Jackie Chan Čistá hodnota

Kolik stojí Jackie Chan Worth?

Čistá hodnota Jackie Chan: 400 milionů $

Čisté jmění a plat Jackie Chan: Jackie Chan je hongkonská filmová hvězda, která má čistou hodnotu 400 milionů dolarů. Jackie Chan se stal synonymem pro Kung-Fu, bojová umění a akční filmy během neuvěřitelně úspěšné kariéry trvající několik desetiletí. Jackie Chan je dobře známý pro své vlastní kaskadérské kousky.

Ačkoli Jackie Chan zahájil svou kariéru v různých východních filmech, rozvětvil se, aby upoutal pozornost globálního publika, které se často objevuje v západních filmech. Je také talentovaným zpěvákem a vydal mnoho úspěšných alb. V mnoha případech zpíval ústřední melodie pro své filmy. Někteří ho považují za nejuznávanějšího filmového herce na světě, což dává smysl, když vezmeme v úvahu obrovskou populaci Číny a dalších východních zemí.

Časný život: Skutečné jméno Jackieho Chana je Chan Kong-sang a narodil se v Hong-Kongu 7. dubna 1954. Jako dítě si Chan vysloužil přezdívku „Pao-pao“ díky tomu, že byl plný energie a válil se dům stočený do klubíčka. Vyrůstal na půdě francouzského konzula, protože jeho rodiče pracovali pro francouzského velvyslance. Chan neuspěl v prvním ročníku základní školy. Díky tomu byl nedlouho poté zapsán na Čínskou dramatickou akademii. Na této škole se Chan poprvé naučil akrobacii a bojová umění, přičemž vynikal v obou oblastech. Studoval u Yu Jim-Yuena, který učil mnoho dalších plodných bojových umění. Poté, co se stal jedním z nejjasnějších studentů školy, navázal úzké vztahy s dalšími budoucími hvězdami a zaměřil se na filmový průmysl. Během této doby získal Chan černý pásek v Hapkido a také studoval karate, judo, taekwando a Jeet Kune Do. Na konci 70. let se Jackie Chan přestěhoval do Austrálie, kde jeho rodiče pracovali pro americké velvyslanectví. Nějakou dobu pracoval jako stavební dělník, a tehdy si vysloužil přezdívku „Jackie“.

Časná kariéra filmu: Přestože se Jackie Chan účastnil školy, začala se objevovat ve filmech již v pěti letech. Jeho největší raná role přišla v osmi letech, kdy se objevil po boku mnoha spolužáků Velký a malý cínový bar . Po řadě dalších menších rolí byla Chan podepsána s Great Earth Film Company. To by se ukázalo jako cenná spouštěcí platforma pro jeho pozdější kariéru. Prostřednictvím této společnosti pracoval jako kaskadér v legendárních filmech Bruce Lee, Pěst vzteku a Vstupte do draka . To vedlo k jeho vůbec první hlavní roli ve filmu s názvem Malý tygr z Kantonu v roce 1973.

V roce 1976 začala Jackie Chan spolupracovat s režisérkou Lo Wei. Režisér chtěl využít popularity Bruce Leeho a pokusil se z Jackieho Chana udělat „dalšího Bruce Leeho“. Chan však nemohl replikovat Leeův bojový styl, a tak i film New Fist of Fury bylo selhání.

Jackie Chan - nejbohatší herci

(Foto: Gareth Cattermole / Getty Images)

Průlom hlavního proudu: Zásadní průlom nastal, když Jackie Chan dokázal uplatnit své komediální dovednosti v ochranné známce Had ve stínu orla . Film z roku 1978 byl průkopníkem komediálního žánru Kung-Fu, který se mezi Hongkongery ukázal jako neuvěřitelně populární. Režisér Yuen Woo-ping vydělal na úspěchu tohoto filmu s uvedením filmu Opilý mistr později ten rok. To se ukázalo jako jedno z nejznámějších představení Jackieho Chana a mladého herce to přivedlo k neuvěřitelné slávě. Vzhledem k tomu, že režisér byl ochoten dát Chanovi úplnou svobodu nad jeho kaskadérskou choreografií, mohl mladý herec plně předvést své působivé schopnosti. Po řadě dalších podobných filmů byl Chan připraven řešit mezinárodní filmový průmysl.

Mezinárodní úspěch: S pomocí manažera Willieho Chana začal herec přistupovat k rolím v hollywoodských trhácích, počínaje Velká rvačka v roce 1980. Chanovy pokusy proniknout do Hollywoodu začaly pomalu a často cestoval zpět do Hongkongu, aby pracoval na různých filmech. Během této doby začal experimentovat s ještě odvážnějšími kousky, což si získalo pozornost mezinárodního publika. To pokračovalo až do poloviny 90. let a Jackie Chan se pomalu stal vyhledávaným doplňkem různých hollywoodských filmů - i když odmítl hrát darebáky, protože nechtěl být obsaden.

Rachot v Bronxu když vyšlo v roce 1995 v Severní Americe, získalo masivní kult a Jackie Chan brzy dorazil do Hollywoodu ve skutečném módě. Poté, co hrál v Dopravní špička po boku Chrise Tuckera v roce 1998 se stal v americkém filmovém průmyslu známým. Jen ve Spojených státech vydělal film 130 milionů dolarů.

V roce 2000 využil Chan úspěchu společnosti Dopravní špička s Shanghai Noon a pokračování bylo později vydáno. Dopravní špička 2 brzy následovaly, spolu s filmy jako Smoking a Medailon . Poslední dva filmy nebyly tak úspěšné jako předchozí hollywoodská vydání Chan a hvězda byla stále více frustrována americkým filmovým průmyslem. Po vydání Dopravní špička 3 Jackie Chan, který vydělal 255 milionů $, se vrátil ke svým kořenům, vytvořil vlastní produkční společnost (JCE Movies Limited) a zaměřil se na dramatické role.

Zisk: Franšíza filmu „Špička“ doposud celosvětově vydělala kumulativních 845 milionů $. V roce 2018 bylo oznámeno, že jeho filmy vydělaly pouze ve Spojených státech a v Kanadě 1,84 miliardy $. Po očištění o inflaci se toto číslo stane 2,44 miliard USD. Po celém světě vyprodukovaly Chanovy filmy tržby v hodnotě více než 5 miliard dolarů.

V roce 2016 byla Jackie Chan druhým nejlépe placeným hercem na světě. V období od června 2018 do června 2019 vydělal Jackie Chan na svých různých snahách 60 milionů $. V období od června 2019 do června 2020 vydělal 40 milionů $.

Obchodní podnikání: Kromě společnosti JCE Movies Limited vlastní Chan také řadu dalších produkčních společností a síť kin v celé Číně. Zahájil také vlastní oděvní řadu a řadu potravinářských výrobků. Jackie Chan je silně zapojena do charity a věnovala značné částky těm, kteří to potřebovali.

Jackie Chan Čistá hodnota

Jackie Chan

Čistá hodnota: 400 milionů $
Datum narození: 7. dubna 1954 (67 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 8 v (1,74 m)
Profese: Herec, filmový producent, filmový režisér, kaskadér, scenárista, bojový umělec, zpěvák, televizní producent, podnikatel, komik
Státní příslušnost: Hongkong
Naposledy aktualizováno: 2020

Jackie Chan Výdělky

  • Špička 3 15 000 000 $ 15% z hrubého
  • Špička 2 15 000 000% brutto
  • Shanghai Noon 5 000 000 $
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse