Kirk Douglas Čistá hodnota

Kolik stojí Kirk Douglas Worth?

Čistá hodnota Kirka Douglasa: 60 milionů dolarů

Čisté jmění Kirka Douglase : Kirk Douglas byl americký herec, producent, autor a filantrop, který měl v době své smrti čistou hodnotu 60 milionů dolarů. Kirk Douglas byl otcem herce / producenta Michaela Douglase. Kirkovo jmění by bylo mnohem vyšší, ale asi deset let před svou smrtí se rozhodl rozdat desítky milionů dolarů prostřednictvím Douglasovy nadace. Jen v posledních několika letech svého života Kirkova nadace rozdala 50 milionů dolarů na podporu různých charitativních organizací, jako je Dětská nemocnice v Los Angeles. Odhadovali také 40 milionů dolarů na Harryho útočiště, zařízení Alzheimerovy choroby na předměstí LA. To zahrnuje 15 milionů dolarů, které věnoval Harryho útočiště na své 99. narozeniny, aby založil pavilon péče o Kirka Douglassa.

Časný život: Douglas se narodil jako Issur Danielovitch 9. prosince 1916 v Amsterdamu v New Yorku. Byl synem Byrny „Berthy“ (1884–1958) a Herschela „Harryho“ Danieloviče (1884–1950). Jeho rodiče byli židovští přistěhovalci z části ruského impéria, kterým je dnes Bělorusko. Rodina mluvila jidiš doma. Bratr jeho otce emigroval dříve než Kirkova rodina a používal příjmení Demsky, které také přijali jeho rodiče. Vyrostl Izzy Demsky. Před vstupem do amerického námořnictva během druhé světové války si legálně změnil jméno na Kirk Douglas.

Douglas vyrostl jako ochuzený. Měl šest sester. Douglas prodával občerstvení pracovníkům mlýna, aby vydělali dost peněz na nákup mléka a chleba a na pomoc své rodině. Doručil noviny. Douglas měl celkem více než 40 pracovních míst, než se stal hercem. Herectví objevil v mladém věku a na střední škole věděl, že se chce stát profesionálním hercem. Promluvil si do děkanátu na univerzitě v St. Lawrence University a nemohl si dovolit školné, ukázal mu seznam jeho středoškolských úspěchů a vyznamenání. Dostal půjčku na zaplacení školného, ​​kterou splatil prací na zahradě jako zahradník a školník na částečný úvazek. Byl hvězdou wrestlingového týmu univerzity a jedno léto zápasil na karnevalu, aby si vydělal peníze. Promoval s bakalářským titulem v roce 1939.

Douglasovo herectví si všimli na Americké akademii dramatických umění v New Yorku a dostal speciální stipendium. Jednou z jeho spolužaček byla Betty Joan Perske, lépe známá jako Lauren Bacall. Nenápadně spolu chodili a ona hrála důležitou roli při zahájení jeho filmové kariéry. Další spolužačkou a přítelkyní Bacall byla ctižádostivá herečka Diana Dill, která se později stala Kirkovou první manželkou.

Douglas vstoupil do námořnictva v roce 1941, krátce poté, co USA vstoupily do druhé světové války. Byl komunikačním důstojníkem v protiponorkové válce na USS PC-1137. V roce 1944 byl lékařsky propuštěn pro zranění způsobená náhodným svržením hlubinné nálože.

Herecká kariéra: Po válce se Douglas vrátil do New Yorku a našel práci v rozhlase, reklamách a divadle. Ve své rozhlasové práci působil v telenovelách a viděl tyto zkušenosti jako zvláště cenné při rozvíjení jeho dovedností v používání vlastního hlasu, což je důležité pro začínající herce. Jeho divadelní zlom nastal, když převzal roli Richarda Widmarka v Kiss and Tell z roku 1943, což následně vedlo k dalším nabídkám. Měl v plánu zůstat divadelním hercem, dokud mu Lauren Bacall nepomohla získat jeho první filmovou roli tím, že ho doporučila producentovi Hal B. Wallisovi, který do něj vrhl The Strange Love of Martha Ivers z roku 1946 naproti Barbarě Stanwyck. Hrál mladého nejistého muže, kterému dominoval jeho bezohledný život. Bylo to poprvé a naposledy, co Douglas ve filmu hrál slabého muže.

Douglas se během padesátých let stal přední kasovní hvězdou známou vážnými dramaty, včetně westernů a válečných filmů. Během své kariéry se objevil ve více než 90 filmech. Douglas byl známý svým výbušným hereckým stylem. Stal se mezinárodní filmovou hvězdou pro svou hlavní roli bezohledného boxerského hrdiny ve hře Champion z roku 1949. Role mu přinesla první nominaci na Oscara pro nejlepšího herce. Mezi další rané filmy patří film Mladý muž s rohem z 50. let, v němž si zahrali také Lauren Bacall a Doris Say, Eso v díře z roku 1951 a Detektivka. Ten mu vynesl nominaci na Zlatý glóbus za nejlepšího herce v dramatu. Film Zlá a krásná z roku 1952 mu vynesl druhou nominaci na Oscara. Získal třetí nominaci na Oscara a druhou nominaci na Zlatý glóbus za roli Vincenta van Gogha v Lust for Life z roku 1956.

Jednou z jeho nejznámějších rolí byl Spartakus z 60. let, který režíroval tehdy neznámý Stanley Kubrick. Douglas hrál klíčovou roli při ukončení hollywoodské černé listiny v roce 1960 tím, že najal scenáristu na černou listinu. V roce 1963 si zahrál na Broadwayi ve filmu Přelet nad kukaččím hnízdem (příběh, který koupil a předal svému synovi Michaelovi, který z něj samozřejmě udělal oscarový film).

Douglas má na své jméno přes 90 hereckých kreditů. Mezi jeho populárnější filmy patří Champion, 20 000 mil pod mořem, Gunfight at the O.K. Corral a Tough Guys. Americký filmový institut označil Douglase za # 17 na seznamu největších legend mužského plátna v historii amerického filmu. V roce 1996 mu byla udělena čestná cena Akademie za 50 let působení ve filmové komunitě. Je držitelem Prezidentské medaile svobody. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Získal ocenění za celoživotní přínos od Screen Actors Guild a AFI.

Osobní život: Kirk Douglas se oženil s Dianou 2. listopadu 1943. Před rozvodem v roce 1951 měli dva syny, herce Michaela Douglase a producenta Joela Douglase.

Během natáčení filmu Lust for Life v Paříži se setkal s producentkou Anne Buydensovou. Utekla z nacistického Německa a pracovala ve filmovém studiu, kde prováděla překlady titulků. Vzali se 29. května 1954. Měli dva syny, Petera, producenta a Erica, herce. Eric zemřel na předávkování drogami a alkoholem 6. července 2004.

V době Kirkovy smrti byl s Anne ženatý 65 let.

V únoru 1991 byl Douglas ve vrtulníku, který se srazil s malým letadlem nad letištěm Santa Paula v Kalifornii. Douglas a další dva lidé byli zraněni a dva lidé v letadle byli zabiti. Zkušenost blízko smrti vedla Douglase k znovuobjevení židovské víry, s níž vyrůstal.

28. ledna 1996 utrpěl těžkou mrtvici, která zhoršila jeho schopnost mluvit. Lékaři řekli své ženě a rodině, že pokud nedojde k rychlému zlepšení, bude jeho ztráta řeči pravděpodobně trvalá. Po několikaměsíční intenzivní každodenní logopedické terapii se jeho schopnost mluvit vrátila, ačkoli byla stále omezená.

Filantropie : Po nehodě vrtulníku se Kirk rozhodl proaktivněji věnovat filantropii. V roce 2012 se Kirk zeptal své manželky (která vedla jejich knihy a spravovala jejich rodinnou důvěru): „Kolik peněz na to máme?“ Její odpověď? „80 milionů dolarů.“ Jeho odpověď? 'Chci to rozdat.' A to je přesně to, co udělal.

Douglasova nadace rozdala více než 50 milionů dolarů různým charitativním organizacím. Založili stipendium na univerzitě sv. Vavřince (jeho alma mater), chrámu Westwood Sinai a dětské nemocnici v Los Angeles.

Smrt: 5. února 2020 zemřel Kirk Douglas ve svém domě v Beverly Hills. Bylo mu 103 let. Douglas byl jednou z posledních přežívajících hvězd zlatého věku filmového průmyslu. Zůstal po něm jeho 100letá manželka Anne, jeho synové Michael, Joel a Peter, stejně jako několik vnoučat a jedno pravnouče.

Nemovitost: V roce 1999 Douglas a jeho manželka prodali útočiště v Palm Springs za 1,3 milionu dolarů. Douglas koupil dům na konci 50. let a po celá desetiletí ho používal jako rodinné útočiště. Moderní dům o rozloze 4 000 čtverečních stop v polovině století má stěny oken od podlahy ke stropu, pět ložnic, osm koupelen a bazén.

Kirk Douglas Čistá hodnota

Kirk Douglas

Čistá hodnota: 60 milionů $
Datum narození: 9. prosince 1916 - 5. února 2020 (103 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,75 m)
Profese: Herec, filmový producent, autor, filmový režisér, podnikatel, voják
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Kirk Douglas Výdělky

Kliknutím rozbalíte
  • Harm's Way 400 000 dolarů
  • Poslední vlak z Gun Hill 325 000 $ oproti 10% hrubého
  • Paths of Glory 350 000 $
  • 20000 mil pod mořem 175 000 $
  • Šampion 15 000 $
  • Z minulosti 25 000 dolarů
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse