Čistá hodnota Jordan Spieth

Kolik stojí Jordan Spieth Worth?

Čistá hodnota Jordan Spieth: 110 milionů $

Čistá hodnota Jordan Spieth: Jordan Spieth je americký profesionální golfista, který má čistou hodnotu 110 milionů dolarů. Je jedním z nejlépe placených sportovců na světě. V době psaní tohoto článku vydělal více než 40 milionů USD pouze na výhrách PGA. To ho řadí mezi 20 nejlepších nejlépe vydělávajících golfistů v historii PGA. Jordan také vydělává desítky milionů ročně navíc k turnajovým výhrám z doporučení. V období od června 2017 do června 2018 vydělala Spieth na platu a doložkách 42 milionů $.

Spieth vyhrál americký amatérský turnaj v letech 2009 a 2011, byl to teprve druhý hráč v historii (Tiger Woods byl první). Když bylo Jordanovi pouhých 17 let, byl zařazen jako golfista číslo 1 PGA Junior na světě. Navštěvoval University of Texas, kde působil jako první tým All-American a během prvního ročníku vyhrál golfový turnaj NCAA. V polovině roku 2012 se připojil k PGA Pro Tour v roce 2012. V roce 2013 byla Spieth zvolena PGA Rookie of the Year a za sponzorství uzavřela partnerství s Under Armour a BioSteel Sports Supplement. V roce 2015 vyhrál Valspar Championship a stal se třetím nejmladším hráčem v historii PGA Tour, který vyhrál několik turnajů PGA Tour, hned za Tigerem Woodsem a Sergiem Garcíou. Ten rok Jordan také překonal rekord 36 jamek na The Masters a vyhrál US Open s výsledným skóre 5 pod par. Je třetím nejmladším hráčem v historii PGA Tour, který vyhrál několik turnajů hned za Woodsem a Garcíou a je nejmladším šampiónem US Open od vítězství Bobbyho Jonesa v roce 1923 ve věku 21 let.

Časný život: Jordan Spieth se narodil Jordan Alexander Spieth 27. července 1993 v Dallasu v Texasu. Jeho matka, Chris, je počítačový inženýr, který na vysoké škole hrál basketbal, a jeho otec, Shawn, hrál baseball na vysoké škole a je zakladatelem společnosti pro analytiku médií. Jordan vyrůstal se dvěma mladšími sourozenci Stevenem a Ellie a během svého mládí hrál golf, basketbal, baseball, fotbal a fotbal. Začal hrát golf na rodinném trávníku, ale později přesvědčil své rodiče, aby se stali členy venkovského klubu Brookhaven, aby mohl své dovednosti vylepšit na správném golfovém hřišti. Spieth získal vzdělání na katolické škole v St. Monice a na jezuitské přípravné škole, kterou ukončil v roce 2011.

Amatérská kariéra: Jordan se umístil na druhém místě v juniorském šampionátu PGA v letech 2008 a 2009 a v roce 2009 byl Americkým golfovým svazem (AJGA) jmenován Rolex Junior Player of the Year. V červenci 2011, těsně před jeho 18. narozeninami, byl Jordan Hráč číslo 1 v golfovém žebříčku AJGA. V předchozím roce se Spieth stal šestým nejmladším golfistou, který soutěžil na turnaji PGA Tour, když hrál na HP Byron Nelson Championship, kde se dělil o 16. místo, a v roce 2011 se opět umístil na 32. místě. Jordan soutěžil v Walker Cupu 2011, když byl studentem na University of Texas, a jeho výkon v golfovém týmu školy mu vynesl tituly Player of the Year a Big 12 Freshman of the Year, a byl jmenován do All -Velký tým 12. Poté, co byl Spieth náhradníkem na US Open 2012 (vázaný na 21. místě), ho World Amateur Golf Ranking zařadil mezi amatérské golfisty číslo 1.

Profesionální kariéra: Jordan se stal profesionálem v roce 2012 a v červenci 2013 vyhrál John Deere Classic a stal se prvním teenagerem, který vyhrál turnaj PGA Tour od roku 1931, kdy byl Ralph Guldahl mistrem turnaje Santa Monica Open. Po vítězství se Spieth stal plnohodnotným členem PGA Tour a získal nárok na FedEx Cup, PGA Championship, Open Championship 2013 a 2014 Masters. Udělil si čtvrté místo v šampionátu Deutsche Bank a byl vybrán, aby hrál v týmu Spojených států v prezidentském poháru 2013. Jordan získal čest být jmenován PGA Tour Rookie of the Year 27. září 2013 a na konci roku se dostal na 22. místo v oficiálním světovém golfovém žebříčku. V roce 2014 hrál na svém prvním Masters a dělil se o druhé místo, čímž se stal nejmladším finalistou v historii turnaje. Spiethovo postavení v oficiálním světovém golfovém žebříčku vzrostlo po Masters na deváté místo a později téhož roku se stal nejmladším Američanem, který soutěžil v Ryder Cupu od roku 1929. V listopadu 2014 vyhrál Jordan Emirates Australian Open a o týden později zvítězil v Hero World Challenge.

(Foto: Stuart Franklin / Getty Images)

V roce 2015 byl Spieth šampiónem Valspar Championship a byl zařazen mezi golfisty č. 6 v oficiálním světovém golfovém žebříčku. Poté se umístil na druhém místě na Valero Texas Open, posunul se na 4. místo a v dubnu 2015 vyhrál Masters a stal se tak druhým nejmladším golfistou a druhým hráčem v oficiálním světovém golfovém žebříčku . Jordan zvítězil na US Open v červnu téhož roku a poté vyhrál John Deere Classic a skončil druhý na mistrovství PGA 2015, čímž získal prestižní místo č. 1 v oficiálním světovém golfovém žebříčku. Jeho vítězství na Tour Tour 2015 z něj udělalo šampiona FedEx Cupu a vyneslo mu bonus 10 milionů dolarů. Bez tohoto bonusu Spieth vyhrál v roce 2015 více než 12 milionů dolarů. V roce 2016 Jordan vyhrál Hyundai Tournament of Champions, Dean & DeLuca Invitational a Emirates Australian Open a byl druhým místem Masters a v následujícím roce vyhrál AT&T Pebble Beach Pro-Am a Open Championship. V roce 2018 se Spieth stal předsedou PGA Tour hráčské poradní rady.

Osobní život: Jordan zahájil vztah s Annie Verret na střední škole a on jí navrhl na Štědrý den v roce 2017. Pár se vzal během víkendu díkůvzdání následujícího roku. V roce 2014 založila Spieth Nadaci Jordan Spieth Family Foundation, která zvyšuje povědomí a finanční prostředky pro organizace zabývající se rakovinou dětí, dětmi se zvláštními potřebami, vojenskými rodinami a juniorským golfem.

Ocenění a úspěchy: V roce 2013 byl Spieth jmenován PGA Tour Rookie of the Year. V roce 2015 zažil velmi dobrý rok, kdy získal tituly PGA Player of the Year, PGA Tour Player of the Year, PGA Tour leader money winner, and FedEx Cup Champion a vyhrál Vardon Trophy a Byron Nelson Award. Jordan také obdržel Vardon Trophy a Byron Nelson Award v roce 2017.

Nemovitost: V roce 2016 Jordan koupil dallaské sídlo o rozloze více než 10 000 čtverečních stop od kolegy golfisty Huntera Mahana. Spieth údajně zaplatil 7,15 milionu dolarů za dům s 5 ložnicemi, který má vnitřní basketbalové hřiště, garáž pro 12 automobilů a tělocvičnu s golfovým simulátorem.

Čistá hodnota Jordan Spieth

Jordan Spieth

Čistá hodnota: 110 milionů $
Datum narození: 27. července 1993 (27 let)
Rod: mužský
Výška: 6 stop (1,85 m)
Profese: Hráč golfu
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Jordan Spieth výdělky

  • V sezóně PGA 2014 vyhraje 20 prize money 3 854 682 $
  • 18 prize money vyhrává v sezóně PGA 2013 3 879 820 $
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse