Čistá hodnota Gartha Brookse

Kolik stojí Garth Brooks Worth?

Čistá hodnota Garth Brooks: 400 milionů $

Plat Gartha Brookse

90 milionů $ ročně

Čisté jmění Garth Brooks: Garth Brooks je americká country country hvězda, která má čistou hodnotu 400 milionů $. To je celková čistá hodnota jeho manželky, country zpěvačky Trishy Yearwoodové. Převážnou většinu čistého jmění páru (300–350 milionů $) připisuje Garth.

Garth je velmi úspěšný country hudebník, který má šest alb s certifikovaným diamantem. Podle RIAA je nejprodávanějším umělcem sólových alb ve Spojených státech se 148 miliony prodaných domácích jednotek, před Elvisem Presleym, a celkově je na druhém místě za Beatles. Je také jedním z nejprodávanějších umělců na světě všech dob a celosvětově prodal více než 200 milionů alb.

Časný život: Troyal Garth Brooks se narodil v Tulse v Oklahomě 7. února 1962. Je nejmladším dítětem Troyal Raymonda Brookse a Colleen McElroy Carrollové. Jeho otec byl navrhovatelem ropné společnosti a jeho matka byla v 50. letech country zpěvačkou, která se objevila v televizní show „Ozark Jubilee“. Garth je dítětem každého z druhého manželství svých rodičů. Má čtyři starší nevlastní sourozence a jednu starší sestru. Vyrůstal a jeho rodina pořádala týdenní talentové show, kde všech šest dětí muselo obléknout parodii nebo zpívat. Ačkoli Garth rád vyrůstal zpěv, jeho hlavní pozornost byla zaměřena na sport. Na střední škole hrál Garth fotbal, baseball a byl v atletickém týmu. Získal stipendijní stipendium na Oklahoma State University. Jeho specializací byl oštěp. Brooks vystudoval vysokou školu s bakalářským titulem v marketingu v roce 1984.

Kariéra: Po vysoké škole začal Brooks hrát na kytaru a zpívat v místních barech a klubech v roce 1985. Advokát zábavy jel z Dallasu do Stillwater v Oklahomě, jen aby slyšel hrát Brookse. Nabídl se, že vytvoří své první demo. Brooks odešel do Nashvillu hledat nahrávací smlouvu. Během 24 hodin byl zpět v Oklahomě. Advokát přesvědčil Gartha, aby dal Nashvillovi další šanci. Brooks se přestěhoval do Nashvillu v roce 1987.

„Hungry Years“, první album „Brooks“ vyšlo v roce 1989. Album vyvrcholilo u čísla dva v žebříčcích country alb. Jeho první hit číslo jedna „If Tomorrow Never Comes“ je mimo toto album. Ten stejný rok, Brooks šel na turné jako předskokan pro legendu country hudby Kenny Rogers. Brooksovo druhé album „No Fences“ vyšlo v roce 1990 a strávilo 23 týdnů na prvním místě v žebříčcích country alb. Skladby „Friends in Low places“ a „The Thunder Rolls“ jsou mimo toto album. „No Fences“ je Brooksovo nejprodávanější album se čtyřmi singly zemí číslo jedna mimo album. Třetí album „Ropin 'the Wind“, „Brooks“, vyšlo na podzim roku 1991 a debutovalo v hitparádách hlavních alb u čísla jedna. Bylo to poprvé, co country umělec dosáhl tohoto výkonu. Brooks byl také prvním umělcem v zemi, který měl současně tři alba v top 20 žebříčku Billboard 200. Na podzim roku 1992 vydal své čtvrté album „The Chase“.

V roce 1993 vydal Brooks album „In Pieces“, které se dostalo na první místo v zemi a hlavních žebříčcích. Téhož roku vyrazil na své první světové turné a vyprodal anglickou Wembley Arena, první pro americký country akt. O dva roky později vydal „Fresh Horses“ a singl „She's Every Woman“. Také v roce 1995 vyrazil na své druhé světové turné, které zahrnovalo 5,5 milionu lidí a vydělal více než 105 milionů dolarů. V roce 1998 vydal své první živé album „Double Live“.

V říjnu 1999 vydal „Garth Brooks in… The Life of Chris Gaines“, soundtrack k filmu s názvem „The Lamb“. Tento projekt selhal.

26. října 2000 Brooks oficiálně oznámil svůj odchod z nahrávání a hraní.

(Foto: Ethan Miller / Getty Images)

Na podzim roku 2007 uspořádal Brooks devět vyprodaných koncertů s názvem „Garth Brooks: Live in Kansas City“. Mělo to být jen jeden koncert, ale díky velké poptávce se všech devět koncertů vyprodalo za méně než dvě hodiny. To je asi 140 000 prodaných vstupenek. O několik měsíců později, v lednu 2008, Brooks odehrál v Los Angeles pět vyprodaných představení za méně než 48 hodin v rámci finanční sbírky na požáry v roce 2007.

Na podzim roku 2009 Brooks opět krátce vyšel z důchodu na pobyt v Las Vegas v hotelu a kasinu Encore Las Vegas Steva Wynna. Wynn poskytl Brooksovi přístup k soukromému letadlu, aby mohl maximalizovat čas strávený se svou rodinou v Oklahomě a být o víkendech stále ve Vegas pro své show.

V roce 2014 vyšel Brooks z důchodu s novým singlem „People Loving People“, novým albem „Man Against Machine“ a světovým turné. V roce 2016 vydal Brooks ve spolupráci s Targetem kompilační album s názvem The Ultimate Collection. Album „Gunslinger“ a singl „Baby, Let's Lay Down and Dance“.

V roce 2018 vyšel singl „All Day Long“ z alba „Fun“ z roku 2020. Téhož léta oznámil Brooks své turné po stadionu s 30 severoamerickými stadiony, včetně ikonického fotbalového stadionu v areálu University of Notre Dame v South Bend v Indianě. V roce 2019 se Brooks vydal na Dive Bar Tour se zastávkami v sedmi potápěčských barech po celých Spojených státech.

Během pandemie COVID-19 uspořádali Brooks a Trish Yearwood neformální koncert, který byl vysílán na 5,2 milionu lidí na Facebooku Live. Představení bylo závadné a neustále se hroutilo kvůli počtu lidí, kteří se k němu pokoušeli dostat. Brooks a Yearwood poté příští týden uspořádali stejný koncert na CBS a věnovali 1 milion dolarů na pomoc při pandemii. Vysílání CBS přineslo 5,6 milionu diváků. 7. července se pár vrátil na Facebook Live na další akci a vzal si od fanoušků žádosti o skladby.

Na konci června 2020 provedl Brooks koncert, který byl vysílán ve 300 divadlech s autem v USA a Kanadě.

Osobní život: Brooks se na vysoké škole seznámil se svou první manželkou, skladatelkou Sandy Mahlovou. Vzali se 24. května 1986. Pár měl tři dcery: Taylor, August a Allie.Brooks a Mahl se rozvedli 17. prosince 2001. Jeho rozvod byl jedním z nejdražší rozvody všech dob. Garth zaplatil Sandy vypořádání ve výši 125 milionů dolarů.

Brooks se znovu oženil 10. prosince 2005 s country zpěvačkou Trishou Yearwood.

V červenci 2013 se Brooks stal dědečkem, když měl August s Chance Michael Russell dceru jménem Karalynn.

Nejdůležitější údaje o platu: V turistickém roce je známo, že Garth vydělal až 90 milionů dolarů a občas byl nejlépe placenou celebritou na planetě. V období od června 2017 do června 2018 vydělal Garth Brooks 45 milionů dolarů. Ve stejném období následujícího roku vydělal 25 milionů dolarů.

Nemovitost: Brooks vlastní domy v Tulse v Oklahomě Nashville v Tennessee a Malibu v Kalifornii. V roce 2019 se říkalo, že Brooks a Yearwood koupili hotel Layby na pláži Holmes na ostrově Anna Maria na Floridě za 8 825 milionů dolarů.

Čistá hodnota Gartha Brookse

Garth Brooks

Čistá hodnota: 400 milionů $
Plat: 90 milionů $ ročně
Datum narození: 7. února 1962 (59 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 11 v (1,82 m)
Profese: Písničkář, hudebník, herec, filmový producent, hudební umělec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse