Frankie Valli Čistá hodnota

Kolik stojí Frankie Valli Worth?

Čistá hodnota Frankie Valli: 80 milionů $

Čistá hodnota Frankie Valli: Frankie Valli je americká populární zpěvačka, která má čistou hodnotu 80 milionů dolarů. Frankie Valli si vydělal čisté jmění tím, že byl vedoucím zpěvákem The 4 Seasons, stejně jako lukrativní sólovou kariérou. Rovněž získává autorské honoráře z hitu Broadway Jersey Jersey Boys, který celosvětově vydělal téměř 3 miliardy dolarů.

Časný život: Narodil se jako Francesco Stephen Castelluccio 3. května 1934 v Newarku v New Jersey holiči Anthonymu Castellucciovi a zaměstnanci pivní společnosti Mary Rinaldi. Valli se nechal inspirovat k pěvecké kariéře ve věku sedmi let, když ho jeho matka vzala, aby viděl vystoupení Franka Sinatry na Manhattanu. Jedním z jeho oblíbených zpěváků byl Jean Valli, od kterého přijal své umělecké jméno. Valli pracoval jako holič, aby se uživil, a soustředil se na rozvíjení kariéry jako hudebník.

Kariéra: Valli zahájil svou pěveckou kariéru na počátku 50. let s Variety Trio, které zahrnovalo Nickie DeVito, Tommy DeVito a Nick Macioci. Skupina ho slyšela zpívat a nabídla mu hostující místo v jednom ze svých představení. Na konci roku 1952 se Variety Trio rozpadlo a Valli a Tommy DeVito se stali součástí domácí kapely The Strand v New Brunswicku v New Jersey. Spolu se zpěvem Valli také hrál na basu. Valli střihl svůj první singl „My Mother's Eyes“, což je obal písně George Jessela z roku 1929. Kolem tentokrát Valli a DeVito opustili domácí kapelu The Strand a vytvořili Variatones s Hankem Majewskim, Frankem Cattone a Billy Thompsonem. V roce 1965 kapela udělala dojem na newyorského rekordmana Petera Paula, který je příští týden nechal vyzkoušet v RCA Victor.

Skupina se přejmenovala na čtyři úrovně a nahrála několik singlů a skladeb v hodnotě jednoho alba. V roce 1956 měli menší hit „You are the Apple of My Eye“. Skupina vystupovala společně až do roku 1959 a poté se členem stal Bob Gaudio. Po několika dalších změnách v sestavě byla skupina přejmenována na The 4 Seasons. Jméno dostali podle koktejlového salonu, kde byli po konkurzu ve velké předměstské bowlingové hale.

Valliho neobvykle silný falešný hlas je charakteristickým zvukem desítek hitů hitparád skupiny The Four Seasons z New Jersey. V průběhu 60. let zaznamenal Valli se svými přáteli a spoluhráči De Vito a Maciocii a zázračným dospívajícím Bobem Gaudiem 29 nejlepších 40 hitů. Patří mezi ně taneční hity jako Sherry (1962), Big Girls Don't Cry (1962), Walk Like a Man (1963), Rag Doll (1964) a Let's Hang On! (1965). Valli byl původním umělcem, který zaznamenal skladbu produkovanou Bobem Crewem „The Sun Ain't Gonna Shine (Anymore.)“. Toto představení bylo zkopírováno téměř na vědomí, když jej zaznamenali bratři Walkerové - jejich verze se stala obrovským úspěchem.

(Foto: Jason Kempin / Getty Images)

Později se Valli etabloval jako sólový umělec u mosazného filmu Can't Take My Eyes Off of You, který dosáhl čísla 2 v roce 1967. Jeho debutové sólové album bylo shromážděním různých singlů a několika nových nahrávek. Skladba A-Side „I Make a Fool of Myself“ dosáhla č. 10. Druhé Valliho sólové album „Timeless“ obsahovalo 40 nejlepších „To Give“ (The Reason I Live.) Od té doby vytvořil rovnováhu mezi jeho vlastní hudební kariéru a práci s kapelou. Valli zakončil šedesátá léta řadou nahrávek, které byly zahrnuty do alba „Half & Half“, což je společné úsilí Valli / Four Seasons. Jediným hitem, který vzešel z tohoto alba, byla „Dívka, kterou nikdy nebudu vědět (Angels Never Fly This Low), která dosáhla č. 52.

V roce 1966 se sólová nahrávka Valli „Jsi připravená“ stala součástí severní soulové scény a dosáhla jedenáctky britského žebříčku jednotlivců. V polovině 70. let zasáhl v éře diskotéky zlato svými špičkovými písněmi jako „My Eyes Adored You“ (1974) a na hitparádě Billboard č. 6 s diskotékou „Swearin“ to God “, která se dostala na ne. 31 na britských mapách. Další úspěch ve Velké Británii získal díky filmu „Fallen Angel“. Zatímco Valli dosáhl jedenáctky ve Velké Británii, Four Seasons měl také hit ve Velké Británii bez Valliho se „Silver Star“. V roce 1976 natočil „Den v životě“ skupiny Beatles pro hudební dokument „Vše toto a druhá světová válka“. V roce 1978 zaznamenal velký hit, když zpíval ústřední melodii k filmové verzi hry „Grease“. Píseň byla napsána Barrym Gibbem z Bee Gees a hrál Valli. Stal se okamžitým hitem číslo jedna. V následujícím roce zaznamenal větší úspěchy v hitparádách jako „Save Me, Save Me“ a „Fancy Dancer“. V pozdější části 70. let začal Valli trpět ztrátou sluchu a přinutil ho zpívat zpaměti. Většina jeho sluchu byla obnovena v roce 1980, kdy podstoupil operaci ušní specialista z Los Angeles Victor Goodhill. V roce 1992 vydali Four Seasons nové album s názvem „Hope and Glory“.

Jeho obrovský opus ho udržel v očích veřejnosti jako nostalgii v 90. letech a na počátku 2000. Nakonec byl jeho životu a úspěchům věnována náležitá úcta díky „Jersey Boys“, divoce populárnímu a oceněnému muzikálu na Broadwayi v roce 2005. Muzikál skutečně hrál Valli a členové Four Seasons a obsahoval biografický příběh jako čtyři samostatné úhly pohledu každého z členů Four Seasons. Muzikál má cestovní společnosti po celém světě, stejně jako verzi v kasinu Paris Las Vegas. Tato produkce právě podpořila trvalé příspěvky Valliho k populární hudbě spolu s jedinečnou brilantností jeho jedinečného hlasu. Přehlídka byla nominována na osm cen Tony, vyhrál čtyři, pozoruhodný pro nejlepší muzikál, herec a herec ve vedlejší roli. V roce 2014 byl adaptován do stejnojmenného filmu režiséra Clint Eastwood.

Jako jeden z původních členů The Four Seasons (společně s DeVitem, Massim a Gaudiem) byl Valli uveden do Rock and Roll Hall of Fame v roce 1990 a do Hall of Fame v roce 1999. V říjnu 2007 vydal Valli album obsahující obaly jeho oblíbených písní ze 60. let s názvem „Romancing the '60s“. V říjnu 2012 debutoval Valli na Broadwayi týdenním koncertním seriálem v divadle Broadway v New Yorku. Frankie Valli a Four Seasons cestovali po USA od března 2016 do ledna 2017 a hráli na malých až středních místech. V průběhu let se Valli objevil jako herec v několika televizních pořadech, včetně účinkování na filmu „The Sopranos“.

21. září 2020 zemřel ve věku 92 let jeho spoluhráč a zakládající člen Four Seasons Tommy DeVito.

Osobní život: Valli byl ženatý třikrát, nejprve se svou ženou Mary v jeho dvaceti letech. Měli spolu dvě dcery. Rozvedli se po 13 letech společně, v roce 1971. Poté se oženil s MaryAnn Hannagan v roce 1974 a jejich manželství trvalo osm let. V roce 1984 se oženil s Randy Clohessy. Měli tři syny a rozešli se v roce 2004. Tragédie zasáhla Valliho život - v roce 1980 byla jeho nevlastní dcera z Marie Celie zabita při pádu z požárního schodiště. O šest měsíců později zemřela jeho nejmladší dcera Francine na předávkování drogami. V květnu 2012 byl Valli oceněn Medailí cti Ellis Island za jeho závazek k různým humanitárním snahám a příčinám.

Frankie Valli Čistá hodnota

Frankie Valli

Čistá hodnota: 80 milionů $
Datum narození: 3. května 1934 (86 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 4 v (1,65 m)
Profese: Zpěvák, herec
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse