Ken Forrester Petit Pinotage

Víno: Ken Forrester Petit Pinotage

Hrozno: Pinotage

Kraj: Stellenbosch, Kapské Město, Jižní AfrikaVinobraní: 2008

Cena: 8,99 $

Ve skle: Petit Pinotage je tmavě rubínově červená barva holubí krve s neprůhledným jádrem přecházející do tmavě karmínové definice ráfku s vysokou viskozitou.

Na nos: Má všechny znaky klasické pinotáže s uzenou slaninou z jablečného dřeva nad drcenými ostružinami, ohořelými uhlíky, džemem z marionberry a náznaky ovocných minerálů.

Na patře: Ken Forrester Petit Pinotage ukazuje vynikající zdrženlivost a má pěkně koncentrované třešně, dřevo udírny, pak nádhernou strukturovanou směs červených a černých plodů. Midpalate je hustý a plný se zralým třešňovým ovocem, více uzenými tóny, ale vyvážený vláčnými, ale zralými tříslovinami a poté pěkným nakopnutím brusinkové šťávy.

Drobnosti: Pinotage je zajímavá odrůda hroznů, kterou vyvinuli mysní vinaři v Jižní Africe v roce 1925 křížením pinot noir a cinsault. Stalo se podpisovým vínem Jižní Afriky. Ken Forrester byl hoteliér, kterého v roce 1993 kousla vina a koupil starou búrskou farmu. Kromě tohoto vyvinul několik skvělých řad hodnotných vín. Petit Pinotage je dobré víno k pití s ​​grilovanými krátkými žebry. Dobře se pije nyní a do roku 2012 by mělo být snadné. Je velmi doporučován jako zajímavá alternativa k evropským vínům.

Ve středu se objevuje sloup vína Gil Lempert-Schwarz. Napište mu na P.O. Box 50749, Henderson, NV 89016-0749, nebo mu pošlete e-mail na adresu gil@winevegas.com.