Čistá hodnota Gregg Popovich

Kolik stojí Gregg Popovich?

Čistá hodnota Gregg Popovich: 40 milionů $

Plat Gregg Popovicha

8 milionů $

Gregg Popovich Čisté jmění a plat: Gregg Popovich je americký profesionální basketbalový trenér, který má čistou hodnotu 40 milionů dolarů. Gregg Popovich, známý také jako „trenér pop“ nebo „pop“, se prosadil jako jeden z nejdéle sloužících trenérů NBA v historii.

Je také jedním z nejúspěšnějších trenérů NBA vůbec, když vyhrál pět titulů se San Antonio Spurs. S pěti tituly pod opaskem se připojuje k vybrané skupině pouhých pěti dalších trenérů NBA, kteří tento výkon také zvládli. San Antonio Spurs nezískal jediný titul před tím, než se Popovich ujal kormidla v roce 1996. Od roku 2020 má Popovich nejvíce vítězství v historii NBA. Působil také jako hlavní trenér déle než kterýkoli jiný trenér ve všech amerických profesionálních sportovních ligách.

Časný život: Gregg Popovich se narodil 28. ledna 1949 ve východním Chicagu v Indianě. Gregg, vychovávaná chorvatskou matkou a srbským otcem, byla od mladého věku povzbuzována, aby hrála basketbal. V roce 1960 byl součástí týmu Biddy Basketball All-Star, který se umístil na třetím místě světového turnaje. Po absolvování střední školy navštěvoval Popovich Akademii leteckých sil Spojených států. Během svého působení na akademii řídil školní basketbalový tým a stal se předním střelcem.

Později promoval v roce 1970 poté, co získal bakalářský titul v oboru sovětských studií a následně prošel zpravodajským výcvikem letectva. V jednu chvíli byl připraven vstoupit do CIA. Po dobu pěti let viděl Gregg Popovich aktivní službu ve vzdušných silách Spojených států a cestoval po východní Evropě a Sovětském svazu s basketbalovým týmem ozbrojených sil. V důsledku svých výkonů v týmu amerických ozbrojených sil Popovich nakonec v roce 1972 získal pozvání na zkoušky amerického olympijského basketbalového týmu.

Kariéra: Gregg Popovich zahájil svou trenérskou kariéru v roce 1973 jako asistent trenéra v basketbalovém týmu ozbrojených sil. Během tohoto období Popovich také studoval tělesnou výchovu na univerzitě v Denveru a nakonec získal magisterský titul. Do roku 1979 Popovich přešel na vysokoškolský basketbal a působil jako hlavní trenér Pomona-Pitzer. Pro příštích devět let Popovich zlepšil jeho trénovat techniku ​​ve škole, nakonec vyhrál je jejich vůbec první titul. V polovině tohoto období si Popovich vzal rok volna, aby se učil pod hlavním trenérem univerzity v Kansasu Larrym Brownem.

Od roku 1988 se Popovich stal asistentem trenéra v San Antoniu Spurs. Působil pod svým bývalým učitelem Larrym Brownem až do roku 1992, kdy byl propuštěn celý trénující personál. Popovich poté přešel do Golden State Warriors, kde pokračoval v práci asistenta trenéra.

V roce 1994 se však Gregg Popovich vrátil do Spurs - nikoli jako trenér, ale jako generální ředitel a viceprezident pro basketbalové operace. To poskytlo Popovichovi svobodu podepsat a vyměnit několik hráčů. Dennis Rodman opustil tým, zatímco Avery Johnson se připojil. V roce 1996 Popovich vyhodil Boba Hilla a najal se jako hlavní trenér.

Po pomalé první sezóně Spurs podepsali Tima Duncana a svůj první titul získali v roce 1999. S Spurs vyhrál další čtyři tituly. V průběhu let Popovich získal několik ocenění Coach of the Year Awards.

(Foto: Kevin C. Cox / Getty Images)

Vztahy: Po dlouhém manželství se svou ženou Erin Gregg Popovich v roce 2018 oznámila, že zemřela. Podrobnosti o její smrti nebyly nikdy odhaleny. Během jejich vztahu měl pár spolu dvě děti.

Aktivismus: Gregg Popovich se proslavil svými otevřenými politickými názory a zapojením do různých otázek. Stal se zastáncem různých hnutí sociální spravedlnosti, včetně Ženského pochodu. Většinu svého času a peněz věnuje charitativním organizacím, jako je San Antonio Food Bank a Innocence Project, iniciativa využívající testování DNA k očištění nesprávně odsouzených zločinců.

Popovich je také známý svou účastí v různých snahách o zmírnění následků katastrof. Po hurikánu Irma a Maria podpořil Gregg Popovich organizaci nazvanou Boty, které se hodí, která pomohla dětem v nouzi najít boty po katastrofě. Popovich se také spojil s organizací J / P HRO, která poskytuje pomoc po hurikánech, které zpustošily Haiti a Karibik.

Gregg Popovich byl navíc v průběhu let otevřeným kritikem prezidenta Donalda Trumpa.

Plat: Popovich jako hlavní trenér San Antonio Spurs vydělává plat 8 milionů dolarů ročně. Podle některých zpráv tento plat staví Popoviche mezi 5 nejlepších nejlépe vydělávajících sportovních trenérů na světě.

Nemovitost: V roce 2002 Gregg koupil byt v San Francisku za 1,475 milionu $. Apartmán Presidio Heights má rozlohu 1950 čtverečních stop, krb a velká okna, která poskytují úžasný výhled na město. V roce 2020 bylo oznámeno, že Popovich dal tuto nemovitost do prodeje za 2,675 milionu $.

V roce 2005 si Gregg a jeho manželka koupili dům v San Antoniu, který byl původně postaven v roce 1999. Dům postavený na zakázku má obytnou plochu 9 640 čtverečních stop. Mezi hlavní výhody patří 2,2 akrů venkovního prostoru s velkým bazénem s mizejícím okrajem a vinným sklípkem o rozloze 600 čtverečních stop, který pojme více než 3 000 lahví vína.

Ačkoli nemovitost určitě měla své přitažlivosti, prodej nebyl pro Popovicha snadný. Ačkoli původně uvedl nemovitost na 4,5 milionu dolarů, o rok později snížil cenu na 3,5 milionu dolarů poté, co se mu nepodařilo najít kupce.

V roce 2007 bylo oznámeno, že Popovich a jeho manželka investovali do významného množství surové půdy. Údajně zaplatil 795 000 $ za 47 akrů poblíž města Pownal ve Vermontu. V té době nebylo jasné, co Popovich plánuje udělat se zemí, protože na ní nebylo nic kromě jediné stodoly.

Čistá hodnota Gregg Popovich

Gregg Popovich

Čistá hodnota: 40 milionů $
Plat: 8 milionů $
Datum narození: 28.01.1949 (72 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft 2 v (1,88 m)
Profese: Basketbalový trenér
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse