Greg Norman Čistá hodnota

Kolik stojí Greg Norman Worth?

Greg Norman Čistá hodnota: 400 milionů $

Greg Norman Čistá hodnota, plat a kariérní výdělky: Greg Norman je australský profesionální golfista a podnikatel, který má čistou hodnotu 400 milionů dolarů. Greg Norman získal na světovém žebříčku číslo jedna při více příležitostech a titul si zapínal a vypínal v celkové hodnotě přes 300 týdnů. Norman, přezdívaný jako „velký bílý žralok“, má na své jméno téměř 90 turnajových vítězství.

Ačkoli je celou golfovou komunitou považován za sportovní legendu, Norman se také prosadil jako neuvěřitelně bystrý obchodník. Jako podnikatel našel Norman úspěch v řadě různých průmyslových odvětví. Greg Norman je navíc známý svou charitativní činností.

Časný život: Gregory John Norman se narodil 10. února 1955 v Mount Isa v Queenslandu v Austrálii. Greg byl povzbuzován, aby se zapojil do sportu od mladého věku, a zpočátku ho nadchla ragby, kriket a surfování. Greg jako chlapec miloval oceán a v jednu chvíli měl v plánu stát se profesionálním surfařem.

Byla to Gregova matka Toini, kdo ho naučil hrát golf. Toini měl finské dědictví a jednociferný handicap. Patnáctiletý Greg působil jako matrace pro svou matku v golfovém klubu Virginia v Brisbane a nakonec během velmi krátké doby drasticky vylepšil svou vlastní hru. V době, kdy Norman absolvoval střední školu, bylo jasné, že má potenciál stát se profesionálním golfistou.

Kariéra: Norman se stal profesionálem poprvé v roce 1976. Ve stejném roce vyhrál svůj první turnaj na West Lakes Classic v Adelaide. Příští rok se poprvé připojil k evropskému turné a vyhrál vítězství ve Skotsku na Martini International. V roce 1980 Norman vyrazil soutěž z vody na French Open a dalších evropských turnajích.

V roce 1981 Norman debutoval u mistrů a vedl si dobře, když v Augustě skončil na čtvrtém místě. Poté vyhrál British Masters a poté, co navázal na řadu dalších vítězství, se Norman stal předním americkým vítězem peněz na evropském turné, než se připojil k americkému PGA Tour. V roce 1984 si Norman začal získávat celosvětové uznání poté, co na US Open potopil působivý 45 stop dlouhý putt. V roce 1986 se Norman proslavil „Sobotním slamem“, jinak známým jako „Norman Slam“. Během letošního roku Norman vedl všechny čtyři velké společnosti přes 54 jamek. Po celý rok byl Norman uznáván v celé golfové komunitě za svou úžasnou hru.

Normanovu kariéru poznamenalo několik zklamání v příštích několika letech, ale v roce 1993 se vrátil s pomocí trenéra Burcha Harmona. Po zbytek své kariéry pokračoval ve vyhrávání významných turnajů, než si udělal tříletou pauzu. Po svém návratu v roce 2008 se stal nejstarším 54jamkovým lídrem v hlavním šampionátu. To byl v zásadě poslední hlavní přínos, který Norman pro golfový svět udělal, protože zranění ho nadále brzdila. Kromě toho se Greg Norman do té doby více zaměřoval na podnikatelské pronásledování.

(Foto Simon Bruty / Getty Images

Vypořádání manželství a rozvodu : Greg byl ženatý třikrát. Jeho první manželství bylo s Laurou Andrassyovou, bývalou letuškou. Pár se oženil v roce 1981 a během jejich vztahu měli dvě děti. Nakonec se rozvedli v roce 2007. Laura Andrassyová následně od Normana obdržela vypořádání ve výši 105 milionů dolarů.

Po rozvodu se v roce 2008 oženil s tenistou Chrisem Averym. Jejich manželství trvalo něco málo přes rok a rozešli se v roce 2009. O rok později se Norman oženil se svou třetí manželkou, návrhářkou interiérů Kirsten Kutnerovou.

Kariérní výdělky : Greg Norman pravidelně získával více než 1 milion dolarů ročně ze zisku golfového turnaje. V letech 1986, 1990 a 1995 byl nejlepším hráčem v profesionálním golfovém světě. Norman byl navíc prvním profesionálním golfistou v historii, který vydělal více než 10 milionů dolarů v kariérních výdělcích. K dnešnímu dni tento milník rozbil s více než 15 miliony dolarů v kariérních výdělcích.

Nemovitost : Greg Norman v průběhu let významně investoval do nemovitostí. Za zmínku stojí zejména ranč o rozloze 11 600 akrů v Coloradu. Hotel je známý jako Ranč Seven Lakes a má hlavní chatu o rozloze 14 000 metrů čtverečních, fitness centrum a lázně. K dispozici jsou také moderní jezdecká zařízení, kabiny pro hosty a celá oblast věnovaná ubytování zaměstnanců.

Ranč založil získáním tří sousedních pozemků a jejich spojením do jednoho majetku. Jeho první nákup byl v roce 2004 za 9,5 milionu $.

Poté, co investoval značné prostředky do rozvoje Ranku Seven Lakes, dal v roce 2017 nemovitost do prodeje za 55 milionů dolarů. Bohužel pro něj bylo těžké najít kupce, což ho o rok později donutilo snížit cenu na 50 milionů dolarů. V březnu 2020 uvedl nemovitost na prodej za 40 milionů dolarů. V určitém okamžiku počátkem roku 2021 konečně našel kupce za nezveřejněnou cenu. Zde je video prohlídka:

V roce 1991 koupil Greg Norman sídlo v Jupiteru na Floridě za 4,9 milionu dolarů. O několik let později se pokusil vydělat na růstu hodnot nemovitostí a uvést sídlo na trh za neuvěřitelných 65 milionů dolarů. Uplynuly dva roky a Norman znovu nenašel kupce. V roce 2018 zbořil historické sídlo na pozemku (chata z roku 1902) a postavil novou rodinnou budovu s názvem „Klid“.

Dům, který byl dokončen v létě roku 2020, má obytnou plochu 32 000 čtverečních stop, která zahrnuje hlavní dům, penzion, kočár, dům s bazénem a loď. Suterén v hlavní budově má ​​zábavní oblast o rozloze 5 000 metrů čtverečních se dvěma vinnými sklepy, hernou a kinem. Na místě je tenisový kurt a dok, do kterého se vejde 150 stop jachta.

V lednu 2021 Greg a jeho manželka Kiki uvedli nemovitost na 59,9 milionu dolarů. O několik měsíců později našli kupce za údajně 40 milionů dolarů.

Společnost Greg Norman : Norman založil společnost Greg Norman v roce 1993. V průběhu let se společnost rozdělila do desítek průmyslových odvětví a generovala desítky milionů ročně. Společnost se zabývá designem golfových hřišť, vinařství, nemovitostí, soukromého kapitálu, brýlí, oděvů, potravin, restaurací a dalších. V roce 1991 získal 12 procent akcií společnosti Cobra Golf, předního výrobce golfového vybavení, za 1,9 milionu dolarů. Celá společnost byla získána o pět let později a Norman získal zisk 40 milionů dolarů.

Greg Norman Čistá hodnota

Greg Norman

Čistá hodnota: 400 milionů $
Datum narození: 10. února 1955 (66 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft (1,83 m)
Profese: Architekt, golfista, podnikatel, designér, podnikatel
Státní příslušnost: Austrálie
Naposledy aktualizováno: 2021
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse