Čistá hodnota Keanu Reeves

Kolik stojí Keanu Reeves?

Čistá hodnota Keanu Reevese: 360 milionů $

Keanu Reeves Čisté jmění, plat a kariérní výdělky : Keanu Reeves je herec, hudebník, producent a filantrop, který má čistou hodnotu 350 milionů dolarů. Za ta léta hrál v desítkách filmů, z nichž některé u pokladny vydělaly miliardy dolarů. Je možná nejznámější pro franšízy The Matrix a John Wick.

Časný život: Keanu Charles Reeves se narodil v libanonském Bejrútu 2. září 1964. Jeho matka Patricia pochází z anglického Essexu a jeho otec Samuel pochází z Havaje. Reevesova matka se setkala s jeho otcem, když pracovala jako návrhářka kostýmů v Bejrútu. Ačkoli strávil většinu svého raného dětství v klusu klusem se svou matkou poté, co jeho otec odešel do rodiny, když mu byly jen tři roky, nakonec se usadili v Torontu a stali se kanadskými občany v roce 1971. Reevesovo vzdělání, které bránilo dyslexii, utrpělo. Byl vyloučen z několika vysokých škol. Vyrovnal však své nevýrazné známky na ledě a vynikal jako brankář svého středoškolského hokejového týmu. Po vystoupení ve školní inscenaci Romeo a Julie a objevení své lásky k výkonu opustil Reeves hokej a školu, aby se mohl věnovat herecké kariéře.

Ranná kariéra: Počínaje malými rolemi v kanadské televizi, reklamách a různých divadelních produkcích se Reeves poprvé objevil na velké obrazovce v Youngblood v roce 1986. Poté získal různé vedlejší role, včetně větší role v kriticky uznávaném River's Edge. Reeves dosáhl překvapivého kasovního úspěchu v roce 1989 hitem Billa a Ted's Excellent Adventure, který na domácím trhu vydělal přes 40 milionů dolarů. Reeves pokračoval ke hvězdě v řadě filmů, hlavních i nezávislých, včetně dramatu Point Break a nezávislého kultovního hitu My Own Private Idaho.

Úspěch: Reeves byl uveden do stavu A-seznamu s úspěchem akčního filmu Speed ​​z roku 1994, který získal dvě Oscary a celkový hrubý výnos ve výši 350,5 milionu $ na mezinárodní i domácí úrovni. Reeves zažil další úspěch ve franšíze The Matrix, trilogii sci-fi akčních filmů s celkovým hrubým výnosem 1,6 miliardy dolarů. Jeho práce jako Neo byla dobře přijata a chválena a filmy byly nesmírně populární.

V roce 2014 získal Reeves hlavní roli jako hlavní postava v akčním thrilleru „John Wick“, ve kterém si zahrál zabijáka ve výslužbě. Filmy byly kriticky uznávané i pokladny. On pokračoval opakovat jeho roli ve dvou následujících filmech. Jeho franšíza John Wick vydělala u pokladny více než 500 milionů dolarů. V době psaní tohoto článku vydělaly Keanuovy filmy v celosvětové pokladně po očištění o inflaci více než 4,6 miliardy dolarů.

V roce 2019 se ve skotském Glasgow konal KeanuCon, první evropský filmový festival Keanu Reeves. Konalo se 27. a 28. dubna a během dvou dnů představovalo devět jeho filmů.

Keanu Reeves Výdělky z Matrixu : Keanu dostal roli Neo v Matrixu poté, co Will Smith odmítl roli. Jeho počáteční plat měl být 10 milionů dolarů. Dostal také část backendu, což díky překvapivému úspěchu filmu vedlo k celkovému výdělku 35 milionů dolarů za první film. To je stejné jako kolem 53 milionů dolarů po inflaci. V srpnu 2019 oznámil Warner Bros. čtvrtou splátku Matrix.

Díky prodeji DVD (Matrix byl jedním z nejprodávanějších DVD všech dob) a obrovskému kasovnímu úspěchu druhého a třetího filmu by Keanuovy backendové bonusy z něj nakonec udělaly nejlépe placeného herce všech dob za jedinou franšízu. Keanu vydělal minimálně 120 milionů dolarů na bonusech z druhého a třetího filmu. Jeho celkové výdělky z The Matrix, přes všechny zdroje, přesahují od tohoto psaní 200 milionů $.

Čistá hodnota Keanu Reeves

(Foto: Emma McIntyre / Getty Images)

Hlavní údaje o platu Keanu Reeves : Keanu za svůj filmový debut v Youngblood v roce 1986 vydělal jen 3000 $. Za svou roli ve vynikajícím dobrodružství Billa a Teda si vydělal 95 000 dolarů. Za rychlost roku 1994 vydělal 1,2 milionu dolarů. To je stejné jako kolem 2 milionů dolarů po očištění o inflaci. Odmítl 11 milionů dolarů, aby se objevil v pokračování Speed. Řekl, že není k dispozici, protože cestoval se svou kapelou. Získal 2 miliony dolarů za Johnnyho Mnemonic a 8 milionů za The Devil's Advocate.

Osobní život: Jennifer Syme, která byla v 90. letech přítelkyní Reevese, porodila 24. prosince 1999 jejich mrtvě narozenou dceru Avu Archer Syme-Reevesovou. Smutek ovlivnil jejich vztah a o několik týdnů později se rozešli. V dubnu 2001 byla Syme účastníkem autonehody a zemřela při nárazu. V té době měl Reeves začít natáčet pokračování Matrixu zády k sobě a hledal čas na řešení incidentu, než začal natáčet. V roce 2008 chodil s China Chow. Nikdy nebyl ženatý a je o svém milostném životě proslulý.

Reeves není náboženský, ale zajímá se o buddhismus a sám sebe popisuje jako duchovního.

V roce 2014 přešli Keanu domů v hollywoodských kopcích dva pronásledovatelé. K prvnímu došlo 12. září, když se probudil ve své knihovně pronásledovatel, který mu řekl, že je tam, aby se s ním setkala. Po klidném rozhovoru s ní zavolal policii. O tři dny později do domu pronikl druhý pronásledovatel branou, kterou nechali Reevesovi uklízeči odemknout. Stalker se svlékl a osprchoval se ve své koupelně, než koupal nahý ve svém bazénu. Reeves nebyl v té době doma, ale uklízečka upozornila policii a pronásledovatel byl odstraněn.

Reeves má rakovinovou charitu, kterou založil, ale rozhodl se nepřipojit své jméno. Podporuje organizace PETA, Stand up to Cancer a SickKids Foundation.

Pokud jde o jiné podniky mimo hraní, Reeves hrál v 90. letech mnoho let na basovou kytaru pro skupinu Dogstar. Kromě toho je vášnivým motocyklistou a spoluzaložil společnost, která vyrábí vlastní motocykly, Arch Motorcycle Company. Spoluzaložil také produkční společnost s názvem Company Films. Reeves je zakladatel malého tisku s názvem X Artists 'Books. Sám napsal dvě knihy Óda na štěstí a Stíny.

Čistá hodnota Keanu Reeves

Keanu Reeves

Čistá hodnota: 360 milionů $
Datum narození: 2. září 1964 (56 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 1 v (1,86 m)
Profese: Herec, hlasový herec
Státní příslušnost: Kanada
Naposledy aktualizováno: 2020

Výdělky Keanu Reevese

Kliknutím rozbalíte
  • Matrix Revolutions 15 000 000 $ 15% z hrubého
  • Matrix Reloaded 15 000 000 $ 15% z hrubého
  • Náhrady 12 500 000 $
  • Matrix 10 000 000 $ 10% z hrubého
  • Ďáblův advokát 8 000 000 $
  • Johnny Mnemonic 2 000 000 $
  • Rychlost 1 200 000 $
  • Youngblood 3 000 dolarů
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse