Grace Slick Net Worth

Kolik stojí Grace Slick Worth?

Čistá hodnota Grace Slick: 20 milionů dolarů

Čistá hodnota Grace Slick: Grace Slick je americká americká hudebnice a zpěvačka a skladatelka, která má čistou hodnotu 20 milionů dolarů. Byla zvláště vlivná na psychedelické rockové scéně v 60. letech a je známá svými psychedelickými rockovými hity „White Rabbit“ a „Somebody to Love“. Byla členkou Jefferson Airplane a byla v Jeffersonově hvězdné lodi a hvězdné lodi. Skupiny mimo střelbu tvořily některé z původních členů.

Časný život: Grace Slick se narodila Grace Barnett Wing 30. říjnath, 1939 v Highland Park, Illinois. Její rodiče byli švédského a norského původu. Dětství začala se svým mladším bratrem v Highland Parku, který je zámožným předměstí mimo Chicago. Její otec však pracoval jako investiční bankéř a byl často převáděn do různých podnikových poboček, takže se s rodinou často stěhovala, když byla mladá. Před nástupem na střední školu žila v Los Angeles, San Francisku a metropolitní oblasti Chicaga. Rodina se usadila v Palo Alto v Kalifornii a krátce navštěvovala střední školu Palo Alto Senior High School, poté přešla na soukromou dívčí školu Castilleja. Po absolvování střední školy odešla do New Yorku a zapsala se na Finch College. V roce 1958 opustila Finch a přestěhovala se do Coral Gables na Floridě, kde jeden rok navštěvovala University of Miami. V roce 1961 se provdala za ctižádostivého filmaře Geralda Slicka a pár se přestěhoval do San Franciska. Zatímco v Kalifornii pracovala jako modelka pro obchodní domy I. Magnin & Company a začala skládat hudbu.

Ranná kariéra: Poprvé uvažovala o vstupu do hudebního průmyslu jako o kariéře v roce 1965 poté, co si přečetla článek o nově založené kapele Jefferson Airplane. Brzy poté založila kapelu The Great Society, kde hrála na kytaru a zpívala vokály, manžela na bicí, bratra Darbyho Slicka na sólovou kytaru a Davida Minera na basovou kytaru. Krátce po svém prvním vystoupení v kapele napsala a složila psychedelickou skladbu „White Rabbit“. Údajně jí trvalo jen půl hodiny, než napsala texty, které jsou odrazem halucinogenního zážitku vyvolaného drogami. Slick však uvedla, že jako dítě často četla „Alici v říši divů“, takže dílo sloužilo jako vliv. Kapela byla zodpovědná za hit „Somebody to Love“, který proslavil Jefferson Airplane. Jerry Slick vedl ke skupině směrem k indickému raga žánru hudby a Grace ji následovala, dokud se neobjevila lepší příležitost. Na podzim roku 1996 jeden ze zpěváků v Jefferson Airplane opustil kapelu a Jack Casady se Slicka zeptal, jestli by měla zájem se připojit. Nespokojená se způsobem, jakým byla The Great Society řízena, začala natáčet se skupinou později ten rok.

Jefferson Airplane a Jefferson Starship: Spolu s Grace Slick a bubeníkem Spencerem Drydenem vydala společnost Jefferson Airplane v únoru 1967 druhé studiové album „Surrealistic Pillow“. Na albu byly hity, které Slick napsal se svou předchozí kapelou, a to skladby „Somebody to Love“ a „White Rabbit“ 'se stali singly, kteří obsadili první příčky. První vyvrcholil u ne. 5 a druhý vyvrcholil na ne. 8. na Billboard Hot 100. Album zůstává označováno za jedno z nejvlivnějších v psychedelické rockové éře. V té době byla jejich směsice folku s psychedelickým funkem kritiky chválena jako nová a jedinečná. Od roku 2020 se řadí na ne. 471 na 500 největších alb Rolling Stone všech dob. V roce 1970 opustili skupinu Jack Casady a Jorma Kaukonen a zbývající členové založili hvězdnou loď Jefferson. Na podzim roku 1974 vydali Jefferson Starship své debutové album „Dragon Fly“. Album bylo hitem. Bylo to certifikované zlato tři měsíce po jeho vydání a vyvrcholilo u ne. 11 na žebříčku alb Billboard 200.

Grace Slick

Vince Bucci / Getty Images

Skupina vydala své druhé album „Red Octopus“ v létě roku 1975. To vyvrcholilo u ne. 1 na vývěsní tabuli 200. Album přineslo singly „Miracles“, které se dostaly na ne. 3 na žebříčku singlů Billboard a „Play on Love“, které vyvrcholily na ne. 49 na žebříčku jednotlivců. V roce 1976 vydali „Spitfire“, který vyvrcholil ne. 3 na žebříčcích alb Billboard. Po vydání alba „Spitfire“ se rozhodli necestovat a jejich čtvrté album „Earth“ vyšlo v roce 1978. Stejně jako u ostatních se jednalo o komerční a kritický úspěch. Slick opustil skupinu na tři roky, ale ona se vrátila k jejich pátému albu „Modern Times“, které vyšlo v roce 1981. Zůstala se skupinou pro další dvě alba. „Winds of Change“ vyšlo v roce 1982 a přineslo dva Top 40 singly. Po vydání jejich dalšího alba „Nuclear Furniture“ v roce 1984 se rozešli, ale Slick a pár dalších členů zůstali dál a říkali si Hvězdná loď.

Slick opustil hvězdnou loď v roce 1988 a připojil se k Jefferson Airplane na reunionovém turné následující rok. Kromě práce s Jefferson Airplane a jejími přidruženými společnostmi produkovala několik sólových alb. V roce 1974 vydala „Manhole“ a poté v roce 1980 vydala „Dreams“ a v následujícím roce pokračovala filmem „Welcome to the Wrecking Ball!“.

Odchod do důchodu a osobní život : Jakmile dokončila reunionské turné s Jefferson Airplane, Slick odešla z hudebního průmyslu. Později uvedla, že to bylo proto, že se prostě cítila příliš stará na to, aby žila životním stylem. Její první manželství s kameramanem a poté členem kapely Jerrym Slickem trvalo od roku 1967 do roku 1961. Mezi prvním a druhým manželstvím měla vztah se svým spoluhráčem z kapely Jefferson Airplane Paulem Kantnerem a měla s ním dceru v roce 1971. Poté se provdala za režiséra osvětlení Skipa Johnson v roce 1967 a dva se rozvedli v roce 1994. Veřejně diskutovala o své historii a minulých bojích se zneužíváním návykových látek. Její alkoholismus vedl k problémům na turné, zejména s Jefferson Starship. V roce 1980 autorizovala biografii o ní nazvanou Grace Slick: The Biography.

Nemovitost : Několik desetiletí žila Grace ve městě Mill Valley, severně od San Franciska v okrese Marin. V září 1993 její dlouholetý dům shořel do tla. Později by se zjistilo, že oheň zapálili pracovníci kraje, kteří řídili hoření, které se vymklo kontrole. Žalovala kraj a vyhrála dostatečně velkou osadu, aby si mohla koupit dům v Malibu. V roce 1996 zaplatila za nemovitost o rozloze 2 akrů v Malibu 960 000 USD. Dnes má dům odhadem 4–5 milionů USD. V roce 1995 prodala nemovitost Mill Valley za 650 000 $.

Grace Slick Net Worth

Grace Slick

Čistá hodnota: 20 milionů dolarů
Datum narození: 1939-10-30
Rod: ženský
Výška: 5 ft 6 v (1,7 m)
Profese: Zpěvák, skladatel, písničkář, herec, model, vizuální umělec, malíř, ilustrátor, hudebník
Národnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2021
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse