Elvis Costello pojednává o živých vystoupeních, vzpomínkách na Vegas

5613229-0-45613229-0-4

Elvis Costello odpovídá na šest otázek, které jsem se vždy chtěl zeptat.

1. Myslí si, že popový hit „Wild, Wild West“ z Escape Club z roku 1988 byl ozvěnou jeho rockové klasiky z roku 1978 „Pump It Up“?

kolik stojí tia a tamera

„Nikdy jsem tu píseň neslyšel,“ řekl.A nikdy neslyšel o Escape Clubu, jménu kapely, které, žertoval, „zní jako něco, na co byste se mohli dostat na míle daleko“.

Aniž by slyšel „Divoký, divoký západ“, bránil se.

'Někdo mi řekl, že U2 udělala píseň, která zněla jako (Pump It Up),' řekl. `` Slyšel jsem, o čem mluví. Ale znělo to jen jako „Pump it Up“, jako „Pump It Up“ jako (Boba Dylana) „Podzemní stesk po domově Blues“ - a stejně jako „Podzemní stesk po domově Blues“ zní jako „Příliš mnoho opičího obchodu“ od Chucka Berryho . '

(To je skvělý bod.)

„Je to jen rock’n’rollová píseň. Jakmile začnete spořádat spousty slov v rytmu, uslyšíte určité podobnosti s něčím, co jste už slyšeli. “

2. Minimálně jednou za měsíc vidím ve Vegas hejno hezkých lidí a moje mysl cynicky vyvolává název Costellovy písně „All This Useless Beauty“. Má sám Costello nějaké předvídavé myšlenky o spojení mezi „zbytečnou krásou“ a krásnými turisty života?

`` No, '' zasmál se Costello komicky, `` nepůjdeme tam. ''

3. Má nějaké písničky od jiných umělců, které poslouchá, když se mu chce plakat nebo najít své šťastné místo?

Ne.

'Nevracím se k písničkám, které něco hledají,' řekl.

Ale poslouchá staré písně a znovu v nich objeví něco, co je vzrušující.

„Uslyšíte nahrávku, kterou jste už nějakou dobu neslyšeli, a přijde vám, jak je vzrušující. Malý Richard jsem nedávno slyšel „Rip It Up“ a je šokující, jak to zní moderně.

„Můžete říci:„ No, to je už hodně dávno. “Ale mně to připadá víc než všechno.“

4. Když Costello vystupuje živě, jak se rozhodne mírně změnit aranžmá skladeb?

„I když se je snažíme dělat správně, vždy ponecháme ty (zaznamenané) verze za minutu, kdy se dostaneme na scénu. Nesnažíme se je replikovat. '

Přesto mezi nahranými skladbami a jeho živými sety není zásadní rozdíl, řekl.

'Někdy jsme právě našli efektivnější způsob hraní rytmu.'

Jindy prostě na jevišti nemá dost lidí, aby znovu vytvořili všechny zvuky, které najdete na albu. Nebo, jak říká hudebník: „Instrumentace se mírně liší v některých rozšiřujících částech, kterých můžete na desce dosáhnout.

`` Takže jsme našli jiný způsob, jak udržet věc pohromadě. Změny jsou poměrně jemné. '

kolik stojí kathy griffin

5. Mně a fanouškům se zdá být zřejmé, že Costello aspiruje na to, aby byl spíše příjemným davem než umělcem procházejícím pohyby. Vidí sám sebe jako potěšitele davu?

kolik kreslí carey vydělává

Ano, řekl, a existuje zjevný rozdíl mezi hudebníky, kteří mění písně na jevišti „protože se nudí“, a hudebníky, kteří v nich „hledají něco jiného“.

Na jevišti si často všimne hlubšího významu v hudební linii nebo textu, který při psaní „zakopal“. To je vzrušující, řekl.

'Myslím, že o to tu vůbec jde,' řekl.

„Nikdo nemohl předstírat, že každé představení písně je tak živé jako další. Bude však překvapivé, když velmi stará píseň ožije, když ji zpíváš, a v tu chvíli ti to něco udělá velmi živým. “

Podle něj je třeba zvážit ještě jeden prvek. Pletba koncertních skladeb závisí na tom, s jakým oblečením vystupuje, ať už je to orchestr, Brodsky Quartet nebo akustické Sugarcanes.

Dnes v noci v Palms je zpět k vystoupení s Imposters. To pravděpodobně znamená, že půjde spíše o rock ‘n’ roll prezentaci. Ale zase, Imposters mají hvězdné hudební řízky a „rovnováhu“ pro hraní „jakékoli postavy, kterou cítím,“ řekl.

'Za jeden večer chcete také z rozhodnutí, která uděláte, vytvořit nějaký soudržný příběh nebo zajímavý příběh.'

6. Má nějaké zábavné vzpomínky na Vegas?

Ano. Jeho oblíbeným bylo vidět Willieho Nelsona a Waylona Jenningse zády k sobě ve stejnou noc v roce 1980 - v různých hotelech v různých nočních dobách. Pokud paměť slouží, řekl, že Nelson byl v Caesars Palace a Jennings byl na píscích nebo na hranici.

'Tři nebo čtyři z nás je přišli vidět hrát,' řekl.

A jako obvykle se nevěnoval hazardu ani ničemu jinému.

„Zajímala mě jen hudba. Říci to může být kacířství. '

Náhled
Elvis Costello a podvodníci
8 večer. dnes
Perla v dlaních, 4321 W. Flamingo Road
61–96 $ (944–3200)