James Earl Jones Čistá hodnota

Kolik stojí James Earl Jones?

Čistá hodnota Jamese Earla Jonese: 40 milionů dolarů

Čistá hodnota Jamese Earla Jonese: James Earl Jones je americký herec, který má čistou hodnotu 40 milionů dolarů. Ačkoli si Jones užíval dlouhou a slavnou kariéru jako divadelní, filmový a hlasový herec, dnes je možná nejlépe známý tím, že propůjčil svůj hlas postavě Darth Vadera v původní trilogii Star Wars. James během své kariéry získal řadu ocenění, včetně tří cen Tony, ceny Grammy a ceny Emmy. Jones zůstal velmi aktivní v zábavním světě po celá desetiletí a nadále je prominentní osobností.

Časný život: James Earl Jones se narodil 17. ledna 1931 v Arkabutle v Mississippi. James Earl byl vychován primárně na farmě v Jacksonu v Michiganu jeho prarodiči poté, co jeho otec opustil rodinu, aby mohl pokračovat v herecké kariéře v New Yorku a v Hollywoodu. Jones přišel do Michiganu jako součást Velké migrace.

Jones trpěl řečovými vadami krátce po odchodu z Mississippi. Zpočátku vůbec odmítal mluvit a zůstal zcela ztišen, dokud nenastoupil na střední školu. Učitel mu později pomohl vypořádat se s koktáním, i když dodnes vykazuje mírné známky koktání.

Poté, co absolvoval střední školu, Jones navštěvoval University of Michigan jako pre-med major. Byl však lákán strukturou, kterou armáda nabídla, a připojil se k výcvikovému sboru důstojníka zálohy. Později opustil svůj cíl stát se lékařem a z celého srdce se soustředil na drama, navštěvoval School of Music, Theatre & Dance na University of Michigan. Část jeho úvah o zapojení do dramatu byla jednoduchá: chtěl udělat něco příjemného, ​​než byl během korejské války povolán do služby, protože si nebyl jist, zda se z konfliktu někdy vrátí.

Po krátkém působení v roli kulisáře byl James Earl Jones nasazen jako poručík po korejská válka skončila. Navštěvoval Ranger School a poté velení za studeného počasí v Coloradu. Nakonec dosáhl hodnosti nadporučíka, než byl propuštěn.

Kariéra: James Earl Jones zahájil svou kariéru divadelní prací v Michiganu. V roce 1955 se objevil v inscenaci filmu „Othello“. To vyvolalo začátek kariéry trvajícího zapojení do Shakespearových inscenací a Jones se v 60. letech stal docela prominentním shakespearovským hercem.

Jones také zahájil svou filmovou kariéru v 60. letech, počínaje rolemi ve filmech jako „Dr. Strangelove 'a' The Comedians. ' Poté získal uznání za roli ve hře „Velká bílá naděje“ i za její filmovou adaptaci. Po dalších divadelních pracích a vystoupeních ve filmech jako „Muž“ a „Claudine“ přijal Jones roli komentáře jako Darth Vader v roce 1977 ve filmu „Star Wars: Nová naděje“. Poté si zopakoval svoji roli ve filmech „Impérium vrací úder“ a „Návrat Jediho“.

Po dalších divadelních pracích Jones během 80. let hrál v řadě úspěšných filmů, například „Barbar Conan“, „Coming to America“ či „Field of Dreams“. Tato řada úspěšných filmových rolí pokračovala i v 90. letech a objevil se ve filmech jako „Hon na Červený říjen“, „Hry Patriot“, „Jasné a současné nebezpečí“ a v mnoha dalších. Během tohoto období rovněž pokročila jeho hlasová herecká kariéra a přijal hlasovou roli Mufasy ve filmu „The Lion King“. Během tohoto období také hrál v televizních seriálech jako „Gabriel's Fire“, „Roots: The Next Generations“ a „Heat Wave“.

V průběhu let se objevily další televizní role na výstavách jako „Zákon a pořádek“, „Will & Grace“, „Dva a půl chlapa“, „Teorie velkého třesku“ a „Simpsonovi“. Skrz 2010s, Jones se více zaměřil na divadelní práci znovu.

Vztahy: V roce 1968 se James Earl Jones oženil se svou první manželkou, herečkou Julienne Marie. Jejich manželství trvalo čtyři roky, než skončilo rozvodem. V roce 1982 se Jones oženil s další herečkou jménem Cecilia Hart. Měli spolu jedno dítě, než Hart v roce 2016 zemřel na rakovinu vaječníků.

Zdravotní problémy: V roce 2016 Jones oznámil, že po většinu svého života bojoval s diabetem 2. typu.

Debakl ze Star Wars: Když byl James Earl Jones kontaktován s nabídkou vyjádřit Dartha Vadera v roce 1977 ve filmu „Hvězdné války“ (později přejmenovaném na „Nová naděje“), byl skeptický ohledně potenciálu filmu. Ačkoli mu bylo nabídnuto procento z hrubých výdělků filmu, rozhodl se přijmout předběžnou hotovostní platbu za svou hlasovou roli. Nakonec strávil pár hodin ve studiu nahráváním svých nahrávek a za svůj čas dostal celkem 7 000 dolarů. Pro Jamese to bylo hodně - protože byl v té době připoután k hotovosti a potřeboval peníze na nákup potravin. Abychom to uvedli na pravou míru, 7 000 $ v roce 1977 je ekvivalentem asi 27 000 $ v dnešních penězích.

Ukázalo se však, že platba v hotovosti byla z Jonesovy strany velmi neuváženým rozhodnutím. Jak si dnes všichni uvědomují, franšíza Star Wars se stala jedním z nejpopulárnějších filmů naší generace a film z roku 1977 vydělal přes 775 milionů dolarů (bez očištění o inflaci). Toto dělalo to třetí nejvyšší-grossing film všech dob. Co to tedy pro Jamese Earla Jonese znamenalo? Stručně řečeno, znamená to, že přišel o spoustu peněz. Mluvíme tu o desítkách milionů.

Naproti tomu se Sir Alec Guinness rozhodl v rámci své smlouvy přijmout určité procento výnosů z pokladny (i když byl skeptický ohledně potenciálu filmu). K dnešnímu dni toto rozhodnutí vedlo k výplatám více než 95 milionů $ za jeho majetek a dědice. Tak získáte představu o tom, o co Jones přišel.

James Earl Jones Čistá hodnota

James Earl Jones

Čistá hodnota: 40 milionů $
Datum narození: 17.01.1931 (90 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 1 v (1,87 m)
Profese: Herec, hlasový herec, voják
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020

Výdělky Jamese Earla Jonese

  • Přijíždí do Ameriky 900 000 dolarů
  • Star Wars 9 000 dolarů
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse