Čistá hodnota Jimmyho Cartera

Kolik stojí Jimmy Carter?

Čistá hodnota Jimmyho Cartera: 10 milionů dolarů

Plat Jimmyho Cartera

207 tisíc dolarů

Čisté jmění Jimmyho Cartera : Jimmy Carter je americký politik a filantrop, který má čistou hodnotu 10 milionů dolarů. Jimmy Carter je bývalý námořní důstojník, bývalý guvernér Gruzie a bývalý prezident Spojených států. Od roku 1977 do roku 1981 působil jako 39. prezident. Před vstupem do politiky Jimmy provozoval úspěšnou arašídovou farmu.

Časný život : James Earl Carter Jr. se narodil v Plains ve státě Georgia 1. října 1924. Rodina se několikrát přestěhovala, když byla Carterová kojencem. Jeho otec byl investorem na zemědělské půdě a jeho matka byla registrovaná zdravotní sestra. Rodina se nakonec usadila v Lukostřelbě a měla další tři děti: Gloria, Ruth a Billy. Jimmy byl vzděláván v systému veřejných škol, navštěvoval Plains High School na vrcholu Velké hospodářské krize a maturoval v roce 1941. Navštěvoval Georgia Southwestern College po dobu jednoho roku, poté přešel na Georgia Institute of Technology. Poté přešel na námořní akademii, kde v roce 1946 promoval s bakalářským titulem. Během svého působení na akademii se Jimmy setkal a zamiloval se do nejlepší sestry své sestry Rosalynn Smithové. Jimmy a Rosalynn se vzali brzy po ukončení studia.

Námořní kariéra: V letech 1946 až 1953 žili Jimmy a Rosalynn na Havaji ve Virginii, New Yorku, Kalifornii a Connecticutu jako součást svých námořních nasazení. Během svého působení v námořnictvu pracoval Jimmy v programu jaderných ponorek. Výcvik důstojníků pro ponorkovou službu zahájil v roce 1948 a sloužil na palubě USS Pomfret. Poté byl v roce 1949 povýšen na poručíka junior. V roce 1952 způsobila nehoda s experimentálním reaktorem NRX v kanadské laboratoři Chalk River Atomic Energy v Chalk River Laboratories miliony litrů radioaktivní voda k zaplavení suterénu budovy reaktoru. Carter dostal rozkaz k řece Chalk River, aby vedl údržbářskou posádku na pomoc při odstavení reaktoru. Tento proces byl pečlivý a zdlouhavý a vyžadoval, aby si každý člen nasadil ochranné pomůcky, aby se zabránilo vystavení radioaktivitě. Carter uvedl, že jeho zkušenost s řekou Chalk River formovala jeho názory prezidenta na atomovou energii a vedla ho k zastavení vývoje neutronové bomby. Když jeho otec zemřel v roce 1953, rezignoval na námořní komisi a přestěhoval se zpět do Gruzie, aby byl se svou rodinou. Carter byl za svůj čas v námořnictvu oceněn mnoha vyznamenáními. Získal americkou medaili za kampaň, medaili za vítězství za druhé světové války, medaili za čínskou službu a medaili za národní obranu.

Časná politická kariéra : Po návratu do Gruzie bylo pro Rosalynn těžké usadit se v malém městském životě, protože si užívala usazení v New Yorku. Jimmy převzal farmy Carter a provozoval Carter's Warehouse, společnost pro všeobecné pěstování semen a farem v Plains. Rychle se stal lídrem v komunitě a chytil politickou chybu. V roce 1962 byl zvolen do gruzínského senátu. Carter byl poté zvolen guvernérem Gruzie, kterou zastával od roku 1971 do roku 1975. Ve svém inauguračním projevu prohlásil: „doba rasové diskriminace skončila. … Žádný chudý, venkovský, slabý nebo černý člověk by nikdy neměl nést další břemeno zbavení možnosti vzdělání, zaměstnání nebo prosté spravedlnosti. “ Zpráva na pozadí jižního státu, který byl stále silně rasistický, byla nečekaná a šokovala dav. Carter pokračoval v horlivém upřednostňování občanských práv po celou dobu svého působení ve funkci guvernéra.

Předsednictví: 12. prosince 1974 oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Získal nominaci své strany na Demokratickém národním shromáždění 1976. Když šel do primárek, byl považován za nemající šanci vyhrát proti známějším politikům. Jeho jméno bylo jen dvě procenta. Jak se však skandál prezidenta Nixona Watergate zahříval, stala se jeho hlavní výhodou Carterova pozice vzdáleného outsidera z Washingtonu. Carter se brzy stal průkopníkem vítězstvím v Iowských výborech a primárce New Hampshire. Jeho strategie byla dvojí: Carter byl na jihu vnímán jako jeden z jejich vlastních - umírněný oblíbený „syn“ - a na severu apeloval na konzervativní křesťany a venkovské voliče. Carter si vybral Waltera Mondale jako svého kamaráda z běhu a ve třech televizních debatách se postavil proti soupeři Geraldovi Fordovi.

Jimmy Carter byl zvolen prezidentem 2. listopadu 1976. Získal lidové hlasování o 2 procentní body a získal 297 volebních hlasů pro Fordův 240. Carter složil přísahu jako prezident 20. ledna 1977. Druhý den ve funkci Carter vydal Proclamation 4483, který omilostnil všechny vietnamské válečné únosce.

(Foto: Arne Knudsen / Getty Images)

Mezi významné úspěchy v zahraniční politice během jeho vlády patří smlouvy o Panamském průplavu, dohody z Camp Davidu, mírová smlouva mezi Egyptem a Izraelem, smlouva SALT II se Sovětským svazem a navázání diplomatických vztahů USA s Čínou. Carter také během svého funkčního období založil ministerstvo energetiky a ministerstvo školství. Prosazoval lidská práva po celém světě a byl pevným zastáncem komplexního energetického programu a hlavních zákonů na ochranu životního prostředí. Konec jeho funkčního období prezidenta otřásla krize rukojmí v Íránu v letech 1979–1981, energetické plavby v roce 1979, jaderná nehoda na ostrově Three Mile Island a sovětská invaze do Afghánistánu. Carter přijal myšlenku univerzálního systému zdravotní péče pro každého v zemi, ale nakonec byl zmařen při každém pokusu.

Pozdější život : Poté, co v roce 1982 prohrál s znovuzvolením kampaň na Ronalda Regana, se stal univerzitním významným profesorem na Emory University v Atlantě. Založil také Carterovo centrum, organizaci, která se snaží řešit konflikty, prosazovat demokracii, chránit lidská práva a předcházet nemocem po celém světě. Carterová je od roku 2019 čestnou židlí pro projekt Světové spravedlnosti.

Carter se stal pozoruhodným pro svou oddanost charitativnímu Habitat for Humanity. Během svého života také napsal více než 30 knih o různých tématech.

Carterovo předsednictví si v historii většina lidí nepamatovala jako zvláště úspěšné, nicméně se stal známým díky svému aktivismu, filantropii a dlouhodobé učitelské kariéře po předsednictví.

Plat : Když byl prezidentem, Jimmy vydělal tehdy standardní plat 200 000 $ ročně. Díky inflaci je to stejné jako 1,4 milionu USD v dnešních dolarech. Současní prezidenti vydělávají 400 000 $. Jako bývalý prezident vydělává roční důchod ve výši 207 800 $. Má také plný personál ochrany tajné služby a za zaměstnance se mu vyplácí 150 000 $ ročně.

Osobní život : Jimmy a Rosalynn mají tři syny a jednu dceru. V době psaní tohoto článku jejich děti vyprodukovaly osm vnuků, tři vnučky a dva pravnuky. 1. října 2019 se Carter stala prvním žijícím prezidentem, který dosáhl věku 95 let.

Čistá hodnota Jimmyho Cartera

Jimmy Carter

Čistá hodnota: 10 milionů $
Plat: 207 tisíc dolarů
Datum narození: 1. října 1924 (96 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,75 m)
Profese: Spisovatel, politik, romanopisec, autor, zemědělec, státník, vojenský důstojník
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse