Lucille Ball Čistá hodnota

Kolik stojí Lucille Ball Worth?

Čistá hodnota Lucille Ball: 60 milionů $

Lucille Ball čisté jmění a plat : Lucille Ball byla americká komička, herečka, modelka a podnikatelka, která měla v době své smrti v roce 1989 čisté jmění 60 milionů dolarů. To je stejné jako 125 milionů dolarů v dnešních dolarech (po očištění o inflaci). Hrála v řadě úspěšných filmů, poté produkovala a hrála v televizní show „I Love Lucy“, která jí přinesla trvalou slávu.

Lucille byla také chytrá obchodní žena a první ženská magnát zábavního průmyslu. Jak podrobně uvedeme dále v tomto článku, Desi a Lucille geniální uzavřeli dohodu, která jim dala vlastnictví jejich vlastní show. V roce 1957 prodali své epizody CBS za 4,5 milionu dolarů (40 milionů dolarů v dnešních dolarech). Využili neočekávané události k vybudování vlastní produkční společnosti. Lucille koupila podíl společnosti Desi ve společnosti v roce 1962 za 2,5 milionu dolarů. O pět let později prodala celou společnost společnosti Gulf + Western za 17 milionů dolarů - stejně jako 130 milionů v dnešních dolarech.

Časný život: Lucille Ball se narodila v Jamestownu v New Yorku 6. srpna 1911. Její dětství bylo velmi zlomené, její otec byl často přestupován pro svou práci s Bell Telephone a ona vyrůstala u svých velmi přísných puritánských prarodičů. Ballův otec zemřel na tyfus, když mu bylo pouhých 27 let a Ballovi byly jen tři roky. Začala hrát, když jí bylo dvanáct, a rychle se zamilovala do divadla. Navštěvovala školu Johna Murraye Andersona pro dramatická umění v New Yorku, zatímco jí bylo pozdě, kde byla Bette Davis spolužačkou, a poté se pokusila o kariéru na newyorské divadelní scéně. Zpočátku se jí dařilo celkem dobře, ale její zdraví ji zklamalo a kvůli vážnému případu revmatické horečky byla na dva roky nucena přestat hrát.

Ranná kariéra : V roce 1932 se zotavená Lucille Ball přestěhovala zpět do New Yorku, aby pokračovala ve své herecké kariéře. Živila se tím, že pracovala pro Carnegie jako cigaretová dívka z Chesterfieldu, a začala na Broadwayi pracovat na refrénu, ale byla rychle propuštěna. Objevila se v „římských skandálech“ z roku 1933 v uncredited stintu a následně se natrvalo přestěhovala do Hollywoodu s cílem stát se filmovou hvězdou. V průběhu 30. let měla mnoho malých filmových rolí, včetně filmu s Marx Brothers a několika muzikálů Fred Astaire a Ginger Rogers. V roce 1936 se Ball objevil ve hře Hey Diddle Diddle, komedii odehrávající se v duplexním bytě v Hollywoodu. Ucházela se o konkurz na film „Odejde větrem“ z roku 1936, ale prohrála s Vivien Leighovou, která za svoji roli skvěle získala Oscara za nejlepší herečku. Lucy hrála v muzikálu „Too Many Girls“, kde se setkala a zamilovala se do hvězdy Desi Arnaz. Vedle malých filmových a divadelních koncertů na konci 30. a počátku 40. let si Ball vybrala rozhlasovou práci, aby doplnila svůj příjem a získala pro sebe expozici. V polovině čtyřicátých let Ball získal další hlavní role ve filmech jako „Best Foot Forward“, „Lover Come Back“ a záhadná vražda „Lured“.

„Miluji Lucy“: V roce 1948 byla Lucy obsazena jako Liz Cooper v rozhlasové komedii CBS „Můj oblíbený manžel“. Přehlídka byla tak úspěšná, že ji CBS oslovila, aby ji vyvinula pro televizi. Ball souhlasila, ale trvala na tom, že bude hrát se svým skutečným manželem Desi Arnazem. Manažeři CBS se zpočátku zdráhali a mysleli si, že Amerika není připravena vidět All-American zrzku a Kubánce jako pár. CBS na pilotní epizodu nepůsobila dojmem, a tak se Lucy a Desi vydaly na cestu jako estráda. Lucy hrála roli „zany ženy v domácnosti“, která se zoufale snažila dostat na Arnazovu show. Turné bylo velmi úspěšné a CBS následně uvedla do své sestavy show „I Love Lucy“.

Film „I Love Lucy“ měl okamžitý úspěch a obě hvězdy proměnil v domácí jména. Ball také viděla show jako příležitost, jak pomoci napravit její manželství s Arnazem, která byla napjatá jejich hektickým rozvrhem a Desiiným putujícím okem. Ball se zapsala do historie, když se stala první ženou v čele televizní produkční společnosti Desilu, která se spojila s Arnazem (jeho podíl koupila, když se v roce 1960 rozvedli.) Desilu propagovala mnoho metod, které se dnes v televizní produkci stále používají, například natáčení před živé studiové publikum.

Během výrobních přestávek hrály Lucy a Desi společně ve dvou celovečerních filmech: The Long, Long Trailer z roku 1954 a Forever Darling z roku 1956. Desilu pokračoval v produkci několika dalších populárních pořadů, jako například The Untouchables, The Star Trek a Mission: Impossible

'Miluji Lucy' dominovala americkým hodnocením po většinu jejích epizod z let 1951-1957, 180 epizod. Byla to nejsledovanější show ve Spojených státech ve čtyřech z jejích šesti sezón a skončila v běhu na vrcholu hodnocení Nielsen. Epizody show byly publikovány v desítkách jazyků po celém světě. Upravené verze seriálu („Lucille Ball-Desi Arnaz Show“ a „Lucy-Desi Comedy Hour“) běžely po skončení série další tři sezóny, a to v letech 1957-1960. Film „Miluji Lucy“ je často považován za jeden z největších a nejvlivnějších sitcomů v historii televize.

(Foto CBS / Getty Images)

Desilu Productions : Desi a Lucille založili vlastní produkční společnost Desilu Productions v roce 1950. Původně založili společnost za účelem výroby jejich estrády. V jejich raných dobách se Ball staral o umělecká a kreativní rozhodnutí, zatímco Arnaz se staral o obchodní stránku společnosti. Být kubánským přistěhovalcem bez obchodních zkušeností by se později ukázalo být pro Desi a Lucille extrémně lukrativní. Jedním z příkladů jeho neobvyklých obchodních rozhodnutí bylo požádat o produkční náklady za sezónu pro první epizodu, místo aby je rozložil. Tím, že to udělal a držel se svého rozpočtu, se ukázalo, že produkce je ve srovnání s jinými současnými sériemi extrémně levná. Drželi se rozpočtu, protože Lucille a Desi zaplatili náklady na první epizodu.

Jeho největším náhodným brilantním rozhodnutím bylo požadovat, aby show používala film po celé zemi, když byla publikována místo média nižší kvality zvaného kinescope. Vedoucí studia se posmívali na úkor vysílání filmu na každou stanici v zemi. Desi přiměl studio, aby vyhovělo jeho požadavku tím, že souhlasil, že on a Lucille sníží plat. ALE hodil žádost o bonus - Stanovil, že on a Lucille budou vlastnit fyzické filmové výtisky a tedy práva na opětovné vysílání. Tato podmínka by nakonec vydělala páru obrovské jmění, když se show stala nejpopulárnějším syndikovaným programem v historii. Je považována za nejchytřejší obchodní dohodu v historii televize dodnes.

V roce 1957 CBS odkoupila práva na 180 epizod přehlídky za 4,5 milionu dolarů. To je dnes stejných jako 40 milionů dolarů. Bylo to moudré rozhodnutí, i když drahé, protože dodnes CBS vydělává více než 20 milionů dolarů ročně z opakování hry „I Love Lucy“.

Ten stejný rok Lucille a Desi použili peníze na složení zálohy na nový studiový pozemek, který by byl jejich vlastní. V roce 1957 zaplatil Desilu 6 milionů $ za RKO Studios a jeho filmovou část o rozloze 14 akrů. Lucille byla nyní oficiálně první hlavní ženskou produkční magnát.

Desilu by pokračoval v produkci řady úspěšných show jako „The Untouchables“, „The Ann Sothern Show“ a „Sheriff of Cochise“. Jejich šarží byl také domov produkce „The Dick Van Dyke Show“, „The Andy Griffith Show“, „My Three Sons“ a dalších.

Vzali společnost Desilu na veřejnost v roce 1958, kdy měla společnost více než 800 zaměstnanců a roční příjmy přes 20 milionů dolarů.

Lucille a Desi se rozvedli v roce 1960. V roce 1962 Lucille koupila akcie společnosti Desi v jejich společnosti za 2,5 milionu dolarů. To je stejné jako kolem 20 milionů dolarů v dnešních dolarech.

Lucille se vrhla na produkční a kreativní stránku podnikání. V roce 1964 Lucille nazelenal Star Treku Gena Roddenberryho. Dala Roddenberrymu zdroje, které potřeboval k natáčení pilotní epizody s názvem „The Cage“. NBC pilota odmítla. Na naléhání Lucille NBC umožnila Roddenberrymu vyrobit druhého pilota, tentokrát s Williamem Shatnerem. Zbytek byla historie.

Lucille také nazelenala „Mission Impossible“.

V roce 1967 Lucille Ball prodala Desilu společnosti Gulf + Western za 17 milionů dolarů. To je stejné jako 130 milionů $ v dnešních dolarech. Gulf + Western přeměnil Desilu na produkční odnož Paramount Pictures. Obě paže byly nakonec přejmenovány na Paramount Studios.

Život po „Lucy“: Ball hrál v muzikálu Wildcats z roku 1960, ale závěsy se zavřely brzy, když se Lucille nakazila virem a nemohla se vzpamatovat a pokračovat v show. V letech 1964-1965 moderovala rozhlasovou talk show CBS Radio „Let's Talk to Lucy“. Natočila několik dalších filmových vystoupení a poté si zahrála ve dvou úspěšnějších sitcomech CBS: „The Lucy Show“ od roku 1962 do roku 1968 a „Here's Lucy“, kde byly představeny její skutečné děti Lucie a Desi Arnaz Jr. Přehlídka probíhala od roku 1968 -1974. Ball byla hlavní herečkou v mnoha komediálních televizních speciálech až do roku 1980. V roce 1979 se Ball stal asistentem na Kalifornské státní univerzitě v Northridge a učil komediální kurzy.

V polovině osmdesátých let se Ball pokusila vzkřísit svou televizní kariéru. V roce 1985 si zahrála v dramatickém filmu „Kamenný polštář“, ve kterém ztvárnila starší bezdomovkyni. Její comeback z roku 1986 „Life With Lucy“, produkovaný Aaronem Spellingem, byl zrušen necelé dva měsíce po spuštění ABC. Poslední veřejné vystoupení Ball bylo pouhý měsíc před její smrtí v televizním vysílání Oscarů v roce 1989. Ona a její moderátor Bob Hope dostali standing ovation. Ball zemřela 26. dubna 1989 na prasknutí aneuryzmatu břišní aorty po nepříbuzné operaci srdce, kterou podstoupila před týdnem. Bylo jí 77 let.

Osobní život: Ball požádal o rozvod s Arnazem v roce 1944. Krátce poté se však smířili a Ball porodila jejich dceru Lucii v červenci 1951. Jejich druhé dítě, Desi Arnaz Jr., se narodilo v lednu 1953. Pár se rozvedl v květnu 1960, ale zůstali blízkými přáteli a spolupracovníky a často spolu na veřejnosti mluvili laskavě. Lucille navštívila Desi týden před jeho smrtí v roce 1986.

Ball se provdala za svého druhého manžela Garyho Mortona v roce 1961 a oba se vzali až do své smrti v roce 1989.

Lucille Ball Čistá hodnota

Lucille Ball

Čistá hodnota: 60 milionů $
Datum narození: 6. 8. 1911 - 26. 4. 1989 (77 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 7 v (1,71 m)
Profese: Komik, model, herec, televizní producent, zpěvák
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Výdělky Lucille Ball

Kliknutím rozbalíte
 • Život s Lucy 150 000 $ / epizoda
 • Vydělejte 250 000 $ 10% ze zisku
 • Váš, můj a náš 50% zisku
 • Průvodce pro ženatého muže 10 000 $ / den
 • The Lucy Show 15 000 $ / epizoda
 • Danny Kaye Show s Lucille Ball 100 000 $
 • The Long, Long Trailer 125 000 $
 • I Love Lucy 3 500 $ / epizoda
 • Kouzelný koberec $ 85 000
 • Dva chytří lidé 1750 $ / týden
 • The Big Street 3 500 $ / týden
 • Dívka, Guy a Gob $ 12,500
 • Příliš mnoho dívek 1 500 $ / týden
 • Tanec, holka, tanec 3 500 $ / týden
 • Go Chase Yourself 2 000 $ / week
 • Neříkej manželce 2 000 $ / týden
 • Top Hat 50 $ / týden
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse