Čistá hodnota Katherine Jackson

Kolik stojí Katherine Jackson Worth?

Čistá hodnota Katherine Jackson: 100 milionů $

Čistá hodnota Katherine Jackson: Katherine Jackson je matriarchou hudební rodiny Jacksonů, která má čistou hodnotu 100 milionů dolarů. Jako manželka Joe Jacksona a matka deseti Jacksonových dětí (pozdní Michael Jackson, nejznámější z nich), je Jackson jednou z nejdůležitějších osobností v historii populární hudby.

Časný život a úspěch rodiny: Katherine Jackson, narozená v Barbour County v Alabamě, 4. května 1930, se narodila jako Kattie B. Screws. Ve dvou letech onemocněla obrnou, což jí po zbytek života zanechalo znatelné ochabnutí. Screws původně chtěla pokračovat v kariéře v country hudbě, ale kvůli rasismu zakořeněnému v západní západní subkultuře nebyla schopna přesvědčit nikoho v oboru, aby riskoval u černého country zpěváka. V roce 1949 se provdala za Joe Jacksona, asi rok poté, co spolu začali chodit, a nakonec porodila deset Jacksonových dětí. Krátce po svatbě dostal pár byt v Gary v Indianě, kde také vystupovali jako hudební duo, společně zpívali a Joe hrál na kytaru. Ale až poté, co její děti začaly na základní škole projevovat hudební talent, viděli Jacksonovi první skutečný úspěch v hudebním průmyslu a její manžel založil The Jackson Brothers se svými třemi nejstaršími syny na počátku 60. let. Bratři Michaele a Marlon byli přidáni v polovině 60. let, nejprve jako instrumentalisté a poté jako volcalisté, a skupina byla přejmenována na The Jackson 5. Právě v této inkarnaci přešla rodina Jacksonových od pracujících hudebníků k ikonám popkultury, protože mladý Michael se stal Breakout hvězda díky jeho předčasným vokálům a pódiovému vystoupení s Jacksonem 5. Několik hvězdných singlů včetně 'ABC' a 'I'll Be There' přimělo skupinu ke slávě a v roce 1971 Michael zahájil svou sólovou kariéru debutovým singlem „Musím tam být,“ což samozřejmě vedlo k jeho případné superhvězdě. Bohužel se zdálo, že Jacksonova sláva jako sólového umělce měla houpačkový efekt na zbytek Jackson 5 a skupina se rozdělila od svého dlouholetého labelu v Motownu v roce 1975. V roce 1975 se objevili jako The Jacksons a pokračovali v mírném úspěchu po boku Michaelova meteorická vzestup - poslední hit skupiny byl v roce 1984 a vůbec nebyl Jacksonovými. Místo toho to byl v podstatě duet mezi Michaelem Jacksonem a frontmanem skupiny Rolling Stones Mickem Jaggerem a kromě vokálů od Marlona a Jackieho Jacksona neměl žádný skutečný vstup od nikoho jiného ve skupině.

Osobní život: Tlak vyvíjený Joe Jacksonem na jeho děti, aby se z nich staly vyladěné hudební umělce, je veřejnosti dobře známý, zatímco příspěvky Katherine pro skupinu byly odsunuty spíše do pozadí. Na začátku kariéry kapely Katherine Jackson vyrobila všechny své kostýmy, ale když se skupina stala profesionálními a stylistky štítků s nimi začaly pracovat, odstoupila také od této kapacity. To je možná důvod, proč její vztah k dětem byl vždy mnohem lepší ve srovnání se vztahem k Joeovi: V té či oné době jí její děti věnovaly alba a většina z nich napsala předlohu své autobiografie s názvem Moje rodina, Jacksonovi v roce 1980. V poslední době byla Katherine Jackson viděna v tisku bránícím své děti před veřejnou kritikou - zejména Michaelou.

(Foto: Carlo Allegri / Getty Images)

Údajný únos v roce 2012: V roce 2012 se dostala na titulky poté, co se ukázalo, že byla unesena. Některé z Jacksonových dětí údajně přijaly na Twitter, aby obvinily své tety a strýce Janet, Jermaine, Randy a Rebbie Jacksonové, že v podstatě unesli jejich babičku Katherine a vzali ji do lázní v Tucsonu v Arizoně, když měla být svěřena do péče Jacksona děti. Ale Katherine se později objevila v ABC News, aby popřela zprávy, že byla vzata proti její vůli:

„Kolují kolem mě pověsti, že jsem byl unesen a držen proti své vůli. Dnes jsem dal všem vědět, že mi je dobře, a jsem tu se svými dětmi a moje děti by nikdy nedělaly něco takového, držte mě proti své vůli. To je velmi hloupé, aby si lidé mysleli, že… Jsem zdrcen, že když jsem byl pryč, moje děti, moje vnoučata, mi byla vzata. “

Bohužel se zdálo, že bizarní příběh nikdy nedospěl k žádnému uspokojivému závěru, a přidal tak k příběhu rodiny Jacksonů další podivnou kapitolu.

Michael's Estate: Když Michael zemřel v roce 2009, nechal 40% podíl na svém majetku své matce. Velká část této částky nakonec poputuje na Michaelovy děti, které samy již ovládají dalších 40%. Pokud jde o zbývajících 20% expanzivního majetku MJ, ten byl odkázán různým dětským charitativním organizacím. V roce 2018 bylo oznámeno, že Katherine se zhoršovalo zdraví a že některé z jejích dětí a vnoučat „žokejovaly o pozici“, aby se jí dostalo do rukou více jejích peněz. Jeden zdroj uvedl, že Jackson dostával stipendium ve výši 67 000 $ měsíčně od panství Michaela Jacksona, ale že prakticky všechno šlo na její děti a vnoučata, včetně údajně 37 000 $ měsíčně pro LaToyu a Rebbie Jackson, zatímco Jermaine Jackson byl řekl dostávat 12 000 $ měsíčně. A několik jejích vnoučat se říkalo, že dostávají asi 10 000 dolarů měsíčně na pokrytí nájemného.

Čistá hodnota Katherine Jackson

Katherine Jackson

Čistá hodnota: 100 milionů $
Datum narození: 4. května 1930 (90 let)
Rod: ženský
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse