Lisa Marie Presley Čistá hodnota

Kolik stojí Lisa Marie Presley Worth?

Čistá hodnota Lisy Marie Presleyové: - 16 milionů dolarů

Čistá hodnota Lisy Marie Presleyové: Lisa Marie Presley je americká herečka a zpěvačka, která má čistou hodnotu - 16 milionů dolarů. I když je pravděpodobně nejlépe známá tím, že je dcerou a jediným dítětem Elvis Presley , Lisa Marie je také sama o sobě uznávanou písničkářkou. Její negativní čisté jmění je odrazem různých finančních záležitostí souvisejících s panstvím Presley, které zdědila ve věku 25 let.

Je také známá jako bývalá členka Scientologické církve a kdysi byla vdaná za Michaela Jacksona.

Časný život: Lisa Marie Presley se narodila 1. února 1968 v Memphis Tennessee. Po Priscilla Presley a Elvis se rozvedl, Lisa žila se svou matkou.

Hudební kariéra: Lisa Marie Presley vydala své debutové album „To se toho může týkat“ v roce 2003. V roce 2005 navázala na album „What What“. Stejně jako její debutové album, i její druhé album mělo dobré výsledky. V roce 2012 vydala třetí album s názvem Storm & Grace. Kromě své sólové práce Presley spolupracovala s řadou významných hudebníků, jako jsou Kylie Minogue, Michael Buble a Coldplay. Kromě toho se objevila ve videoklipech k písním Michaela Jacksona a dalších hudebníků.

Vztahy: V roce 1988 se Lisa Marie Presley provdala za Dannyho Keougha. Před rozvodem v roce 1994 měli dvě děti. Jejich syn Benjamin spáchal sebevraždu v roce 2020 ve věku 27 let. Po rozvodu s Keoughem se Presley rychle oženil s Michaelem Jacksonem. I když pomohla Jacksonovi vypořádat se s řadou osobních záležitostí, v roce 1996 podala žádost o rozvod. Lisa se poté zasnoubila s hudebníkem jménem John Oszajca, než opustila vztah a provdala se za Nicholase Cagea. Cage a Presley se vzali v roce 2002 a později v tomto roce se rozvedli.

V roce 2006 se provdala za Michaela Lockwooda a v roce 2008 porodila dvojčata. V roce 2016 podala žádost o rozvod a výhradní péči o děti s tím, že objevila dětskou pornografii na Lockwoodově počítači.

Dědictví : Lisě bylo 9 let, když její otec zemřel. Elvis se nestaral o finanční odpovědnost a byl známý tím, že po celý svůj život nadměrně utrácel. Jak již bylo řečeno, ikonu Rock 'N Roll také úplně okradl jeho manažer, plukovník Tom Parker, který v podstatě bral polovinu výdělků Elvise. V době jeho smrti měl Elvisův majetek hodnotu 5 milionů dolarů, což je ekvivalent 14 milionů dolarů v dnešních penězích.

Jeho manželka Priscilla (a Lisina matka) působila jako jediný vykonavatel jeho majetku, který měl být ponechán Lisě. Lisa Marie však v té době měla jen devět let. Po zohlednění všech výdajů a poplatků Priscilla viděla, že Lisino dědictví se zmenšilo na pouhý 1 milion dolarů, a tak se pustila do přestavby panství a řešení její zoufalé situace. Udělala inovativní krok a přeměnila Graceland (Elvisovo sídlo) na muzeum a 4 dny po jeho vzniku splatila všechny dlužníky a dlužila výdaje. V době, kdy Lisa zdědila majetek svého otce ve věku 25 let, měl hodnotu 100 milionů dolarů (ekvivalent dnešních peněz 295 milionů dolarů).

Místo toho, aby peníze zdědila přímo, se však rozhodla vytvořit odvolatelnou živou důvěru a ke správě fondů jmenovala Barryho Seigela. V únoru 2005 se Seigel rozhodl prodat 85% společnosti EPE (Elvis Presley Enterprises), organizace, která spravovala veškerá práva a autorské honoráře Elvisa. Přestože hodnota EPE měla hodnotu 100 milionů dolarů, Seigelova dohoda vydělala Lisě Marii po zdanění pouze 40 milionů dolarů. Na druhou stranu dohoda zahrnovala akcie v budoucí holdingové společnosti American Idol v hodnotě 25 milionů dolarů, takže to nebylo všechno špatné.

Peníze bohužel v letech 2005 až 2015 úplně vyschly. Část z toho byla způsobena Lisinými nadměrnými výdajovými návyky, ale pravděpodobně to bylo také kvůli špatnému řízení Seigel a dalších finančních manažerů (kteří mimochodem vydělávali platy 700 000 $ ročně). Když bylo vše řečeno a provedeno, Lisě Marii zbylo jen 14 000 dolarů důvěry, kterou si založila. Údajně měla také dluh na kreditní kartě v hodnotě více než 500 000 dolarů.

Getty Images

Finanční problémy Lisy Marie: Do roku 2015 Lisa Marie Presley vyhodila Barryho Siegela. O dva roky později podala žalobu na svou bývalou obchodní ředitelku za údajné promrhání jejího jmění ve výši 100 milionů dolarů a její opuštění. Tvrdila, že dohoda o EPE byla nedopatřením a že ji neinformoval o skutečném stavu presleyského panství.

Barry Siegel na svou obranu prohlásil, že skutečným důvodem masivních ztrát panství byly nadměrné výdajové návyky Lisy Marie. Tvrdí také, že s ní měl pravidelná obchodní jednání, během nichž vysvětlil vývojovou situaci a opakovaně jí připomínal, aby omezila své výdaje. Kromě toho Seigel uvedl, že extrémní výdajové návyky Lisy ve skutečnosti do roku 2003 zadlužily její majetek o 20 milionů dolarů, což napravil.

Lisa Marie kontrovala tím, že poukázala na to, že nemá tušení o stavu jejího majetku, a že kdyby jí Seigel řekl, o co ve skutečnosti jde, omezila by své výdaje a okamžitě snížila jeho plat o 700 000 $. Tvrdila, že kdyby jí byl umožněn přístup pouze k příjmu statku, dokázala by pohodlně žít za 1,5 až 2,5 milionu dolarů ročně. V roce 2020 byla probíhající právní bitva pozastavena kvůli Covid-19.

V roce 2018 soudní dokumenty z rozvodového řízení Lisy Marie s Michaelem Lockwoodem odhalily, že má dluh 16 milionů dolarů. Dluh ve výši 10 milionů USD souvisí s nezaplacenými daněmi z let 2012 až 2015. Zbytek dluhu tvoří účty za kreditní karty a nezaplacené poplatky za právní zastoupení. Lisa podala papírování poté, co její ex požadoval 450 000 dolarů na pokrytí vlastních právních poplatků.

Lisa Marie Presley Čistá hodnota

Lisa Marie Presley

Čistá hodnota: - 16 milionů $
Datum narození: 1. února 1968 (53 let)
Rod: ženský
Výška: 5 ft 2 v (1,6 m)
Profese: Písničkář
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse