Ian Anderson Čistá hodnota

Kolik stojí Ian Anderson Worth?

Čistá hodnota Iana Andersona: 100 milionů $

Čisté jmění Iana Andersona: Ian Anderson (MBE), nejvýznamnější řád britského impéria, je skotský zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a podnikatel, který má čistou hodnotu 100 milionů dolarů. Ian Anderson je nejlépe známý tím, že je vůdcem a flétnistou Jethro Tull. Zatímco Ian byl frontmanem kapely Jethro Tull 44 let. Má za sebou také velmi úspěšnou sólovou kariéru. Pouze s Jethro Tullem prodal Ian po celém světě více než 60 milionů alb.

Mimo hudbu Ian investoval do řady podniků a nemovitostí.

Časný život: Ian Anderson se narodil 10. srpna 1947 v Dunfermline, Fife, Skotsko. Jeho otec, James Anderson, řídil společnost RSA Boiler Fluid Company ve východním přístavu, kde strávil nejmladší roky ve skotském Edinburghu. Rodina se přestěhovala do Blackpoolu v Anglii v roce 1959 a Ian navštěvoval gymnázium v ​​Blackpoolu. Jako teenager pracoval jako obchodní asistent v Lewisově obchodním domě v Blackpoolu, později jako prodejce v novinovém stánku. V letech 1964-1966 studoval výtvarné umění na Blackpool College of Art.

Kariéra: Založil kapelu v roce 1963 s některými ze svých školních kamarádů s názvem The Blades Anderson byl zpěvák a hráč na harmoniku v této soulové a bluesové kapele. Mezi členy kapely byli John Evan, Jeffrey Hammon a Barriemore Barlow, kteří by dále tvořili Jeffro Tull. Oni hráli jejich první koncert v Holy Family Church Hall v North Shore, Anglie. Nakonec se přestěhovali do Londýna a usadili se v Lutonu. Na konci roku 1967 Anderson držel jednodenní práci na čištění kina Ritz v Lutonu. To bylo během této doby že Anderson opustil svou ambici hrát na elektrickou kytaru a vyměnil ji za flétnu.

Hrál na flétnu jen několik měsíců, když nahráli své první album, pod názvem kapely Jethro Tull, „This Was“. Album vyšlo v roce 1968 za příznivých recenzí a skromného komerčního úspěchu. Kapela poprvé dosáhla skutečného úspěchu v roce 1969, kdy vydala lidově laděné elektrické bluesové album „Stand Up“. Dosáhlo čísla 1 ve Velké Británii a ve Velké Británii a USA koncertovali značně. Jejich hudební styl se v 70. letech posunul směrem k progresivnímu rocku. Anderson už měl v úmyslu zahájit sólovou kariéru v roce 1980, kdy se Jethro Tull rozhodl dát si pauzu po smrti člena kapely Johna Glascocka. Anderson vydal v roce 1983 své první album „Walk into the Light“. Mezitím se Jethro Tull znovu sešel a pokračoval ve vytváření alb a turné. V 90. letech začal Anderson experimentovat s bambusovými flétnami. V roce 1995 vydal své druhé sólové album s instrumentálním názvem „Divinities: Twelve Dances with God“. V roce 2003 vydal Anderson skladbu nazvanou „Griminelli's Lament“. V roce 2011 Jethrow přestal cestovat a Anderson vydal v roce 2014 nové album „Homo Erraticus“. To vyvrcholilo u č.14 ve Velké Británii, což je jeho nejúspěšnější sólové album vůbec. V roce 2019 Anderson oznámil plány na nové sólové album.

Anderson vydal šest studiových alb a 2 živá alba jako sólový umělec. Reformovaný Jethro Tull je nyní označován jako „Ian Anderson and the Jethro Tull band“ a stále vystupuje živě. Zrušili data turné 2020 kvůli globální pandemii COVID-19 a oznámili data turné do roku 2021. Odhaduje se, že Jethro Tull prodal po celém světě 60 milionů alb, z toho 11 zlatých a pět platinových. Celkově vydali 21 studiových alb a 9 živých alb.

Další spolupráce: Anderson produkoval album Steeleye Span z roku 1974 „Now We Are Six“. V roce 1984 nahrál Anderson s London Symphony Orchestra album „A Classic Case“ spolu s Martinem Barrem, Dave Peggem a Peterem-Johnem Vettese. Skupina provedla výběr hudby od Jethro Tull. Objevil se v písni „All Along You Knew“ z alba Honeymoon Suite z roku 1985 „The Big Prize“. Anderson byl DJ v rozhlasové stanici Planet Rock a představil svou vlastní dvouhodinovou show „Under the Influence“. Anderson hrál na flétnu v písni „Muž bez klobouků“ „V úterý“ z alba „Pop Goes the World“ v roce 1987. Hrál také na flétnu na albu Roy Harpera z roku 1988 „The Dream Society“. V roce 2001 se objevil ve dvou živých albech Uriah Heep. V roce 2005 hrál Anderson na flétnu a zpíval vokály na verzi „The Thin Ice“ pro album „Back Against the Wall“ z roku 2005, což je all-star hold pokrývající celou skladbu The Wall od Pink Floyd. Anderson provedla flétnový duet s astronautem Cady Colemanem během její mise na palubě Mezinárodní vesmírné stanice na počest 50. výročí prvního pilotovaného kosmického letu od Jurije Gargarina.

Ocenění: Jethro Tull získal svou jedinou cenu Grammy za album „Crest of a Knave“ z roku 1987. V roce 1973 se Jethro Rull objevil na obálce časopisu Time. Anderson získal v roce 2006 dvě vyznamenání - cenu Ivora Novella za mezinárodní úspěch a čestný doktorát literatury na univerzitě Heriot-Watt. Anderson byl jmenován členem Řádu britského impéria na Nový rok 2008 Vyznamenání za zásluhy o hudbu. V roce 2011 mu byl na univerzitě Abertay udělen čestný doktorát (Doctor of Letters). Anderson byl oceněn cenou „Prog God“ na Progressive Music Awards 2013.

Osobní život: V letech 1970–1974 se Anderson provdala za fotografku Jennie Franks, která napsala mnoho textů k písni „Aqualung“ od Jethro Tull, pravděpodobně jejich nejslavnější písni.

Je ženatý se Shona Learoydovou od roku 1976 a mají dvě děti, Jamese Duncana Andersona, který je také hudebníkem, a Gaela Andersona, který pracuje ve filmovém průmyslu. V roce 2006 se Gael oženil s hvězdou The Walking Dead Andrew Lincoln .

Anderson přežil hlubokou žilní trombózu, pracuje na zvyšování povědomí o této nemoci tím, že se objevuje v oznámeních veřejné služby. V květnu 2020 ve videohovoru pro The Big Interview s Danem Ratherem prozradil, že trpí nevyléčitelnou chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Kromě své hudební kariéry je vášnivým obchodníkem a vlastní a provozuje několik lososích farem v Nové Anglii.

Nemovitosti a jiné podniky : Jednou z prvních nemovitostí, které Ian koupil, byl dům v londýnské čtvrti Regent's Park. V 70. letech zaplatil 90 000 liber. Po pouhých dvou letech nemovitost prodal za ztrátu 20 000 liber.

V roce 1978 Ian zaplatil 150 000 liber za nemovitost o rozloze 50 000 akrů nazvanou Straithaird na ostrově Skye. Brzy vypustil a provozoval rybí farmu na pozemku. Poté investoval do dalších devíti rybích farem na ostrově. Na tomto vrcholu Ianovo rybí podnikání zaměstnávalo 400 lidí a vydělávalo severně od 10 milionů liber ročně z příjmů, i když později připustil, že nákladný obchod z něj na konci dne nebyl příliš výnosný. V roce 1994 prodal Straithairda za 1 milion liber. Se všemi náklady na vylepšení a údržbu by později tvrdil, že během své doby, kdy vlastnil Straithairda, „neudělal zisky“.

Při prodeji Straitharda koupil Ian a jeho manželka Shona nemovitost o rozloze 12 akrů ve Wiltshire v Anglii nedaleko Stonehenge. Dnes jejich majetek ve Wiltshire zabírá 400 akrů.

Rovněž vlastní dům ve švýcarském Montreux.

Ian Anderson Čistá hodnota

Ian Anderson

Čistá hodnota: 100 milionů $
Datum narození: 10.8.1947 (73 let)
Rod: mužský
Profese: Zpěvák, hudebník, skladatel, flétnista, kytarista, skladatel, písničkář
Státní příslušnost: Skotsko
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse