Několik dní v životě nakupujícího v supermarketu v Las Vegas

KovářSmithův zaměstnanec Jagger doručuje vyzvednutí ve čtvrtek 19. března 2020 v Hendersonu. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smith's inzeruje službu vyzvednutí ve čtvrtek 19. března 2020 v Hendersonu. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smithův zaměstnanec Jagger doručuje vyzvednutí ve čtvrtek 19. března 2020 v Hendersonu. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smithův zaměstnanec Jagger doručuje vyzvednutí ve čtvrtek 19. března 2020 v Hendersonu. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smithův zaměstnanec Jagger doručuje vyzvednutí ve čtvrtek 19. března 2020 v Hendersonu. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal)

Nakupování s potravinami, jak jsme ho znali, skončilo, alespoň v dohledné budoucnosti. Ale na konci tunelu může být malé, drobné - jen dírkové - světlo, protože ve čtvrtek se zdálo, že se logjam poněkud uvolnil.

Začátkem týdne byly zprávy zepředu bezútěšné, a tak jsem se obrátil k počítači, abych zjistil, že se nemohu dostat ani na stránky pro Amazon Fresh nebo Amazon Whole Foods. Pokus naplánovat vyzvednutí ze Smithova (nejbližšího supermarketu k mému domu) byl odložen, protože první místo bylo o tři dny dál. A Smithova dodávka naplánovaná na úterý by dokázala přinést méně než polovinu položek, které jsem si objednal, když se kupující procházela uličkami a hodila vše, co nebylo k dispozici, a dala mi vědět textem. Ale dodací proces byl hladký, kvalita produktů vynikající. A zatímco běžný poplatek je 9,95 USD, ten první byl prominut.

kino červeného rocku las vegas nv

Povinnost volala v úterý a já jsem při hlášení podal osobní pohled na situaci. Šel jsem na trh Cardenas s myšlenkou, že menší obchody by mohly přilákat menší davy. Špatně: Mohl jsem dostat spoustu hovězího jazyka, ale ne více běžných kusů, produkční koše byly prázdné a vejce nebylo k nalezení.Vons vypadal slibně, když zaměstnanec hromadil čerstvá rajčata poblíž displeje mnoha druhů salátových zelenin poblíž doslova hromádek červené papriky, ale bez vajec a bez mletého hovězího masa.

Obchodník Joe’s neměl mnoho prázdných polic (kromě toho, že kupodivu byl jeden z pouzder na mražené potraviny zcela holý), ale ani stopy po mletém hovězím masu nebo vejcích.

Potěšilo mě, stejně jako mnoho dalších lidí, že Smith's otevírali o hodinu dříve ve středu (stejně jako v pátek a v pondělí) pro lidi starší 60 let, objevil jsem se v obchodě Henderson asi v 6:40 a našel jsem čáru, která se protáčela přes parkoviště. hodně. (Odešel jsem.) Redaktor kopie RJ Joe Hawk měl podobnou zkušenost v obchodě v severním údolí, kde se dav 40 lidí v 6:30 rozrostl na 350 o 7. (Zůstal a našel málo mléka, málo vajec, žádný chléb a prakticky žádné maso).

robert downey jr. čisté jmění

Když jsem si myslel, že možná budu mít více štěstí s dřívějším časovým úsekem, ve středu jsem znovu zkusil Smithův snímač, který jsem zachytil ve čtvrtek ráno. (Tentokrát byl poplatek 4,95 $, ale prominul první tři vyzvednutí a Smith’s aktuálně prominul poplatky za vyzvednutí těch 60 a starších.)

Sestavil jsem svůj seznam a napjatě čekal; když dorazilo oznámení, bylo to jen to, že moje vejce za 1,99 $ budou podložena pro některé, které byly 4,99 $ za tucet, a ne, stále žádné mleté ​​maso. (Nechtěl jsem ani mleté ​​hovězí maso, ale byl to zajímavý barometr.) Proces sběru byl hladký a snadný; Vjel jsem do označeného prostoru před obchodem, zavolal na číslo na sousední ceduli a za pár minut zamířil zaměstnanec s mými potravinami na parkoviště a vložil je do kufru.

A pak jsem vešel do obchodu, kolem desáté hodiny dopolední, a na začátku týdne jsem zjistil, že je v pohodě. Nejoblíbenější komodity byly naštěstí omezeny na jednu na osobu. Stále žádné mleté ​​hovězí maso, ale bylo tam těch 4,99 $ a asi 5,99 $ vajec a spravedlivý výběr mléčných výrobků a některých papírových produktů. Bohužel nejsme blízko konce tohoto sociálního experimentu, ale možná lidé vyrvali kontrolu nad svými tendencemi hromadit, nebo jejich domovy dosáhly kapacity.

Toto čerstvé peklo, které právě prožíváme, musí změnit některé naše návyky. Jako někomu, kdo nesnáší nakupování, se mi líbilo pohodlí při objednávání z mého telefonu a zdá se, že 4,95 $ stojí za to, i když 9,95 $ možná ne. A mám pocit, že moje nákupy na Amazonu se budou jen rozšiřovat.