E.L. James Net Worth

Kolik stojí E.L. James Worth?

E.L. James Net Worth: 150 milionů $

E.L. James Net Worth: E.L. James, také známý jako Erika Leonard, je britský autor, který má čistou hodnotu 150 milionů dolarů. Ona je nejlépe známá pro to, že je autorkou za hitem série knih Fifty Shades.

Časný život: Erika Leonard (rozená Mitchell), známá především svým pseudonymem E. L. James, se narodila ve Willesdenu v Anglii 7. března 1963. Její otec je Skot a matka Chilská. Vyrůstala v Buckinghamshire a byla vzdělávána na Wycombe High School. Poté pokračovala ve studiu studiem historie na University of Kent v jihovýchodní Anglii.

Kariéra: Po promoci z historie získala James místo asistentky manažera studia na Národní filmové a televizní škole. Její psaní původně začalo jako fikce fanoušků v reakci na román upírů Twilight od Stephenie Meyerové. Její zamilovanost do seriálu začala v roce 2008, kdy viděl film Twilight, který byl adaptací stejnojmenného Meyerova románu. Následně se ponořila do románů a během několika dní několikrát přečetla celou sérii. Poté byla romány inspirována, aby se poprvé v životě pokusila napsat vlastní beletrii.

Jejím původním záměrem bylo napsat, co by v zásadě bylo pokračováním knih 'Twilight'. V období od ledna do srpna 2009 James chrlil ne jednu, ale dvě celé knihy. Poté, co objevila svět fikce fanoušků, byla dále inspirována ke skutečnému publikování svého psaní, a to pod pseudonymem „Snowqueens Icedragon“. Dalším psacím projektem, který začala psát v srpnu 2009, bylo to, co se nakonec proměnilo v knihy „Padesát odstínů“. Její původní psaní bylo v komunitě fanouškovských fikcí docela kontroverzní, zatímco jiní autoři si stěžovali na množství sexu v jejích příbězích. Výsledkem bylo, že příspěvky odstranila. Právě tato explicitní povaha a vyobrazení životního stylu BDSM pomohly sérii „Padesát odstínů“ tak populární.

(Foto: Alberto E. Rodriguez / Getty Images)

Její první oficiálně vydaný román Fifty Shades of Grey vyšel v roce 2011. Po něm rychle následovaly filmy Fifty Shades Darker (2012), Fifty Shades Freed (2012), Gray: Fifty Shades of Grey as Told Christian '(2015) a' Darker: Fifty Shades Darker as Told by Christian '(2017). Vydala také romantický román The Mister (2019), který nesouvisí se sérií Fifty Shades. K prosinci 2018 se Jamesových knih po celém světě prodalo 125 milionů výtisků. Co se týče série „Padesát odstínů“, James řekl, že jsou „krizí středního věku, pište do velké míry“.

Jak popularita knih padesáti odstínů rostla, Universal Pictures a Focus Features skončily s výběrem knih pro filmovou adaptaci. Následně byly uvedeny filmy „Fifty Shades of Grey“ (2015), „Fifty Shades Darker“ (2017) a „Fifty Shades Freed“ (2018), v nichž hráli Dakota Johnson a Jamie Dornan. James pracoval jako producent ve všech třech filmech.

Jen v roce 2013 James vydělal něco málo přes 50 milionů dolarů z úspěchu svých knih a prodeje filmových práv, čímž se dostal na seznam nejlépe vydělávajících autorů Forbes. V roce 2014 vydělala na filmových a knižních licenčních poplatcích 12 milionů dolarů. V roce 2012 získal James národní knižní ceny za populárně-hranou knihu roku a knihu roku. Ona byla také jmenována do seznamu časopisu Time '100 nejvlivnějších lidí na světě' a jako Publishers Weekly 'Publishing Person of the Year'.

Osobní život: James se oženil se scenáristou Niallem Leonardem v roce 1987. Mají spolu dva syny a rodina žije v Londýně. Připojila se k dalším britským celebritám, jako jsou herci Tom Hiddleston a Benedict Cumberbatch a televizní moderátorka Rachel Riley, aby získala prostředky pro charitativní nadaci Thomas Coram pro děti vytvořením a podepsáním vlastní karty, která byla vydražena na eBay 2014.

E.L. James Net Worth

E. L. James

Čistá hodnota: 150 milionů $
Datum narození: 7. března 1963 (58 let)
Rod: ženský
Profese: Filmový producent, autor, romanopisec
Státní příslušnost: Anglie
Naposledy aktualizováno: 2020
Veškeré čisté jmění se počítá z údajů čerpaných z veřejných zdrojů. Pokud jsou k dispozici, začleňujeme také soukromé tipy a zpětnou vazbu od osobností nebo jejich zástupců. I když se pilně snažíme zajistit, aby naše čísla byla co nejpřesnější, pokud není uvedeno jinak, jedná se pouze o odhady. Uvítáme všechny opravy a zpětnou vazbu pomocí tlačítka níže. Udělali jsme chybu? Odešlete návrh opravy a pomozte nám jej opravit! Odeslat opravu Diskuse