George Michael Čistá hodnota

Kolik stojí George Michael Worth?

Čistá hodnota George Michaela: 200 milionů dolarů

George Michael čisté jmění : George Michael byl anglický zpěvák, skladatel, hudební producent a filantrop, který měl v době své smrti čistou hodnotu 200 milionů dolarů. Proslavil se jako člen hudebního dua Wham! v 80. letech a později se vydal na sólovou dráhu. Michael prodal přes 100 milionů desek po celém světě a stal se tak jedním z nejprodávanějších hudebních umělců všech dob. George Michael tragicky zemřel 25. prosince 2016 ve věku 53 let ve svém domě mimo Londýn. Údajně zemřel na srdeční selhání.

Časný život: George Michael se narodil Georgios Kyriacos Panayiotou 25. června 1963 ve východním Finchley v Londýně. Jeho otec, Kyriacos „Jack“ Panayiotou, byl řecko-kyperský restaurátor, který v 50. letech emigroval do Anglie. Jeho matka, Lesley Angold, byla anglická tanečnice. Michael strávil většinu svého dětství v Londýně. Navštěvoval Roe Green Junior School a Kingsbury High School. Má dvě sestry: Yiodu (nar. 1962) a Melanie (1964–2019). Navštěvoval školu Bushey Meads School, kde se setkal a ujal se Andrewa Ridgeleyho. Spojili se s tím, že oba chtěli být muzikanty.

Kariéra: Michael poprvé okusil úspěch, když založil skupinu Wham! S Andrew Ridgeley v roce 1981. První album skupiny „Fantastic“ z roku 1983 mělo řadu deseti nejlepších singlů včetně „Young Guns“, „Wham Rap!“ a „Club Tropicana“. Jejich druhé album „Make It Big“ z roku 1984 obsahovalo hity singlů „Wake Me Up Before You Go-Go“, „Freedom“, „Everything She Wants“ a „Careless Whisper“, které dosáhly čísla jedna ve dvou desítkách zemí, včetně USA a Velké Británie Michael a Ridgely oficiálně rozpustili Wham! v roce 1986. Michael pokračoval ve velmi úspěšné sólové kariéře.

Na konci roku 1987 vydal Michael své debutové sólové album Faith, které se stalo v podstatě okamžitou klasikou. První singl z alba byl „I Want Your Sex“. Píseň byla zakázána mnoha rozhlasovými stanicemi po celém světě kvůli jejím sexuálně sugestivním textům. Druhý singl „Faith“ vyšel v říjnu 1987, několik týdnů před vydáním alba. „Faith“ se stala jednou z nejpopulárnějších písní George Michaela. Píseň byla nejprodávanějším singlem roku 1988 v USA, kde vydala „Faith“ čtyři singly - „Faith“, „Father Figure“, „One More Try“ a „Monkey“.

„Poslouchejte bez předsudků sv. 1 'vyšlo v září 1990. První singl „Praying for Time“ obsahuje texty o sociálních neduzích a nespravedlnosti. Druhý singl byl „Waiting for That Day“ a byl vydán v říjnu 1990. Album vyprodukovalo pět britských singlů, které vyšly rychle, během osmi měsíců: „Praying for Time“, „Waiting for That Day“, Svoboda! 90, „Heal the Pain“ a „Cowboys and Angels“.

„Freedom“ 90 byl druhým z pouhých dvou singlů podporovaných hudebním videem režiséra režiséra „Se7en“ Davida Finchera. Místo toho, aby Georgeovi ukázali, jak píseň zpívá, najali si supermodelky Naomi Campbell, Lindu Evangelistu, Christy Turlington, Tatjanu Patitz a Cindy Crawford, aby se s písní synchronizovaly.

„Starší“ vyšlo v roce 1996, „Písně z minulého století“ v roce 1999 a „Patience“, jeho poslední album, v roce 2004.

V době své smrti George Michael prodal přes 115 milionů desek po celém světě. Jako sólový umělec prodal přes 80 milionů desek, což z něj dělá jednoho z nejprodávanějších hudebních umělců. S Wham! Prodal dalších 30 milionů desek. Z jeho debutového sólového alba „Faith“ se prodalo více než 25 milionů kopií.

ADRIAN DENNIS / AFP přes Getty Images

Právní / drogové problémy: Během svého života byl Michael několikrát zatčen za obvinění z drog a za neslušnost veřejnosti v souvislosti se sexuálními činy. Bojoval se zneužíváním návykových látek. 7. dubna 1998 byl Michael zatčen za účast na obscénním činu na veřejné toaletě v parku v Beverly Hills. Michael byl zatčen tajným policistou v bodné operaci. Michael dostal pokutu 810 USD a byl odsouzen k 80 hodinám veřejně prospěšných prací poté, co se dovolával „žádného sporu“ ohledně obvinění proti němu.

V únoru 2006 byl Michael zatčen za držení drog, což je událost, kterou popsal jako „mou vlastní hloupou chybu, jako obvykle“. V roce 2007 se přiznal k drogově závislé jízdě poté, co zablokoval silnici na semaforech v severozápadním Londýně. Měl zákaz řízení na dva roky.

23. července 2006 byl Michael obviněn z anonymního sexu na veřejnosti v Londýně.

19. září 2008 byl Michael zatčen na veřejné toaletě v Londýně za držení drog.

V neděli 4. července 2010 se Michael vracel z přehlídky Gay Pride, když narazil autem do přední části obchodu v severním Londýně a byl zatčen pro podezření z řízení pod vlivem alkoholu. 12. srpna byl obviněn z držení marihuany. a při řízení pod vlivem alkoholu nebo drog. 14. září 2010 byl Michael odsouzen k osmi týdnům vězení, pokutě a zákazu řízení motorových vozidel na pět let. Michael byl propuštěn z vězení 11. října 2010, poté, co sloužil čtyři týdny.

Michael přiznal, že během svých dnů těžkého užívání drog kouřil až 25 kloubů denně a zneužíval prášky na spaní.

Osobní život: Na konci 80. let se Michael setkal s čínsko-americkou vizážistkou Kathy Jeung. Objevila se ve videu „I Want Your Sex“. Michael později řekl, že byla jeho „jedinou dobročinnou“ přítelkyní.

V roce 1992 začal Michael chodit s Anselmem Feleppou, kterého potkal na koncertě Rock in Rio v roce 1991. Po šesti měsících jejich vztahu Feleppa zjistil, že je HIV pozitivní. V roce 1993 Feleppa zemřel na krvácení do mozku související s AIDS. Michaelova píseň „Ježíš dítěti“ a album „Starší“ jsou věnovány Feleppovi.

V letech 1996 až 2009 působil ve vztahu s dědicem sportovních potřeb Kennym Gossem. Na konci listopadu 2005 bylo oznámeno, že Michael a Goss plánovali zaregistrovat svůj vztah jako civilní partnerství, ale kvůli negativní publicitě a jeho nadcházejícímu turné své plány odložili. Rozešli se v roce 2009.

V roce 2012 začal Michael chodit s Fadi Fawaz, australským kadeřníkem celebrit se sídlem v Londýně. Byl to Fawaz, kdo našel Michaelovo tělo na vánoční ráno 2016.

Nemovitost: V době své smrti vlastnil Michael v severním Londýně sídlo v hodnotě 12 milionů dolarů s názvem Highgate House. Přenechal dům své sestře Melanie.

Michael také vlastnil chalupu ze 16. století v Goring-on-Thames v Oxfordshire. Michael koupil a zrekonstruoval dům v roce 2007, což je proces, při kterém byly zachovány původní nízké stropy domu a dřevěné trámy - to vše je součástí Michaelova pokusu o zachování historických kvalit domu.

George Michael Čistá hodnota

George Michael

Čistá hodnota: 200 milionů $
Datum narození: 25. června 1963 - 25. prosince 2016 (53 let)
Rod: mužský
Výška: 6 ft (1,83 m)
Profese: Hudební producent, režisér hudebního videa, písničkář, filmový producent, režisér, skladatel filmové hudby, herec, hudebník, multiinstrumentalista
Státní příslušnost: Spojené království
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse