 11. nejbohatším člověkem v USA a 20. nejbohatším člověkem na planetě. Do roku 2015 dosáhlo jeho čisté jmění 43 miliard dolarů, což z něj učinilo šestého nejbohatšího člověka v USA.

V době tohoto psaní z něj Bloomberg díky čistému jmění ve výši 60 miliard dolarů stal 17. nejbohatším člověkem na světě, 10. nejbohatším člověkem v USA.

Drtivá většina jeho čistého jmění je předpokládaná hodnota jeho soukromé společnosti Bloomberg LP. Společnost, která ročně generuje tržby podle odhadů 10 miliard dolarů, by na otevřeném trhu dosáhla minimálně 40 miliard dolarů, pokud by se někdy dostala na prodej. Je pravděpodobnější, že má hodnotu 60–70 miliard dolarů, ale na světě potenciálně neexistují žádné společnosti ani soukromé kapitálové společnosti, které by byly ochotné nebo schopné pro firmu vyplatit tolik peněz najednou. Bloomberg uvedl, že pokud by se někdy měl stát prezidentem Spojených států, prodal by firmu.

Nemovitost : V květnu 2013 Michael zveřejnil své konečné daňové přiznání starosty / finanční zveřejnění. V tomto sdělení jsme se dozvěděli, že Boomberg v té době vlastnil 14 osobních rezidencí a utratil nejméně 500 000 $ ročně na platy zaměstnanců domácnosti.

Michaelovým hlavním bydlištěm v NYC je pětipodlažní městský dům na východní 79. ulici, který koupil v roce 1986 za 3,5 milionu dolarů, což je stejné jako utratit kolem 8 milionů dolarů v dnešních dolarech. Během příštích několika desetiletí Michael koupil pět ze šesti jednotek v sousedním sousedním městském domě a horizontálně rozšířil své první bydliště, aby vytvořil monstrum. Jeho domov v New Yorku je blok od Central Parku a kousek pěšky od Metropolitního muzea umění. Kombinovaná mega vlastnost má dnes hodnotu nejméně 50 milionů dolarů.

On také vlastní nemovitost v Westchester County, NY, složený z několika různých nákupů nemovitostí. Nachází se v North Salem, k jeho prvnímu nákupu došlo v roce 2001, kdy koupil jezdecký statek o rozloze 20 akrů. Jeho dcera Georgina je skvěle profesionální jezdec. V roce 2011 rozšířil svoji stopu North Salem, když zaplatil 4,55 milionu dolarů za statek o rozloze 33 akrů, který se nachází vedle jeho jezdeckého statku. Zhruba 30 minut odtud vlastní dům v Armonku v New Yorku, který si koupil v roce 1993 za 375 000 dolarů.

Zakončením jeho portfolia státních nemovitostí v New Yorku je nemovitost o rozloze 35 akrů v Southamptonu, kterou koupil za 20 milionů dolarů v roce 2011. Jeho přímořský dům v Southamptonu má sídlo s 11 ložnicemi a rozlohou 22 000 čtverečních stop. Jeho počáteční nákup koupil 25 akrů. Od té doby přidal alespoň 10 akrů blízkého majetku.

Mimo New York vlastní Michael domy v Londýně na Bermudách, ve Vailu a Wellingtonu na Floridě. Jeho domovem na Floridě je sídlo v jezdecké komunitě 8,9 milionu dolarů, které koupil za 8,9 milionu dolarů v roce 2006. Ve Vailu v Coloradu je dům se čtyřmi ložnicemi v luxusní budově zvané Mountain Haus. Podobná jednotka byla nedávno uvedena na 4,35 milionu dolarů. V roce 2015 koupil svůj londýnský dům za 25 milionů dolarů.

Zatímco byl starostou, letěl v průměru dvakrát za měsíc na Bermudy na palubě svého vlastního soukromého letadla. Po koupi svého domu na Bermudách zbořil bývalý majetek a utratil 10 milionů dolarů za stavbu zcela nového sídla.

Michael Bloomberg

(Foto Andrew Burton / Getty Images)

Filantropie : Michael Bloomberg je mimořádně velkorysý filantrop se zvláštním zaměřením na životní prostředí, kontrolu zbraní a vzdělávání. Před smrtí má v úmyslu rozdat drtivou většinu svého jmění. Některé pozoruhodné dary zahrnují více než 3 miliardy $ na univerzitu Johns Hopkins University v rámci několika darů. V roce 2015 věnoval Cornell University 100 milionů dolarů. Od tohoto psaní daroval přibližně 8 miliard dolarů svého jmění.

V roce 2011 věnoval 50 milionů $ klubu Sierra. V červnu 2019 se prostřednictvím iniciativy Beyond Carbon zavázal 500 milionů $ na boj proti globálnímu oteplování. Daroval 30 milionů dolarů Metropolitnímu muzeu umění v New Yorku na financování zvukových prohlídek v desítkách jazyků, dalších 30 milionů na pomoc chudým a latinskoamerickým černochům a 7 milionů na podporu kontroly zbraní.

Prostřednictvím své nadace Bloomberg Philanthropies Foundation daroval nebo přislíbil více než miliardu z různých příčin.

Osobní život : Michael byl ženatý se Susan Brown-Meyerovou v letech 1975 až 1993. Mají spolu dvě děti. Jedno z jejich dětí, Georgina Bloomberg , je prominent, který vlastní jezdecký tým.

Michael je ve vztahu s Dianou Taylor od roku 2000.

souhrn : Michael Bloomberg má čisté jmění 60 miliard dolarů. V době psaní tohoto článku se tak stal jedním z 13. nejbohatších lidí na světě. Je podnikatel, politik a filantrop.

Čistá hodnota Michaela Bloomberga

Michael Bloomberg

Čistá hodnota: 60 miliard $
Datum narození: 14. února 1942 (79 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,73 m)
Profese: Podnikatel, politik, podnikatel, obchodní magnát
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2021
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse