Elvis Net Worth

Kolik stojí Elvis Worth?

Čistá hodnota společnosti Elvis: 20 milionů dolarů

Elvisovo čisté jmění: Elvis byl americký zpěvák, hudebník a herec, který měl v době své smrti v roce 1977 čisté jmění 20 milionů dolarů (technicky jeho čisté jmění bylo 5 milionů dolarů, než se upravil o inflaci). Je nejprodávanějším sólovým umělcem v historii. Tento hudební průkopník, uznávaný jako zodpovědný za popularitu hudby Rock 'n Roll, překročil hranice a stal se kulturní ikonou, která zahájila novou éru. Taková je jeho sláva, že jeho příjmení je z velké části zbytečné - jméno „Elvis“ nebo „Král“ je obvykle dostačující.

Kromě hudební kariéry se Elvis objevil v mnoha televizních pořadech a filmech. Jeho provokativní obraz a styl byly v té době velmi kontroverzní, zejména kvůli jejich sexuální povaze. Ačkoli se „King of Rock 'n Roll“ může na dnešní poměry zdát relativně krotký, byl jedním z důvodů, proč byl žánr rocku v těchto počátcích označován jako „Ďáblova hudba“.

Elvisova čistá hodnota, když zemřel: V průběhu své kariéry prodal 600 milionů kusů po celém světě. Přikázal až 1 milion dolarů za představení. 21 z jeho alb dosáhlo čísla 1 a 35 jeho singlů dosáhlo čísla 1. Téměř dvě desetiletí byl hotovostní krávou RCA. Když zemřel, měl jen 5 milionů dolarů . I když 5 milionů dolarů rozhodně nezlomí žádná část představivosti, je to mnohem, mnohem, mnohem méně, než údajně vydělal. Kam tedy šly všechny peníze? V případě Presleyho to šlo na čtyři místa - nemovitosti, drogy, věšáky a jeho rozvod. Strávil ekvivalent několika milionů dolarů na získání a údržbu Gracelandu. Strávil další miliony párty a na svém doprovodu. Pro podrobný rozpis bohatství a bohatství Elvise, přečtěte si prosím tento článek . Je třeba také poznamenat, že jeho majetek pokračoval vydělávat stovky milionů dolarů na licenčních licenčních poplatcích po desetiletí poté, co Elvis zemřel.

Časný život: Elvis se narodil v roce 1935 v extrémně uzavřené rodině v Mississippi. Jeho rodiče nebyli bohatí a jeho prvním domovem byl dvoupokojový dům postavený jeho otcem. Měl úzké pouto s oběma svými rodiči, kteří se snažili ze všech sil vytvořit pro svého syna šťastný život. Gladys, jeho matka, držela rodinu pohromadě, zatímco jeho otec, Vernon, dělal drobné práce, aby se uživil. Když měl Elvis tři roky, jeho otec byl uvězněn za změnu šeku od zaměstnavatele.

Mladý Elvis se poprvé setkal s hudbou v kostele a v ulicích, kde hrála jazzová hudba. Jako student nebyl Elvis nic víc než průměrný - ale jeho hudební talent upoutal pozornost jeho učitelů. Elvis se styděl vystupovat před ostatními jako malý chlapec - i poté, co dostal kytaru jako dárek k narozeninám a cvičil s ní.

Po přestěhování do Tennessee v roce 1948 pokračoval třináctiletý Presley ve svém hudebním vzdělávání - navzdory neúspěchu hudební výchovy ve škole. Ačkoli trénoval s několika uznávanými kytaristy - z nichž mnozí by byli budoucí průkopníci žánru Rockabilly, Elvis neuměl číst hudbu a hrát úplně podle sluchu.

Sun Records a časný úspěch: Po absolvování střední školy se Elvis usadil na hudební kariéře. Navštívil Sun Records, zaznamenal dva singly a udělal dojem na šéfa labelu Sama Phillipsa. Poté, co pracoval jako řidič kamionu, byl Elvis povolán zpět do studia Phillipsem, který hledal způsob, jak prodat afroamerickou hudbu bílému publiku. V Presley viděl způsob, jak to udělat.

Dlouhá a náročná relace nahrávání skončila nahráváním „To je v pořádku“, což se ukázalo jako první velký hit Presleyho. Poté, co hledal vzhůru a dolů, našel Sam Phillips „ten zvuk“, který hledal.

Když ho poprvé viděli hrát živě, byli stejní fanoušci nadšeni Elvisovým pohybem na jevišti. Když Elvis začal třást nohama, dívky začaly křičet a křičet - něco, co bylo původně způsobeno trémou.

Poté, co se objevil v řadě televizních programů, začal Elvis propagovat žánr, který by se stal Rockabilly. Je ironií, že tento zcela nový zvuk způsobil, že se Elvis obtížně prodával širšímu publiku, protože rozhlasoví DJs si často nebyli jisti, co si o tom myslí. Venkovské stanice by se mu vyhnuly, protože zněl „příliš černě“, zatímco bluesové stanice cítily, že zní „jako kopec“.

Nahrávat s RCA: V roce 1955 podepsal Elvis nahrávací smlouvu s RCA za poplatek 40 000 $. V roce 1956 vydal Elvis své debutové album, které obsahovalo hity jako „Blue Suede Shoes“. Ačkoli tento hit byl krytem písně Carla Perkinse, Elvis přeměnil singl Rockabilly na něco nového - něco podobného žánru, který byl později známý jako Rock n 'Roll.

V tomto bodě své kariéry Elvis přitahoval kritiku, pozornost a kontroverzi pro své dovádění. V očích mnoha diváků představovaly hudebníkovy sugestivní kyčle „nové minimum“ pro hudbu hlavního proudu, zatímco vlivné osobnosti televizního světa jej považovaly za „nevhodného pro rodinné sledování“.

Elvis Net Worth

(Foto: Michael Ochs Archives / Getty Images)

Na druhou stranu se mládež po celé Americe do Elvise absolutně zamilovala a jeho koncerty byly natolik divoké, že vyžadovaly účast opravářů Národní gardy. Do konce roku 1956 Presley získal pouze 22 milionů dolarů za prodej zboží (nepočítaje rekordní prodeje). Během tohoto roku se také objevil ve svém prvním filmu. V roce 1957 Elvis pokračoval ve vydávání řady singlů, které se všechny dostaly na první místo v Americe.

Vojenská služba: Po vypracování se Elvis mohl přihlásit do Special Services, místo toho se rozhodl zaregistrovat jako běžný G.I. ukázat solidaritu s průměrným Američanem. Podle svých spolupracovníků se nikdy nepokoušel získat zvláštní zacházení a usiloval o to, aby byl spolehlivým a čestným vojákem.

Během vojenské služby jeho matka onemocněla. Dostal povolení navštívit ji na smrtelné posteli a byl vážně rozrušený, když o několik dní později zemřela na srdeční selhání.

Navzdory obavám, že by jeho vojenská služba vykolejila jeho kariéru, se Presleyho vedení pečlivě připravilo na dvouletou pauzu a neustále uvolňovalo proud nevydaných singlů, zatímco hudebník narukoval.

Hollywood a pokles: Elvis se ve velké míře zapojil do filmů poté, co skončila jeho vojenská služba - rozhodnutí, které se ukázalo jako škodlivé pro jeho kariéru. Elvis, který se objevil v řadě komediálních muzikálů, vydal k těmto filmům většinou soundtracky, místo aby dal svou hudební kariéru na první místo. Milovníci hudby ho pomalu, ale jistě přestali brát vážně.

Vrať se: Na konci 60. a počátku 70. let se Presleyova kariéra znovu objevila díky sérii televizních představení a úspěšných turné. Během této doby začali novináři označovat Elvise jako „Krále“.

Smrt: Po letech užívání různých léků na předpis si jeho závislost vážně vyžádala zdraví. Po několika předávkováních a děsení byl Elvis v roce 1977 shledán nereagujícím na podlaze koupelny - což znamenalo smrt kulturní ikony.

Elvis Net Worth

Elvis Presley

Čistá hodnota: 20 milionů dolarů
Datum narození: 8. ledna 1935 - 16. srpna 1977 (42 let)
Rod: mužský
Výška: 5 ft 11 v (1,82 m)
Profese: Zpěvák, herec, hudebník, voják
Státní příslušnost: Spojené státy americké
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse