V 70 letech zemřel skladatel Grateful Dead John Perry Barlow

John Perry Barlow, textař Grateful Dead a spoluzakladatel a místopředseda Electronic Frontier Foundation, je uveden 5. června 2014. EFF uvedl, že Barlow zemřel ve středu 7. února 2018 ve věku ...John Perry Barlow, textař Grateful Dead a spoluzakladatel a místopředseda nadace Electronic Frontier Foundation, je uveden 5. června 2014. EFF uvedl, že Barlow zemřel ve středu 7. února 2018 ve věku 70 let. (Richard Drew/AP, Soubor)

SAN FRANCISCO - John Perry Barlow, internetový aktivista a textař skupiny Grateful Dead, zemřel.

Skupina pro digitální práva Electronic Frontier Foundation uvedla, že Barlow zemřel brzy ve středu ve spánku doma v San Francisku. Bylo mu 70. Příčina smrti nebyla bezprostředně známa.

Barlow spoluzaložil EFF v roce 1990, aby podpořil svobodu projevu a soukromí online. V manifestu z roku 1996, Deklaraci nezávislosti kyberprostoru, tvrdil, že USA a další vlády by neměly vnucovat svoji suverenitu globálnímu sociálnímu prostoru, který budujeme.Vždy viděl internet jako základní místo svobody, kde hlasy, které dlouho mlčely, mohou najít publikum a lidé se mohou spojit s ostatními bez ohledu na fyzickou vzdálenost, uvedla ve svém prohlášení Cindy Cohn, výkonná ředitelka EFF.

Barlow se narodil ve venkovském Sublette County ve Wyomingu v roce 1947 a vyrostl v Pinedale, kde jeho rodiče byli farmáři.

Barlow řekl, že vyrostl jako oddaný Mormon, než skočil do kontrakultury 60. let. Spřátelil se s Bobem Weirem, jedním ze zakládajících členů Grateful Dead, když byli spolužáky na internátní škole ve škole Fountain Valley v Coloradu. Barlow absolvoval Wesleyan University v roce 1969.

Později se vrátil do Wyomingu, kde téměř dvě desetiletí vedl ranč pro dobytek a fušoval do republikánské politiky. Podle příznivců, kteří pro něj v říjnu uspořádali benefiční koncert, bojoval od roku 2015 s různými oslabujícími nemocemi.

Barlow je spolu s Weirem spoluautorem několika písní pro Grateful Dead, včetně Mexicali Blues, Black Throated Wind, Bombs Away, Heaven Help the Fool, Cassidy, I Need a Miracle, Lazy Lightnin ', Looks Like Rain, Lost Sailor, Money Money, Můj bratr Esau, cítím se jako cizinec, svatý z okolností, prosby a tentokrát navždy. S klávesistou Brentem Mydlandem Barlow napsal Blow Away, Just a Little Light a We Can Run. Napsal také písně pro String Cheese Incident a Burning Spear.

John měl způsob, jak brát ty nejtěžší věci života a stavět je jako výzvy, tedy dobrodružství, řekl Weir ve středu v online příspěvku. Za to měl být obdivován, dokonce napodobován. Bude žít dál v písních, které jsme napsali.

Mezi jeho přeživší patří tři dcery a vnučka.