Označte kubánskou čistou hodnotu

Kolik stojí Mark Cuban Worth?

Čistá hodnota kubánské marky: 4,5 miliardy dolarů

Označte kubánské čisté jmění : Mark Cuban je pozoruhodně úspěšný americký podnikatel s čistým jměním 4,5 miliardy dolarů. Kromě toho, že je multimiliardář, vlastní Mark Cuban společnosti Dallas Mavericks, Magnolia Pictures, Landmark Theatres a je předsedou HDNet, kabelové sítě HDTV. Kubánec je velmi dobročinný a svobodně poskytuje mnoho charitativních organizací, zejména plán padlých vlastenců, který pomáhá rodinám padlých vojáků.

Časný život: Narodil se 31. července 1958 v Pittsburghu v Pensylvánii. Vyrůstal v židovské dělnické rodině na předměstí Mount Libanon. Má dva bratry, Briana a Jeffa. Kubán našel svého podnikatelského ducha brzy. Když mu bylo 12 let, prodával pytle na odpadky, aby vydělal dost peněz na nákup drahých basketbalových bot. Později si vydělával peníze prodejem známek a mincí. Když mu bylo 16, využil novinovou stávku v Pittsburgh Post-Gazette tím, že šel do Clevelandu po noviny a přinesl je do Pittsburghu. Kubánec přeskočil poslední ročník střední školy a zapsal se na University of Pittsburgh, kde se připojil k bratrství Pi Lambda Phi. Po jednom roce na Pittu přestoupil na Indiana University. Vystudoval Kelley School of Business v roce 1981 na B.S. v managementu.

Kariéra: 7. července 1982 se Kubán přestěhoval do Dallasu v Texasu, kde pracoval jako barman a jako prodejce společnosti Your Business Software, jednoho z prvních maloobchodníků s PC softwarem v Dallasu. O necelý rok později byl propuštěn, když se místo otevření obchodu setkal s klientem, aby získal nové obchody. Kubánská společnost MicroSolutions založila s podporou svých předchozích zákazníků ve společnosti Your Business Software. Společnost MicroSolutions byla původně softwarovým prodejcem a systémovým integrátorem. Jedním z největších kubánských klientů byl Perot Systems. Rozrostl společnost na tržby více než 30 milionů $. V roce 1990 prodal MicroSolutions společnosti Compuserve za 6 milionů dolarů. Po zdanění vsadil na transakci asi 2 miliony dolarů.

V roce 1995 založili Audionet Kubánci, Chris Jaeb a Todd Wagner. Všichni tři byli absolventy Indiana University a společnost spojila svůj společný zájem o basketbal a webcasting Indiana Hoosier. S pouhým jedním serverem a linkou ISDN se společnost v roce 1998 stala Broadcast.com. Do roku 1999 se společnost rozrostla na 330 zaměstnanců a tržby 13,5 milionu USD. V roce 1999 zahájila Broadcast.com první živou streamovanou módní přehlídku Victoria's Secret. Téhož roku společnost získala Yahoo! za 5,7 miliardy $ v Yahoo! skladem.

Getty Images

Predikce výbuchu bubliny: Markův nejchytřejší finanční tah všech dob dokázal předvídat, že bublina dotcomu nakonec praskne. V den oficiálního uzavření dohody o vysílání se akcie společnosti Yahoo obchodovaly za 163 USD za akcii. O šest měsíců později, když vypršela kubánská smlouva o blokování, byla cena za akcii zhruba stejná. Kubánská pevná víra, že se internetová bublina chystá prasknout, ho vedla k prodeji 100% jeho akcií Yahoo, jakmile mu vypršela doba blokování. Tento krok vynesl v hodnotě 2,5 miliardy USD v hotovosti. Během příštího roku a půl, jak bublina nakonec praskla, cena akcií Yahoo klesla ze 100 na 70 na 50 na 30. V říjnu 2001 dosáhla Yahoo historického minima 8,11 USD za akcii. To je 95% pokles ve srovnání s 163 USD za akcii, když kubánský prodal. Jinými slovy, akcie Marka v hodnotě 2,5 miliardy dolarů se mohly stát již za 125 milionů dolarů. Stále pěkné jmění, ale nestačí na nákup týmu NBA, filmového studia, kabelové sítě, soukromých trysek ...

Dallas Mavericks: Mark koupil Dallas Mavericks od Rosse Perota v roce 2000 za 285 milionů dolarů. Dnes má tým konzervativní hodnotu 2 miliardy dolarů. Mark je výhradním vlastníkem. Mavericks vyhráli mistrovství NBA 2011.

Mezník Divadla: 24. září 2003 koupila Kubánská společnost Landmark Theatres, řetězec 58 uměleckých kin.

Nádrž se žraloky : Mark je od sezóny dva jedním z hlavních hostitelů Shark Tank. První tři dohody, které kubánský hráč uzavřel na „Shark Tank“, ho viděly investovat nejméně 1 milion dolarů. Jedná se o nabídky Ten Thirty-One Productions, Rugged Maniac Obstacle Race a BeatBox Beverages. Hodnocení Shark Tank se od vstupu kubánského představení v roce 2011 zvýšila. „Shark Tank“ navíc získal tři ceny Primetime Emmy za program výjimečné strukturované reality, zatímco kubánský byl jeho součástí. Od roku 2018 byl kubánský druhý nejbohatší ze všech žraloků, který se v show objevil.

Sázka na Amazon : V září 2019 Mark odhalil, že vlastní akcie Amazonu v hodnotě téměř 1 miliardy dolarů. Je to jeho největší držba akcií. Netflix je údajně jeho druhou největší akciovou společností.

Osobní Život : Guinnessova kniha rekordů připisuje Kubánci „největší samostatnou transakci elektronického obchodování“ poté, co v říjnu 1999 zaplatil za své letadlo Gulfstream V 40 milionů $.

Poté, co jeho rodina emigrovala z Ruska přes ostrov Ellis, změnil jeho dědeček z otcovy strany příjmení rodiny z Chabenisky na kubánské.

V září 2002 se Kubánka oženila s Tiffany Stewartovou na soukromém obřadu na Barbadosu. Mají dvě dcery: jedna se narodila v roce 2003, druhá se narodila v roce 2006 a syn se narodil v roce 2010.

V roce 2003 založil Kubánský fond Fallen Patriot Fund na pomoc rodinám amerických vojenských pracovníků zabitých nebo zraněných během války v Iráku.

V červnu 2015 poskytla společnost Cuban dar ve výši 5 milionů USD na University of Indiana v Bloomingtonu pro „Mark Kuban Center for Sports Media and Technology“, které bude postaveno uvnitř Assembly Hall, školní basketbalové arény.

Nemovitost: Mark a jeho rodina žijí v sídle o rozloze 24 000 metrů čtverečních v Dallasu.

V prosinci 2018 zaplatil Kubánský 19 milionů dolarů za kalifornské panské sídlo. Jednalo se o nejvýhodnější prodej v exkluzivní komunitě Montage Residences v Laguna Beach v roce 2018. Dům o rozloze 7 867 čtverečních stop má šest ložnic, sedm a tři čtvrtiny koupelen, bazén a stěny oken, které se otevírají do vnějšího prostoru a jasný výhled pláže a oceánu.

Označte kubánskou čistou hodnotu

Mark kubánský

Čistá hodnota: 4,5 miliardy $
Datum narození: 1958-07-31
Rod: mužský
Výška: 6 ft 2 v (1,9 m)
Profese: Podnikatel, podnikatel, filmový producent, herec, investor, televizní producent
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse