Čistá hodnota Johnny Cash

Kolik stojí Johnny Cash Worth?

Čistá hodnota Johnnyho Cash: 60 milionů $

Čistá hodnota Johnny Cash: Johnny Cash byl americký zpěvák a skladatel, který v době své smrti po očištění o inflaci měl čistou hodnotu 60 milionů dolarů. Cash se během své kariéry stal neuvěřitelně úspěšným, prodal přes 90 milionů desek po celém světě a etabloval se jako jeden z nejprodávanějších hudebníků všech dob. Byl také všestranným umělcem a jeho hudba zahrnovala mnoho stylů a žánrů. Johnny Cash byl známý především tím, že dělal hudbu, která vyvolávala silné emoce.

Časný život: J. R. Cash se narodil 26. února 1932 v Kingslandu v Arkansasu. Vychovaný po boku šesti sourozenců pracoval Johnny se svou rodinou na bavlníkových polích ve velmi raném věku. Jeho rodina dělnické třídy bojovala po celou dobu velké hospodářské krize, což se stalo inspirací pro mnoho jeho pozdějších písní. Když mu bylo 12 let, jeho bratr zemřel při podivné nehodě. Jako mladý chlapec byl Johnny vystaven evangelijní hudbě a dychtivě poslouchal rádio. Před dospívání hrál na kytaru a psal vlastní písničky. Jeho první chuť na hudební kariéru přišla na střední škole, když zpíval v místní rozhlasové stanici.

Ve věku 18 let se Cash zapsal do letectva Spojených států. Po absolvování výcviku byl poslán do západního Německa, kde sloužil pod 12. Radio Squadron Mobile jako operátor morseovky. Mezi jeho povinnosti patřilo zachycování a dešifrování sovětských přenosů. Ačkoli jeho práce byla náročná, stále si našel čas založit kapelu, zatímco byl v Německu. Po čtyřech letech služby byl čestně propuštěn jako seržant.

Kariéra: Po odchodu z letectva v roce 1954 se Cash přestěhoval do Memphisu v Tennessee. Zpočátku prodával přístroje a studoval kariéru rozhlasového hlasatele, ale rychle tíhl ke své skutečné vášni: hudbě. Nakonec se zúčastnil konkurzu Sama Phillipsa v Sun Records, ale byl odvrácen, protože jeho gospelová hudba už nebyla v módě. Brzy se vrátil s některými z prvních příkladů Rockabilly, včetně skladeb jako „Hey Porter“ a „Cry, Cry, Cry!“ Tyto písně zahájily kariéru Johnnyho Cashe.

V návaznosti na skladby jako ‚I Walk the Line ', které nejen trumfl země grafy, ale také mapoval dobře na pop grafy. „Home of the Blues“ dále upevnil Cashův nárok na slávu, i když v Sun Records byl čím dál nešťastnější. Sam Phillips mu stále bránil v nahrávání jakékoli gospelové hudby a místo standardních 5% dostával 3% honorář. V roce 1958, Cash opustil Sun Records podepsat lukrativní smlouvu s Columbia Records.

S novou nahrávací smlouvou, která mu udrží radost, vydal Cash „Don't Take Your Guns to Town“, které se stalo dalším hitem. Nakonec mu bylo dovoleno nahrát album evangelia. Vzhledem k tomu, že společnost Sun Records stále měla značný archiv nevydaných skladeb Cashe, vydali společně s Columbia během tohoto období úspěšné singly pod jménem Cash. Johnny se také stal v příštích několika letech známým umělcem na turné, skvěle měl na sobě celé černé oblečení a každý koncert začínal řádkem „Hello, I'm Johnny Cash“.

(Foto David Redfern / Redferns)

Díky slávě, bohatství a vystoupení ve filmech a televizních pořadech cítil Cash tlak. Na konci 50. let se stal závislým na barbiturátech a amfetaminech poté, co zpočátku užíval drogy, aby zvládl stres z turné. I když se očividně vymknul kontrole, pokračoval ve vydávání trvalých zásahů, jako byl „Ring of Fire“. Když už mluvíme o ohnivých kruzích, Johnny Cash byl příčinou masivního lesního požáru v Kalifornii, který zničil 508 akrů lesa. V roce 1965 byl vládou žalován a urovnán za škody kolem 80 000 $.

Nakonec si Johnny Cash vytvořil pověst rebela. Přestože nikdy nebyl odsouzen k trestu odnětí svobody, byl několikrát zatčen a před propuštěním příležitostně strávil noc ve vězení. Mezi jeho zločiny patří například trhání květin na soukromém majetku a nález v jeho kufříku na kytaru ukrytý s více než 1000 tabletami na předpis. V polovině 60. let vydal také kontroverzní album Hořké slzy a experimentální Zpívá balady pravého západu .

Ke konci 60. let se Cash rozvedl se svou ženou a dosáhl dna. Jeho drogová závislost se mnohem zhoršila, ale přesto se mu podařilo vyhrát cenu Grammy za duet „Jackson“ s June Carterovou. Několik zkušeností ho přesvědčilo, aby svůj čin očistil, a v roce 1968 June Carter souhlasila, že si ho vezme poté, co se očistí. V následujících letech užívání drog postupně snižoval a v roce 1970 žil většinou střízlivým způsobem života.

V roce 1969 dostal Johnny Cash svou vlastní estrádní show ABC. Johnny Cash Show běžel až do roku 1971 a v seriálu se objevila řada umělců hlavního proudu. V polovině 70. let začala Cashova popularita klesat a v roce 1977 obnovil užívání drog. Ačkoli byl uveden do síně slávy country hudby v roce 1980, nepodařilo se mu v příštím desetiletí vydat žádné pozoruhodné hity. Pokračoval však v turné a vydávání alb.

Do roku 1983 se Cash znovu dostal na dno, co se týče drogové závislosti. Všechno to začalo tím, že dostal léky proti bolesti poté, co byl ve střední části kopnut pštrosem, kterého choval na své farmě. Další zhruba desetiletí strávil v různých rehabilitačních centrech a snažil se očistit, a několikrát recidivoval. V roce 1988 podstoupil operaci srdce u dvojitého bypassu a kvůli problémům s drogami odmítl brát žádné léky proti bolesti.

V 90. letech byl Johnny Cash podle vlastního přiznání „neviditelný“ pro velké nahrávací společnosti a snažil se podepsat jakékoli pozoruhodné dohody. Mladší generace však začaly objevovat Cashovu hudbu a několik punkových kapel začalo pokrývat jeho hudbu. Cash během tohoto období také spolupracoval s kapelou U2.

Smrt: V roce 1997 byl Johnnymu Cashovi diagnostikován Shy-Dragerův syndrom (forma atrofie více systémů) a bylo mu řečeno, že mu zbývá asi 18 měsíců života. Brzy poté byla diagnóza změněna na autonomní neuropatii. Během několika příštích let vydal několik nových alb, ale byl v nemocnicích i mimo ně. V roce 2003 zemřel Johnny Cash ve věku 73 let. Zanechal po sobě silné dědictví jako jeden z nejúčinnějších hudebníků v historii country hudby.

Čistá hodnota Johnny Cash

Johnny Cash

Čistá hodnota: 60 milionů $
Datum narození: 26. února 1932 - 12. září 2003 (71 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 1 v (1,87 m)
Profese: Skladatel, zpěvák, herec, hudebník, písničkář, autor
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse